Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Wakacje.pl - Salon Gorlice, ul. Sienkiewicza 2, tel. 514 298 136
ReklamaZnajdź swój wymarzony rower w IwoBike
Reklama Zapraszamy na zakupy do Delikatesów Szubryt w Gorlicach przy ul. Kościuszki
ReklamaHydrotech - skład budowlany, stacja diagnostyczna, mechanika pojazdowa, wulkanizacja - Siedliska 116, tel. 513 184 054 | Kwiaciarnia Gabi - dekoracje kościołów, dekoracje samochodów ślubnych, dekoracje sal weselnych, bukiety ślubne i okolicznościowe - ul. Węgierska 5, Bobowa, tel. 510 199 110
Reklama Dołącz do zespołu ProtexDent CLINIC - stanowisko lekarz dentysta - Zagórzany 386A, 38-300 Gorlice

Walka o mistrzostwo ligi nabiera rumieńców [FOTO]

Podziel się
Oceń

Gorliccy siatkarze walczą w II rundzie rozgrywek MZPS o mistrzostwo I ligi. Po kilku słabszych spotkaniach dziś nastąpiło przełamanie.
Walka o mistrzostwo ligi nabiera rumieńców [FOTO]

Autor: halogorlice.info

 

GKPS Gorlice - MKS Skawa Wadowice 3:1(24:26, 25:17, 25:22, 25:23)

GKPS: Turek, Czupik, Nikiel, Bąk, Ludwin, Dygoń.

MKS: Wołek, Palkij, Banaś, Poprawa, Romański, Pacholski.


Obie drużyny podeszły to tego spotkania bardzo zmotywowane, zdając sobie sprawę w wagi punktów, jakie można dziś uzyskać.

W pierwszym secie gorliczanie uzyskali kilku punktową przewagę, której niestety nie udało im się utrzymać. Kluczowym elementem, jaki udało się wadowiczanom włączyć, to kilka punktowych bloków w najważniejszych momentach seta. Mimo wszystko tę partię rozstrzygnęła dopiero gra na przewagi, w której więcej opanowania wykazali przyjezdni i to oni otworzyli wpis w protokole.

Drugi set to walka punkt za punkt w pierwszych akcjach jego trwania. Później gorliczanie osiągnęli przewagę w zagrywce, której gracze Skawy nie mogli opanować. Słabe przyjęcie i mniej dokładne rozegranie przełożyło się na większą ilość wybloków. Gorliczanie poczuli krew i wzmocnili grę z kontry. Na efekty nie było trzeba długo czekać. Podopieczni Krzysztofa Kozłowskiego napędzali się wzajemnie i osiągnęli spokojną przewagę, która pozwoliła im wygrać seta i wyrównać stan spotkania na 1:1.

W trzecim secie obraz gry nie uległ zmianie. Gorliczanie kontrolowali przebieg rozgrywki i byli o krok przed przeciwnikiem. Wadowiczanie nie ustępowali i znów widzowie mogli podziwiać twardą rywalizację między zawodnikami. Trener MKS-u próbował motywować swoich zawodników, bo widział zwiększającą się przewagę gospodarzy. Mimo wszystko przewaga rosła (17:14, 22:17) i gorliczanie mogli dopisać kolejnego seta na swoje konto.

Kwintesencją meczu był czwarty set, gdzie było dosłownie wszystko. Zwroty akcji i prawdziwa wymiana ciosów. Początkowo dominowali przyjezdni, osiągając kilku punktową przewagę (4:7). Trener Krzysztof Kozłowski przerwał grę biorąc czas. Losy seta odwróciły świetne zagrywki Pawła Czupika, który robiąc różnicę w serwisie dawał szansę blokującym na dobre reakcje w defensywie. GKPS znów przeważał i nie pozwolił przeciwnikom na odwrócenie losów spotkania. Po bardzo zaciętej końcówce gorliczanie zwyciężyli seta do 23 i mogli się cieszyć z 3 zdobytych punktów.

Po tym zwycięstwie GKPS awansował na 3. miejsce w tabeli wyprzedzając Skawę i Spartę. Wymienieni przeciwnicy mają jednak spotkania zaległe i to ich sytuacja w tabeli jest korzystniejsza.
 

 Tabela I ligi małopolskiej:

Lp.ZespółMeczePktSety +Sety -pkt +pkt -
1GSKS Laskowa4995320298
2KS GRÓD CZOP Podegrodzie59128447415
3GKPS Gorlice581010431434
4SMS SPARTA AGH Kraków3795313279
5MKS SKAWA Wadowice4676306291
6MKS GRYF Brzesko50215306406

 

 

Powiązane galerie zdjęć:


Napisz komentarz

Komentarze

gti 19.02.2023 07:36
Fajnie że zwycięstwo ale o meczach chyba z drugiego obiegu można się dowiedzieć, na FB drużyny zero informacji na hali w piątek też żaden plakat nie wisiał......

ReklamaAQUAPLAST - rynny, pokrycia dachowe
Reklama Nowe mieszkania na sprzedaż, Osiedle "Szklane Tarasy" - Gorlice, ul. Kapuścińskiego
AKTUALNOŚCI
Reklama
POPULARNE
Reklama

Temperatura: 11°C Miasto: Gorlice

Ciśnienie: 1027 hPa
Wiatr: 8 km/h

Reklama
OSTATNIE KOMENTARZE
Autor komentarza: V7 Treść komentarza: Jakieś wybory nadchodzą, że radni i politycy ryszyli tłuste ...? Data dodania komentarza: 15.10.2026, 19:22 Źródło komentarza: Radny Adam Piechowicz chce zmian na osiedlu Królów. Na początek kanalizacja na ul. Mieszka I Autor komentarza: tubylec Treść komentarza: Może pan radny zainteresowałby się również potokiem wypływającym z osiedla na ul. Węgierskiej ( chyba potocznie zwane Osiedlem Długosza),a przepływającym prze ul. Miodową i wpadającym do Sękówki. Potok pięknie wykonany, ale zarośnięty i zamulony solidnie. Był odmulany parę lat temu i chyba o nim zapomniano. Szkoda byłoby zaniedbać już tak do końca ten ciek. Panie radny Piechowicz - zapraszamy na „wizję lokalną”. Data dodania komentarza: 15.10.2026, 14:28 Źródło komentarza: Radny Adam Piechowicz chce zmian na osiedlu Królów. Na początek kanalizacja na ul. Mieszka I Autor komentarza: WRD Treść komentarza: W Jaśle w WRD pracują największe cwaniaki. Ciekaw jestem czy to ten sam policjant z SAMOKLĘSK który nieoznakowana CUPRĄ jeździ sobie na obiadki do swojego domu w czasie służby ;) Data dodania komentarza: 15.10.2026, 10:06 Źródło komentarza: 20-letni pirat drogowy z audi zatrzymany. Kontrola zakończyła się podwójną karą Autor komentarza: Abc Treść komentarza: Czy światła były czy nie to i tak nie powinien po drodze się poruszać. Oby ubezpieczyciel nie wypłacił nawet złotówki za motocykl, to dłużej będzie bezpieczniej na drodze i pseudo motocyklista nikomu nie zagrozi Data dodania komentarza: 14.10.2026, 17:54 Źródło komentarza: Lipinki. 16-latek poważnie ranny po zderzeniu z samochodem [AKTUALIZACJA]
Reklama