Walka o mistrzostwo ligi nabiera rumieńców [FOTO]

Gorliccy siatkarze walczą w II rundzie rozgrywek MZPS o mistrzostwo I ligi. Po kilku słabszych spotkaniach dziś nastąpiło przełamanie.

Autor: halogorlice.info

GKPS Gorlice - MKS Skawa Wadowice 3:1(24:26, 25:17, 25:22, 25:23)

GKPS: Turek, Czupik, Nikiel, Bąk, Ludwin, Dygoń.

MKS: Wołek, Palkij, Banaś, Poprawa, Romański, Pacholski.

Obie drużyny podeszły to tego spotkania bardzo zmotywowane, zdając sobie sprawę w wagi punktów, jakie można dziś uzyskać.

W pierwszym secie gorliczanie uzyskali kilku punktową przewagę, której niestety nie udało im się utrzymać. Kluczowym elementem, jaki udało się wadowiczanom włączyć, to kilka punktowych bloków w najważniejszych momentach seta. Mimo wszystko tę partię rozstrzygnęła dopiero gra na przewagi, w której więcej opanowania wykazali przyjezdni i to oni otworzyli wpis w protokole.

Drugi set to walka punkt za punkt w pierwszych akcjach jego trwania. Później gorliczanie osiągnęli przewagę w zagrywce, której gracze Skawy nie mogli opanować. Słabe przyjęcie i mniej dokładne rozegranie przełożyło się na większą ilość wybloków. Gorliczanie poczuli krew i wzmocnili grę z kontry. Na efekty nie było trzeba długo czekać. Podopieczni Krzysztofa Kozłowskiego napędzali się wzajemnie i osiągnęli spokojną przewagę, która pozwoliła im wygrać seta i wyrównać stan spotkania na 1:1.

W trzecim secie obraz gry nie uległ zmianie. Gorliczanie kontrolowali przebieg rozgrywki i byli o krok przed przeciwnikiem. Wadowiczanie nie ustępowali i znów widzowie mogli podziwiać twardą rywalizację między zawodnikami. Trener MKS-u próbował motywować swoich zawodników, bo widział zwiększającą się przewagę gospodarzy. Mimo wszystko przewaga rosła (17:14, 22:17) i gorliczanie mogli dopisać kolejnego seta na swoje konto.

Kwintesencją meczu był czwarty set, gdzie było dosłownie wszystko. Zwroty akcji i prawdziwa wymiana ciosów. Początkowo dominowali przyjezdni, osiągając kilku punktową przewagę (4:7). Trener Krzysztof Kozłowski przerwał grę biorąc czas. Losy seta odwróciły świetne zagrywki Pawła Czupika, który robiąc różnicę w serwisie dawał szansę blokującym na dobre reakcje w defensywie. GKPS znów przeważał i nie pozwolił przeciwnikom na odwrócenie losów spotkania. Po bardzo zaciętej końcówce gorliczanie zwyciężyli seta do 23 i mogli się cieszyć z 3 zdobytych punktów.

Po tym zwycięstwie GKPS awansował na 3. miejsce w tabeli wyprzedzając Skawę i Spartę. Wymienieni przeciwnicy mają jednak spotkania zaległe i to ich sytuacja w tabeli jest korzystniejsza.