Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
ReklamaAparaty słuchowe? Sprawdź u nas bezpłatnie jakie będą najlepsze dla Ciebie! Badanie słuchu? u nas są wszystkie badania dzieci i dorosłych - Gorlice, ul. 11 Listopada 27/1.9, tel. 510 500 802
ReklamaProtexDent Clinic - STOMATOLOGIA - RADIOLOGIA - PROTETYKA - Zagórzany 386A - TEL. 503 123 500
Reklama Znajdź swój wymarzony rower w IwoBike
Reklama Zapraszamy na zakupy do Delikatesów Szubryt w Gorlicach przy ul. Kościuszki
ReklamaHydrotech - skład budowlany, stacja diagnostyczna, mechanika pojazdowa, wulkanizacja - Siedliska 116, tel. 513 184 054 | Kwiaciarnia Gabi - dekoracje kościołów, dekoracje samochodów ślubnych, dekoracje sal weselnych, bukiety ślubne i okolicznościowe - ul. Węgierska 5, Bobowa, tel. 510 199 110
Reklama Akademia Nauk Stosowanych w Nowym Sączu - rekrutacja od 8 czerwca - WYBIERZ DOBRY KIERUNEK STUDIUJ W NOWYM SĄCZU
Reklama Skansen Archeologiczny Karpacka Troja w Trzcinicy POD NIEBEM DAWNYCH KULTUR w cyklu "Od Troi po Bałtyk" - 12 lipca 2026 - szczegóły na karpackatroja.pl

Taneczne miraże w Młodzieżowym Domu Kultury w Gorlicach [FOTO]

Podziel się
Oceń

Końcówka kwietnia to świetny czas, by pochwalić się swoimi umiejętnościami, nabytymi przez cały rok szkolny. Młodzieżowy Dom Kultury w Gorlicach zorganizował taneczne prezentacje swoich podopiecznych.
mdk gorlice
Dzieci podczas prezentacji tanecznych w Młodzieżowym Domu Kultury w Gorlicach

Autor: Młodzieżowy Dom Kultury w Gorlicach

 

Podczas imprezy zaprezentowały swoje umiejętności taneczne grupy: Brawo, Uśmiech, Quiz Best, Daisy, Impuls, Jump, Szok oraz młodzieżowa grupa tańca towarzyskiego Ardex.

To taneczne show zorganizowano z okazji zbliżającego się Międzynarodowego Dnia Tańca, który przypada na 29 kwietnia. Młodzież poprzez rozwijanie aktywności kulturalnej i popularyzację różnorodnych form ruchowo-tanecznych świetnie się bawiła, dając upust swojej pozytywnej energii.

Na scenie zaprezentowało się 89 młodych tancerek i tancerzy, których oklaskiwała wypełniona po brzegi sala widowiskowa MDK.

O tegorocznym przeglądzie rozmawiamy z jego organizatorką, instruktorką tańca, Renatą Gawlak-Spyrą.

Taniec jest środkiem wyrazu, to element budowania więzi społecznych między najmłodszymi. Mowa ciała przekazuje więcej informacji niż nasz język, więc taniec jest najlepszą formą pokazania samego siebie – mówi Renata Gawlak-Spyra.

Patrząc na tańczące dzieci, jestem z nich bardzo zadowolona i dumna. To moi wychowankowie, którzy już potrafią się tak pięknie zaprezentować. Podziwiając to, czego się nauczyli, czuję się szczęśliwa i spełniona jako pedagog. Tylko my wiemy, ile wysiłku i wyrzeczeń kosztuje przygotowanie się do takiej imprezy.

Umiejętności naszych wychowanków cały czas rosną i na pewno przydadzą się im już wkrótce. Planujemy organizację kilku imprez tanecznych w perspektywie nadchodzących okazji, Dnia Matki i Dnia Dziecka. Zwłaszcza 1 czerwca będzie bardzo tanecznie w Młodzieżowym Domu Kultury, zorganizujemy wtedy zabawę, która odbędzie się w klimacie dzikiego zachodu.

 

Źródło foto: Młodzieżowy Dom Kultury w Gorlicach


Napisz komentarz

Komentarze

ReklamaPaństwowa Szkoła Medyczna z tradycjami, Gorlice, ul. Jagiełły 2 - kontakt: 18 352 04 59
Reklama Nowe mieszkania na sprzedaż, Osiedle "Szklane Tarasy" - Gorlice, ul. Kapuścińskiego
AKTUALNOŚCI
Reklama
POPULARNE
Reklama Znajdujemy się w Jankowej k. młyna, w budynku stacji PKP. Z nami Wybudujesz ,Wykończysz, Wyremontujesz. Największy wybór materiałów budowlanych w regionie. Kontakt: 18 479 14 13 / 692 700 673
Reklama

Temperatura: 24°C Miasto: Gorlice

Ciśnienie: 1011 hPa
Wiatr: 26 km/h

Reklama
Reklama Nowe mieszkania na sprzedaż - Szklane Tarasy, Gorlice, ul. Kapuścińskiego