Reklama Sklep z artykułami elektrycznymi: oświetlenie LED, kable i przewody, gniazda i łączniki, rozdzielnice, telewizja przemysłowa, alarmy, aparatura modułowa. Hurtownia. Znakomita jakość w najlepszej cenie! ;)

W ostatni weekend pierwszoligowe piłkarki UKS-u Trójka Staszkówka Jelna podejmowały drużynę Marcusa Gdynia. Była to 17. kolejka tegorocznych rozgrywek zaplecza ekstraklasy.
uks trojka staszkowka jelna
Piłkarki UKS-u Trójka Staszkówka Jelna

Autor: UKS Trójka Staszkówka Jelna

W pierwszej rundzie, rozgrywanej na jesień, zawodniczki z powiatu gorlickiego i nowosądeckiego niespodziewanie uległy niżej notowanym gdyniankom 2:3. Był to wynik traktowany w kategoriach niespodzianki. Podopieczne Wojciecha Mroza chciały bardzo zrewanżować się przeciwniczkom za blamaż z tamtego meczu.

UKS Trójka Weronica Staszkówka Jelna – Marcus Gdynia 2:3 (0:2)

Bramki: 0-1 17' Drewa, 0-2 30' Pohribniak, 1-2 49' Romuzga, 1-3' 65' Kamińska, 2-3' 70' Romuzga

Nie tak miał wyglądać rewanż za porażkę we wrześniu. Piłkarki UKS-u ustępowały przeciwniczkom już od pierwszych minut spotkania, zwłaszcza w skuteczności akcji ofensywnych. Przyjezdne w ciągu pół godziny strzeliły dwie bramki i nie chciały się zatrzymać.

Po pierwszej połowie trener zespołu ze Staszkówki Jelnej dokonał kilku zmian w składzie, co wpłynęło na obraz gry.

Bramkę kontaktową w 49 minucie spotkania zdobyła pięknym strzałem z rzutu wolnego Anita Romuzga i wydawało się, że gospodynie pójdą za ciosem. Niestety w 65 minucie zostały skarcone, a gola na konto gdynianek zapisała Klaudia Kamińska.

UKS znów atakował i udało się mu znów zdobyć bramkę, skutecznością wykazała się znów Anita Romuzga. W ostatniej minucie spotkania sędzina podyktowała rzut karny, który nie został wykorzystany przez zawodniczki miejscowego klubu.

Niestety to było wszystko, na co tego dnia pozwolił przeciwnik i gospodynie musiały uznać znów wyższość zespołu z Gdyni.

Porażka z Gdynią to jedna z tych, które niestety zapamiętamy na długo – mówi po spotkaniu trener zespołu Jelnej, Wojciech Mróz.

Mecz przegrywamy w pierwszej połowie, w której z niewiadomych dla mnie powodów, oddajemy pole przeciwnikowi i po prostych błędach tracimy dwie bramki.

W drugiej odsłonie po dokonaniu czterech korekt w składzie na boisku widzimy inny zespół. Gramy ofensywnie z sercem i z polotem. W konsekwencji dobrej gry strzelamy dwie bramki i stwarzamy sobie kilka dogodnych sytuacji. W 90 minucie niestety nie wykorzystujemy rzutu karnego i ostatecznie przegrywamy 2:3. Mam nadzieję, że po tej porażce szybko się otrząśniemy, bo już za dwa tygodnie czeka nas kolejny arcytrudny mecz ze skrą Częstochowa.

Po tej porażce zawodniczki ze Staszkówki Jelnej pozostają na 7. miejscu w tabeli. Niestety drużyny ze strefy spadkowej są coraz bliżej. W przyszłym tygodniu drużyna pauzuje. Do zakończenia rywalizacji pozostało piłkarkom jeszcze rozegranie 4 meczów, w których będą musiały wznieść się na wyżyny swoich możliwości, by uniknąć spadku w dolne części tabeli.

Tabela 1. ligi w piłce nożnej kobiet (źródło: 90 minut.pl):