W minioną sobotę na Sądecczyźnie oficjalnie zainicjowano sezon motocyklowy. Organizatorem imprezy była Komenda Miejska Policji w Nowym Sączu, Stowarzyszenie Miłośników Pojazdów Zabytkowych „Galicya” i parafia pw. św. Małgorzaty w Nowym Sączu. Akcja profilaktyczna „Bezpiecznie, klasycznie z Policją” miała promować prawidłowe zachowania w ruchu drogowym, zarówno ze strony kierowców, rowerzystów jak i użytkowników innych urządzeń umożliwiających przemieszczanie się.
Po mszy świętej w bazylice pw. św. Małgorzaty w Nowym Sączu. Po niej, przy Bulwarze Narwiku rozpoczął się pełen atrakcji piknik rodzinny. Na zwiedzających czekały m.in. zabytkowe klasyki motoryzacji i nowoczesny sprzęt, który współcześnie wykorzystują w swej pracy policjanci i strażacy.
Piękna pogoda sprzyjała, dlatego wiele osób z zainteresowaniem przyglądało się pokazowi usuwania skutków wypadku drogowego. Obserwujący mogli zobaczyć, w jaki sposób dokonywane jest zabezpieczenie miejsca zdarzenia przez policjantów, jak wygląda rozcinanie samochodu na miejsca zdarzenia i w jaki sposób przedstawiciele służb medycznych przystępują do udzielania pomocy poszkodowanym w zdarzeniu.
Było też coś dla fanów mocnych wrażeń
Akcja profilaktyczna przeprowadzona w ramach spotkania nie sprowadzała się tylko do pogadanek, czy możliwości obejrzenia ciekawych narzędzi pracy specjalistów. Obecni na spotkaniu mogli skorzystać z symulatora wypadku samochodowego, sprawdzić, jakie są ich zdolności poruszania się z alkogoglami.
Można było wsiąść też do żyroskopu i przekonać się, jak działa nasz zmysł równowagi. Narzędzia te udostępnił Małopolski Ośrodek Ruchu Drogowego.
Przy stanowisku detailingowym fani przeróbek samochodów mogli dowiedzieć się, w jaki sposób mądrze modyfikować swoje pojazdy, a które zmiany mogą negatywnie wpływać na bezpieczeństwo poruszania się po drogach. Rozmawiano też o tym, o negatywnym wpływie zużytych wycieraczek i starych, zużytych reflektorów na bezpieczeństwo w czasie jazdy.
Zainteresowani udziałem w wycieczce mogli wsiąść w retro autobus i przejechać się ulicami Nowego Sącza. Nie brakło też atrakcji dla najmłodszych, którzy poza obejrzeniem ciekawych pojazdów i rozmową z przedstawicielami służb, mogli wziąć udział w konkursie wiedzy o podstawowych zasadach bezpieczeństwa.
Specjalnymi gośćmi wydarzenia byli: muzyk Kordian i strongman Tomasz Kowal.
Bardzo ważnym elementem całej akcji była kwesta na Wiktorię Wróbel: małą mieszkankę Nowego Sącza, u której niedawno zdiagnozowano SMA.
Źródło info: KMP w Nowym Sączu







![Libusza. Zdarzenie drogowe na skrzyżowaniu [FOTO] Libusza. Zdarzenie drogowe na skrzyżowaniu [FOTO]](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-libusza-zderzenie-pojazdow-foto-1763042360.jpg)
![Informacja Gminy Sękowa o realizacji inwestycji drogowych oraz utrudnieniach w ruchu [KOMUNIKAT] Zdjęcie przedstawia droge z znakiem ostrzegającym o robotach drogowych](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-informacja-gminy-sekowa-o-realizacji-inwestycji-drogowych-oraz-utrudnieniach-w-ruchu-1763037207.jpg)

![Nie będzie dziś wody na jednej z najliczniej zamieszkałych ulic miasta [KOMUNIKAT] zdjęcie przedstawia kran z wodą](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-nie-bedzie-dzis-wody-na-jednej-z-najliczniej-zamieszkalych-ulic-miasta-komunikat-1763021626.jpg)
![Binarowa się doczekała. Rusza długo wyczekiwana przebudowa [FOTO] Zdjęcie przedstawia władze gminy Biecz i wykonawców inwestycji](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-binarowa-sie-doczekala-rusza-dlugo-wyczekiwana-przebudowa-foto-1763022270.jpg)
![Dlaczego warto się ruszać? O tym mówią uczennice I LO im. M. Kromera z Gorlic [PODCAST] zdjęcie przedstawia talerz z warzywami, w tle ćwicząca dziewczyna](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-dlaczego-warto-sie-ruszac-o-tym-mowia-uczennice-z-gorlic-podcast-1763020741.jpg)
![Co? Gdzie? Halo! Wystawa malarstwa i Obchody Narodowego Święta Niepodległości [CZWARTEK, 13 listopada 2025] zdjęcie przedstawia pędzle trzymane przez dłonie malujące obraz](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-co-gdzie-halo-wystawa-malarstwa-akwareli-piotra-telegi-czwartek-13-listopada-2025-1762864765.jpg)

![Zderzenie dwóch volkswagenów na Zawodziu. Akcja policji, 4 osoby zatrzymane [FOTO] Zdjęcie przedstawia dwa rozbite samochody, obok radiowóz policji](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-zderzenie-dwoch-volkswagenow-na-zawodziu-1762156799.jpg)

![Podcasty młodych o zdrowiu - uczennice Kromera o tym, jak żyć zdrowiej [PODCAST] zdjęcie przedstawia kobietę, która trzyma w palcach jabłko w kształcie serca](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-podcasty-mlodych-o-zdrowiu-uczennice-kromera-o-tym-jak-zyc-zdrowiej-podcast-1762932852.png)
![Dzieci Glinika z brązowym medalem. Rośnie nam wspaniała drużyna [FOTO] Zdjęcie przedstawia młodych piłkarzy z medalami w asyście trenera i poseł na Sejm](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-dzieci-glinika-z-brazowym-medalem-rosnie-nam-wspaniala-druzyna-foto-1762777786.jpg)
![Przysięga klasy przygotowania wojskowego i 107-metrowa flaga na 107. rocznicę niepodległości [FOTO] zdjęcie przedstawia młodego żołnierza wskazującego na sztandar podczas przysięgi na gorlickim Rynku](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-przysiega-klasy-przygotowania-wojskowego-i-107-metrowa-flaga-na-107-rocznice-niepodleglosci-foto-1762863655.jpg)



![O krok od tragedii. Mercedes uderzył w renaulta, na przejściu były dzieci [AKTUALIZACJA] zdjęcie przedstawia rozbite pojazdy](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-o-krok-od-tragedii-dk28-calkowicie-zablokowana-aktualizacja-1761747317.jpg)
![Policja poszukuje 14-letniej Aleksandry Sroki [AKTUALIZACJA] zdjęcie przedstawia kolorowe zdjęcie dziewczynki, obok napis zaginiona](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-policja-poszukuje-14-letniej-aleksandry-sroki-aktualizacja-1762416966.jpg)
![Gorlice. Zderzenie hondy i audi. Kierujący uciekł z miejsca zdarzenia [FOTO] zdjęcie przedstawia kolizje hondy na ulicy Sienkiewicza](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-gorlice-zderzenie-hondy-i-audi-kierujacy-uciekl-z-miejsca-zdarzenia-foto-1762669646.jpg)

Napisz komentarz
Komentarze