Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
ReklamaZapisy na bezpłatne aparaty słuchowe - Gorlice, ul. Sienkiewicza 36 - tel. 18 353 82 66/ 501 700 244
ReklamaZapisy na bezpłatne aparaty słuchowe - MARMED, ul. Sienkiewicza 36, Gorlice, tel. 18 353 82 66; 501 700 244
ReklamaZapraszamy do zakupów u wiodącego sprzedawcy rowerów elektrycznych - Iwo Bike w Gorlicach
Reklama Zapraszamy na zakupy do Delikatesów Szubryt w Gorlicach przy ul. Kościuszki - skorzystaj z promocji między 1 a 13 września 2025
Reklama Akademia Nauk Stosowanych w Nowym Sączu - REKRUTACJA OD 9 CZERWCA 2025

Poznasz pedofili i gwałcicieli

Podziel się
Oceń

Rejestr przestępców seksualnych niebawem stanie się listą, ogólnodostępną.Policjanci już dysponują dostępem do tej bazy, a każdy z nas zyska tą możliwość za około 2 miesiące.


 

Czym jest rejestr przestępców seksualnych?

Ministerstwo Sprawiedliwości zgodziło się wprowadzić oficjalną, ogólnodostępną listę przestępców seksualnych do Interetu. Baza, na której znajdziemy pedofilów i gwałcicieli będzie w części ogólnodostępna.
Szczegółowa wersja rejestru dostępna będzie tylko dla policjantów i konkretnych instytucji, dla których informacje wrażliwe (np. adres zameldowania, PESEL, obecny adres zamieszkania itd.) mogą być potrzebne. Do instytucji tych należą m.in. szkoły i organizatorzy wypoczynku dzieci i młodzieży, do których obowiązków będzie odtąd należało sprawdzanie swoich nowych pracowników pod względem karalności za te szczególne przestępstwa.
Zatrudnienie osoby z listy w takich instytucjach (zwiazanych z opieką nad nieletnimi) będzie wiązało się z karą: aresztu, ograniczenia wolności lub grzywny w minimalnej wysokości 1000zł.

Ogólnodostępne informacje będą dostępne dla każdego z nas. To za około 2 miesiące, ponieważ wtedy właśnie upłynie czas, w którym osoby skazane mogą składać odwołania, by na podstawie ważnych przesłanek uniknąć upublicznienia niektórych ich danych.



Co znajdziemy w rejestrze ogólnodostępnym?

Przede wszystkim wiadomości na temat sprawców najgroźniejszych przestępstw dokonanych na tle seksualnym, w tym m.in.:
- zdjęcie – na podstawie dowodu osobistego;
- dane identyfikacyjne – imię, nazwisko, nazwisko rodowe, płeć, wiek, datę i miejsce urodzenia;
- oznaczenie sprawy, która spowodowała wciągnięcie danej osoby na listę;
- określenie daty uprawomocnienia się orzeczenia skazującego;
- datę i miejsce popełnienia wskazanego czynu zabronionego;
- przyjętą kwalifikację prawną czynu zabronionego;
- opis środków zapobiegawczych i kar, jakie nałożono na daną osobę;
- nazwę miejscowości, w której dana osoba aktualnie przebywa.




Więcej informacji na temat Rejestrów znajdziecie TUTAJ.


Napisz komentarz

Komentarze

ReklamaStudiuj w Akademii Nauk Stosowanych w Nowym Sączu
ReklamaAQUAPLAST - rynny, pokrycia dachowe
AKTUALNOŚCI
Reklama
POPULARNE
Reklama13-14 września 2025 Skansen Archeologiczny Karpacka Troja w Trzcinicy - Europejskie Dni Dziedzictwa
Reklama
słabe opady deszczu

Temperatura: 17°C Miasto: Gorlice

Ciśnienie: 1014 hPa
Wiatr: 13 km/h

OSTATNIE KOMENTARZE
Autor komentarza: SzopenTreść komentarza: Bo czas szanowny burmistrzu koncerty rockowe zrobić sobie u siebie pod domem. Ludzi przyciąga inna muza..Data dodania komentarza: 14.09.2025, 09:56Źródło komentarza: Dlaczego Gorliczanie tracą chęć do wspólnej zabawy? Jak to się robi za naszą południową granicą?Autor komentarza: ArekTreść komentarza: Perspektyw na życie w gorlicach brak to i ludzi wesołych na rynku brak, co w tym dziwnego? Ludzie bawią się tam gdzie czują że mogą na to zarobić! W Gorlicach? Zmowa typu najniższa plus 500 zł premii i nic więcej bez nadgodzin bo się będą przenosić między firmami a już i tak nie ma kim łatać... Rafał Kukla, to prawda że buduje Pan dom z daleka od spalarni żeby nie śmierdziało? Nie oczerniam, pytam, pozdrawiam.Data dodania komentarza: 14.09.2025, 02:31Źródło komentarza: Dlaczego Gorliczanie tracą chęć do wspólnej zabawy? Jak to się robi za naszą południową granicą?Autor komentarza: BolesławTreść komentarza: Zamiast tej śmierdzącej tężni można było postawić całoroczną kawiarenkę byłoby więcej pożytku bo w zimne jesienne lub zimowe dni podczas spaceru po górach spaniałym parku można byłoby wstąpić na ciepłą kawę herbatę iciś słodkiego.Data dodania komentarza: 13.09.2025, 21:45Źródło komentarza: Parkowa tężnia w Gorlicach niszczeje i nie funkcjonuje [FOTO]Autor komentarza: adam1Treść komentarza: Panie Burmistrzu, jak ludzie mają iść nad rzekę, czy do parku? Nad rzekami wprowadzono zakaz kąpieli. W parku zniszczono "Parkową" , budynek siłowni i planuje się zniszczyć dawne kąpielisko. Część mieszkańców wyjechało za pracą za granice lub do innych miast. Nie wszyscy lubią słuchać kłamstw polityków i ludzi powiązanych z władzą. To dlatego jest niska frekwencja na różnych spotkaniach. Czyli wina jest po waszej stronie.Data dodania komentarza: 13.09.2025, 21:36Źródło komentarza: Dlaczego Gorliczanie tracą chęć do wspólnej zabawy? Jak to się robi za naszą południową granicą?
Reklama