Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Bystrej
ReklamaZapraszamy do zakupów u wiodącego sprzedawcy rowerów elektrycznych - Iwo Bike w Gorlicach
Reklama Zapraszamy na zakupy do Delikatesów Szubryt w Gorlicach przy ul. Kościuszki
Reklama Zespół Szkół Technicznych im. Wincentego Pola w Gorlicach - REKRUTACJA - sprawdź ofertę
ReklamaZostań uczniem Zespołu Szkół Zawodowych w Gorlicach - trwa rekrutacja 2025/26

Kacper Kwarciński z kolejnym sukcesem w konkursie historycznym

Podziel się
Oceń

Konkurs „Mój Region – Moja Duma, Moje Miasto – Moja Duma” to rywalizacja, w której udział mogą brać uczniowie z całego województwa. Reprezentant naszego regionu doskonale zaprezentował się w czasie wszystkich trzech etapów konkursu i został jego laureatem.
Kacper Kwarciński z kolejnym sukcesem w konkursie historycznym

Autor: naszabobowa.pl/halogorlice.info ©

 

Kacper Kwarciński reprezentujący Szkołę Podstawową w Wilczyskach ponownie wziął udział w Wojewódzkim Konkursie Historycznym Mój Region – Moja Duma, Moje Miasto – Moja Duma.  Uczeń klasy VI zaprezentował się doskonale w każdym z trzech etapów konkursu. 

Nie było to jego pierwsze starcie w tym konkretnym konkursie. Kacper powtórzył swój ubiegłoroczny sukces, kiedy to także wywalczył tytuł laureata. W tym roku zaprezentował się w Nowym Sączu wraz ze swoim kolegą z klasy, Dawidem Radzikiem, który został także finalistą konkursu. W X edycji konkursu promującego wiedzę o naszej małej ojczyźnie zdecydowało się wziąć udział 466 uczniów z 77 szkół.

Finał konkursu odbył się dokładnie tydzień temu (20 kwietnia) w murach WSB – NLU w Nowym Sączu. W finale spotkało się 147 uczniów. Rywalizacja była przeprowadzona w dwóch częściach: najpierw uczniowie rozwiązywali test pisemny, a następnie sprawdzano ich wiedzę w czasie ustnej części konkursu. 

Jak informuje szkoła, ciesząc się z sukcesu Kacpra:

(...) Kacper oprócz ogromnej wiedzy o historii Sądecczyzny, satysfakcji z tytułu laureata, otrzyma również dodatkowe punkty podczas rekrutacji do szkoły ponadpodstawowej.

W czasie przygotowania do konkursu, laureata z Wilczysk wspierała Halina Górska, jego opiekun naukowy. 

Źródło info: naszabobowa.pl


Napisz komentarz

Komentarze

ReklamaAQUAPLAST - rynny, pokrycia dachowe
ReklamaPrace wysokościowe - szybko, solidnie i sprawnie - Adam Piątkiewicz Alp-Lin
ReklamaNowe mieszkania na sprzedaż, Osiedle "Szklane Tarasy" - Gorlice, ul. Kapuścińskiego
AKTUALNOŚCI
ReklamaZnajdujemy się w Jankowej k. młyna, w budynku stacji PKP. Z nami Wybudujesz ,Wykończysz, Wyremontujesz. Największy wybór materiałów budowlanych w regionie. Kontakt: 18 479 14 13 / 692 700 673
ReklamaAdvertisement
POPULARNE
ReklamaAdvertisement
słabe opady deszczu

Temperatura: 9°C Miasto: Gorlice

Ciśnienie: 1014 hPa
Wiatr: 9 km/h

OSTATNIE KOMENTARZE
Autor komentarza: Big MuzzyTreść komentarza: Pewnie lepiej byłoby, gdyby wszyscy się przykleili do asfaltu, prawda? Po za tym nie musisz się tak spinać, bo jeszcze ci zwieracze puszczą i będzie wstyd.Data dodania komentarza: 5.05.2025, 15:06Źródło komentarza: Spektakularna rekonstrukcja Bitwy pod Gorlicami przyciągnęła tłumy [FOTO]Autor komentarza: XTreść komentarza: Kto zezwolił na wpuszczenie obcych foodtrucków na teren festiwalu? Czy nie można było skrzyknąć rodzimych przedsiębiorstw gastronomicznych? To z ich podatków gmina ma dochody więc jest to chyba w naszym interesie by w pierwszej kolejności zarobili lokalsi. Druga sprawa która nie daje mi spokoju - dlaczego mieszkańcy Gorlic muszą masowo zmieniać kotły a taki helikopter może sobie latać nad miastem bez przeszkód produkując przy tym setki ton CO2 ?Data dodania komentarza: 5.05.2025, 12:48Źródło komentarza: Dni Gorlic 2025: świetlne show, koncerty i tłumy na rynku [FOTO/VIDEO]Autor komentarza: PiniądzTreść komentarza: Panie piniądz !Data dodania komentarza: 5.05.2025, 11:59Źródło komentarza: Gorlicka Majówka z Klasykami: tłumy w rynku, błysk chromu i zapach benzynyAutor komentarza: GhostTreść komentarza: Zgadzam się. Już w tamtym roku był problem z miejscem. Też powinni pomyśleć o zamknięciu ruchu na rynku. Dobrym miejscem na następny zlot mógłby być parking koło basenu/lidla/hali sportowej.Data dodania komentarza: 5.05.2025, 09:09Źródło komentarza: Gorlicka Majówka z Klasykami: tłumy w rynku, błysk chromu i zapach benzyny
Reklama SANTANDER PARTNER - placówka partnerska nr 1 | Kredyty: gotówkowe, konsolidacyjne, hipoteczne, dla firm, leasing | GORLICE, ul. Legionów 12