Sukcesy najmłodszych siatkarzy w Licealiadzie i Pucharze Kindera

Ostatnie dni to wspaniałe wiadomości z aren siatkarskich. Co rusz docierają do nas wieści o sukcesach najmłodszych adeptów tej dyscypliny sportu. Brawo! Rośnie nam wspaniałe pokolenie volleyball'a.
siatkarze biecz
Siatkarze UKS Jedynka Biecz podczas turnieju o Puchar Kinder

Autor: UKS Jedynka Biecz

Reprezentacja Zespołu Szkół Ogólnokształcących z Bobowej zdobyła 3 miejsce w Wojewódzkiej Licealiadzie Chłopców w siatkówce, która odbywała się w Marcinkowicach (w powiecie nowosądeckim w gminie Chełmiec).

Siatkarze z Bobowej wygrali rywalizację w grupie, pokonując zespół z Myślenic 2:0 oraz z Krakowa 2:1. Dzięki temu awansowali do strefy pucharowej i walczyli o medale.

W grupie finałowej imprezy musieli uznać wyższość ekipy z Kęt, przegrywając 0:2, w następnym meczu wygrali z drużyną z Tarnowa 2:0. Dzięki lepszemu bilansowi małych punktów i wygranych setów zajęli ostatecznie 3. miejsce w imprezie.

Duży sukces w finale etapu rejonowego Małopolska Wschód Ogólnopolskich Mistrzostw w Mini Siatkówce o Puchar Kinder „Joy of moving” odniosła drużyna UKS Jedynka Biecz. Podczas turnieju w Bobowej udział wzięły trzy „dwójki” i jedna „trójka” bieckiej sekcji.

W kategorii „trójek” 5. miejsce wywalczyli Adrian Wantuch, Maksiu Wantuch, Igor Niziołek i Jan Zając

W I lidze „dwójek” najlepsi okazali się Maksiu Niemiec i Wojtek Wasilewski, i to właśnie oni awansowali do finału wojewódzkiego rozgrywek.

W II lidze 3. miejsce wywalczyli Ernest Środulski, Kuba Jurczak i Mikołaj Jurczak. 4. miejsce przypadło Jasiowi Krygowskiemu i Tomkowi Kosibie.

Źródło info: ZSO w Bobowej, UKS Jedynka Biecz