Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Wakacje.pl - Salon Gorlice, ul. Sienkiewicza 2, tel. 514 298 136
ReklamaZnajdź swój wymarzony rower w IwoBike
Reklama Zapraszamy na zakupy do Delikatesów Szubryt w Gorlicach przy ul. Kościuszki
ReklamaHydrotech - skład budowlany, stacja diagnostyczna, mechanika pojazdowa, wulkanizacja - Siedliska 116, tel. 513 184 054 | Kwiaciarnia Gabi - dekoracje kościołów, dekoracje samochodów ślubnych, dekoracje sal weselnych, bukiety ślubne i okolicznościowe - ul. Węgierska 5, Bobowa, tel. 510 199 110
Reklama Dołącz do zespołu ProtexDent CLINIC - stanowisko lekarz dentysta - Zagórzany 386A, 38-300 Gorlice

O wyniku meczu w Podegrodziu zdecydował tie-break

Podziel się
Oceń

Wiadomości sportowe weekendu uzupełniamy o relację z parkietów siatkarskich. Wczorajszego wieczoru (11 lutego) siatkarze GKPS-u Gorlice walczyli o kolejne punkty w ramach I ligi małopolskiej. Rywalem naszych siatkarzy był zespół Grodu Czop Podegrodzie.
O wyniku meczu w Podegrodziu zdecydował tie-break

Autor: halogorlice.info ©

 

Mecze pomiędzy tymi zespołami dostarczają dodatkowego smaczku. Gorliczanie w poprzednich rozgrywkach mocno namieszali w szykach rywali z powiatu nowosądeckiego, którzy celowali w mistrzostwo ligi. 

W ostatnich spotkaniach o zwycięstwie decydował tie-break. Nie inaczej było wczoraj.

Gród Czop Podegrodzie - GKPS Gorlice 3:2 (25:18, 20:25, 25:16, 22:25, 15:13)
 

Obie ekipy podeszły do tego pojedynku bardzo zmotywowane. Cóż, poprzednie dwa z trzech spotkań rundy wiosennej nie odbyły po myśli żadnej z drużyn. Podegrodzianie ulegli zespołowi z Laskowej (0:3) i Krakowa (2:3) wygrywając ze Skawą Wadowice (3:1). W podobnych nastrojach startowali wczoraj gorliczanie, mając tylko jedno zwycięstwo nad Gryfem Brzesko (3:0) i dwie porażki z Laskową (0:3) i Spartą Kraków (2:3).

Starcie dwóch doświadczonych i zmotywowanych drużyn dostarczyło kibicom wielu emocji. Na parkiecie pod siatką wrzało, a akcje między obiema drużynami były prawdziwymi wymianami ciosów.

Lepiej to spotkanie rozpoczęli gospodarze, którzy wygrali pierwszą partię. Inicjatywa przechodziła z rąk do rąk, bo gorliczanie nie zamierzali w żadnym przypadku składać broni. Podopieczni Krzysztofa Kozłowskiego dwukrotnie oddawali przeciwnikom seta, by dwukrotnie wyrównywać stan spotkania.

W piątej, decydującej partii gospodarze przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść, wygrywając nieznacznie 15:13.

Po czterech kolejkach serii spotkań drugiej rundy nazwanej przez Małopolski Związek Piłki Siatkowej „wiosną”, GKPS Gorlice i Czop Gród Podegrodzie sąsiadują w tabeli zajmując kolejno piąte i czwarte miejsce. Na fotel lidera powrócili zawodnicy GSKS Laskowa, którzy pokonali wczoraj Gryfa Brzesko 3:1. Drugie miejsce zajmuje drużyna Sparty Kraków, która mając o jeden mecz rozegrany mniej, ma na swoim koncie 7 punktów.

To właśnie z tą drużyną przyjdzie zmierzyć się już wkrótce naszemu zespołowi. W pierwszej rundzie dwukrotnie lepsi byli zawodnicy z Krakowa, wygrywając po 3:1. Druga runda to mecz zakończony porażką po tie-breaku. Czy tym razem uda się pokonać krakowian na własnym parkiecie? Okaże się już wkrótce.

Wcześniej, bo już 18 lutego, formę GKPS-u sprawdzą zawodnicy Skawy Wadowice, którzy będą szukać w Gorlicach rewanżu za przegrane spotkanie pierwszej rundy, gdy padł wynik 3:2 dla siatkarzy Krzysztofa Kozłowskiego.

 

Tabela 1. ligi małopolskiej:

Lp.ZespółMeczePktSety +Sety -pkt +pkt -
1GSKS Laskowa4995320298
2SMS SPARTA AGH Kraków3795313279
3MKS SKAWA Wadowice3663218192
4KS GRÓD CZOP Podegrodzie4698372368
5GKPS Gorlice4579332346
6MKS GRYF Brzesko40212259331

 


Napisz komentarz

Komentarze

ReklamaAQUAPLAST - rynny, pokrycia dachowe
Reklama Nowe mieszkania na sprzedaż, Osiedle "Szklane Tarasy" - Gorlice, ul. Kapuścińskiego
AKTUALNOŚCI
Reklama
POPULARNE
Reklama

Temperatura: 11°C Miasto: Gorlice

Ciśnienie: 1027 hPa
Wiatr: 8 km/h

Reklama
OSTATNIE KOMENTARZE
Autor komentarza: V7 Treść komentarza: Jakieś wybory nadchodzą, że radni i politycy ryszyli tłuste ...? Data dodania komentarza: 15.10.2026, 19:22 Źródło komentarza: Radny Adam Piechowicz chce zmian na osiedlu Królów. Na początek kanalizacja na ul. Mieszka I Autor komentarza: tubylec Treść komentarza: Może pan radny zainteresowałby się również potokiem wypływającym z osiedla na ul. Węgierskiej ( chyba potocznie zwane Osiedlem Długosza),a przepływającym prze ul. Miodową i wpadającym do Sękówki. Potok pięknie wykonany, ale zarośnięty i zamulony solidnie. Był odmulany parę lat temu i chyba o nim zapomniano. Szkoda byłoby zaniedbać już tak do końca ten ciek. Panie radny Piechowicz - zapraszamy na „wizję lokalną”. Data dodania komentarza: 15.10.2026, 14:28 Źródło komentarza: Radny Adam Piechowicz chce zmian na osiedlu Królów. Na początek kanalizacja na ul. Mieszka I Autor komentarza: WRD Treść komentarza: W Jaśle w WRD pracują największe cwaniaki. Ciekaw jestem czy to ten sam policjant z SAMOKLĘSK który nieoznakowana CUPRĄ jeździ sobie na obiadki do swojego domu w czasie służby ;) Data dodania komentarza: 15.10.2026, 10:06 Źródło komentarza: 20-letni pirat drogowy z audi zatrzymany. Kontrola zakończyła się podwójną karą Autor komentarza: Abc Treść komentarza: Czy światła były czy nie to i tak nie powinien po drodze się poruszać. Oby ubezpieczyciel nie wypłacił nawet złotówki za motocykl, to dłużej będzie bezpieczniej na drodze i pseudo motocyklista nikomu nie zagrozi Data dodania komentarza: 14.10.2026, 17:54 Źródło komentarza: Lipinki. 16-latek poważnie ranny po zderzeniu z samochodem [AKTUALIZACJA]
Reklama Nowe mieszkania na sprzedaż - Szklane Tarasy, Gorlice, ul. Kapuścińskiego