Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
ReklamaAparaty słuchowe? Sprawdź u nas bezpłatnie jakie będą najlepsze dla Ciebie! Badanie słuchu? u nas są wszystkie badania dzieci i dorosłych - Gorlice, ul. 11 Listopada 27/1.9, tel. 510 500 802
Reklama Przedszkole dwujęzyczne, pierwsze w powiecie gorlickim
ReklamaZnajdź swój wymarzony rower w IwoBike
Reklama Zapraszamy na zakupy do Delikatesów Szubryt w Gorlicach przy ul. Kościuszki
ReklamaHydrotech - skład budowlany, stacja diagnostyczna, mechanika pojazdowa, wulkanizacja - Siedliska 116, tel. 513 184 054 | Kwiaciarnia Gabi - dekoracje kościołów, dekoracje samochodów ślubnych, dekoracje sal weselnych, bukiety ślubne i okolicznościowe - ul. Węgierska 5, Bobowa, tel. 510 199 110
Reklama
Reklama Akademia Humanistyczno Ekonomiczna w Łodzi, Filia w Jaśle - rekrutacja na studia w AHE w Jaśle trwa! Studia licencjackie i magisterskie (zaoczne), administracja, pedagogika - ZAPISZ SIĘ JUŻ TERAZ I ZYSKAJ RABAT 10%!
Reklama Fundusze Europejskie - sprawdź atrakcje

Co będzie na nowym SORze?

Podziel się
Oceń

Niecierpliwią się pacjenci, niecierpliwi personel, ale do końca remontu coraz bliżej. Zakończyła się pierwsza część remontu, a druga w trakcie.

 

W Szpitalnym Oddziale Ratunkowym w Szpitalu Specjalistycznym w Gorlicach trwa modernizacja i przebudowa pomieszczeń. Remont został podzielony na etapy, tak by strefy, w których trwają prace mogły zostać całkowicie oddzielone, bo oddział cały czas przyjmuje pacjentów.

Gotowy jest już nowo wybudowany łącznik, dzięki któremu osoby przychodzące do szpitala czy pacjenci przywożeni na badania nie będą przechodzić przez Szpitalny Oddział Ratunkowy, a pacjenci SOR będą oddzieleni od osób oczekujących w poczekalni.
Zakończono także prace w części pomieszczeń, które już są wykorzystywane dla potrzeb oddziału. Cały czas trwają jednak roboty budowlane w drugiej strefie. W wyniku rozbudowy oddziału jego powierzchnia zwiększy się o ponad sto metrów kwadratowych.

Jak będzie wyglądała praca nowego SORu?



Efektem końcowym modernizacji będzie wydzielenie siedmiu obszarów SOR: segregacji, rejestracji i przyjęć, resuscytacyjno-zabiegowego, wstępnej intensywnej terapii, terapii natychmiastowej, obserwacji, konsultacji oraz zaplecza administracyjno-gospodarczego. Pojawi się także izolatornia, czyli miejsce w którym pacjent będzie badany i diagnozowany w całkowitej izolacji, jeśli będzie np. chory na chorobę zakaźną, czy będzie miał obniżoną odporność.
Oprócz modernizacji pomieszczeń projekt obejmuje również zakup i wyposażenie SOR w  nowoczesny sprzęt medyczny.
Całość prac budowlanych kosztować będzie ponad 2 mln zł, a cały projekt modernizacji i zakupu nowego sprzętu medycznego ok. 4 mln zł.


 


źródło: powiatgorlicki


Napisz komentarz

Komentarze

ReklamaAQUAPLAST - rynny, pokrycia dachowe
ReklamaNowe mieszkania na sprzedaż, Osiedle "Szklane Tarasy" - Gorlice, ul. Kapuścińskiego
ReklamaStylowe Wnętrza - Ropa 1275, tel. 733 920 260 - Oferujemy: wizualizacje 3D, fachowe doradztwo. U nas kupisz: płytki, ceramikę, kabiny, wanny, armaturę łazienkową, meble i wyposażenie łazienkowe. SPRAWDŹ OFERTĘ
AKTUALNOŚCI
Reklama
POPULARNE
ReklamaZnajdujemy się w Jankowej k. młyna, w budynku stacji PKP. Z nami Wybudujesz ,Wykończysz, Wyremontujesz. Największy wybór materiałów budowlanych w regionie. Kontakt: 18 479 14 13 / 692 700 673
Reklama
zachmurzenie małe

Temperatura: 25°C Miasto: Gorlice

Ciśnienie: 1007 hPa
Wiatr: 29 km/h

Reklama