Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama ERSTE - Jesteśmy blisko Ciebie - zapraszamy do naszej placówki - Placówka partnerska nr 1 w Gorlicach, ul. Legionów 12, tel. 18 353 77 03
ReklamaZnajdź swój wymarzony rower w IwoBike
Reklama Zapraszamy na zakupy do Delikatesów Szubryt w Gorlicach przy ul. Kościuszki
ReklamaHydrotech - skład budowlany, stacja diagnostyczna, mechanika pojazdowa, wulkanizacja - Siedliska 116, tel. 513 184 054 | Kwiaciarnia Gabi - dekoracje kościołów, dekoracje samochodów ślubnych, dekoracje sal weselnych, bukiety ślubne i okolicznościowe - ul. Węgierska 5, Bobowa, tel. 510 199 110
Reklama Dołącz do zespołu ProtexDent CLINIC - stanowisko lekarz dentysta - Zagórzany 386A, 38-300 Gorlice

Siatkarze nie kalkulowali, wzięli pełną pulę

Podziel się
Oceń

Zakończyły się rozgrywki pierwszej ligi małopolskiej w siatkówce seniorów. Gorliccy siatkarze na ostatni mecz rundy wiosennej wybrali się do Wadowic.
Siatkarze nie kalkulowali, wzięli pełną pulę
Siatkarze podczas meczu w Gorlicach

Autor: ilustracyjne/halogorlice.info ©

 

Przed tym spotkaniem podopieczni Krzysztofa Kozłowskiego kalkulowali jeszcze co musi się stać, żeby zająć pierwsze miejsce w tabeli rozgrywek pierwszej ligi małopolskiej. 

Wcześniej zajmując drugie miejsce w tabeli, zarezerwowali sobie już bilet na turniej o awans do drugiej ligi rozgrywek ogólnopolskich.

 

Skawa Wadowice - GKPS Gorlice 1:3 (24:26, 25:23, 23:25, 22:25)
 

W ostatnim dla obu drużyn spotkaniu rundy wiosna, górą przyjezdni. 

Gorliczanie w każdym z setów musieli dawać odpór napierającym zawodnikom Skawy. Nasi siatkarze przyzwyczaili już swoich kibiców do emocjonujących końcówek i nie inaczej było w tym meczu. 

Najważniejsze jest to, że spośród czterech rozegranych setów, trzy padły łupem GKPS-u i to ten klub może cieszyć się z kolejnych trzech punktów i pewnego drugiego miejsca w lidze. 

Oznacza to, ni mniej, ni więcej, że już tej wiosny gorliczanie znów będą walczyć o awans do rozgrywek ogólnopolskich. 

Na naszym portalu możecie przeczytać informacje związane z siatkarzami, o których piszemy nieprzerwanie odkąd istnieje portal. Towarzyszyliśmy im podczas każdego meczu w ich najlepszym historycznym, sezonie, gdy grali w stawce II ligowych drużyn.

Dział poświęcony siatkówce znajdziecie TUTAJ.


Najlepszą drużyną ligi, z drugoligowymi aspiracjami, w tym sezonie została krakowska Sparta, drugie premiowane miejsce zajęła gorlicka drużyna GKPS-u. 

Pewną niespodzianką jest obsada trzeciego miejsca, które przypadło siatkarzom z Laskowej. To właśnie drużyna z powiatu limanowskiego niespodziewanie wyprzedziła doświadczoną drużynę z Podegrodzia. Piąte miejsce zajęli siatkarze Skawy Wadowice, a ostatnie 6 przypadło graczom z Brzeska. 


Tabela I ligi małopolskiej:

Lp.ZespółMeczePktSety +Sety -pkt +pkt -
1SMS SPARTA AGH Kraków10232715970891
2GKPS Gorlice10202316895853
3GSKS Laskowa10162119884849
4KS GRÓD CZOP Podegrodzie10141919841823
5MKS SKAWA Wadowice10131920863865
6MKS GRYF Brzesko104929705877

 


Napisz komentarz

Komentarze

ReklamaAQUAPLAST - rynny, pokrycia dachowe
Reklama Nowe mieszkania na sprzedaż, Osiedle "Szklane Tarasy" - Gorlice, ul. Kapuścińskiego
AKTUALNOŚCI
Reklama
POPULARNE
Reklama

Temperatura: 11°C Miasto: Gorlice

Ciśnienie: 1027 hPa
Wiatr: 8 km/h

Reklama
OSTATNIE KOMENTARZE
Autor komentarza: V7 Treść komentarza: Jakieś wybory nadchodzą, że radni i politycy ryszyli tłuste ...? Data dodania komentarza: 15.10.2026, 19:22 Źródło komentarza: Radny Adam Piechowicz chce zmian na osiedlu Królów. Na początek kanalizacja na ul. Mieszka I Autor komentarza: tubylec Treść komentarza: Może pan radny zainteresowałby się również potokiem wypływającym z osiedla na ul. Węgierskiej ( chyba potocznie zwane Osiedlem Długosza),a przepływającym prze ul. Miodową i wpadającym do Sękówki. Potok pięknie wykonany, ale zarośnięty i zamulony solidnie. Był odmulany parę lat temu i chyba o nim zapomniano. Szkoda byłoby zaniedbać już tak do końca ten ciek. Panie radny Piechowicz - zapraszamy na „wizję lokalną”. Data dodania komentarza: 15.10.2026, 14:28 Źródło komentarza: Radny Adam Piechowicz chce zmian na osiedlu Królów. Na początek kanalizacja na ul. Mieszka I Autor komentarza: WRD Treść komentarza: W Jaśle w WRD pracują największe cwaniaki. Ciekaw jestem czy to ten sam policjant z SAMOKLĘSK który nieoznakowana CUPRĄ jeździ sobie na obiadki do swojego domu w czasie służby ;) Data dodania komentarza: 15.10.2026, 10:06 Źródło komentarza: 20-letni pirat drogowy z audi zatrzymany. Kontrola zakończyła się podwójną karą Autor komentarza: Abc Treść komentarza: Czy światła były czy nie to i tak nie powinien po drodze się poruszać. Oby ubezpieczyciel nie wypłacił nawet złotówki za motocykl, to dłużej będzie bezpieczniej na drodze i pseudo motocyklista nikomu nie zagrozi Data dodania komentarza: 14.10.2026, 17:54 Źródło komentarza: Lipinki. 16-latek poważnie ranny po zderzeniu z samochodem [AKTUALIZACJA]
Reklama Nowe mieszkania na sprzedaż - Szklane Tarasy, Gorlice, ul. Kapuścińskiego