Kto najlepszy w pływaniu? Mistrzostwa Gorlic wyłoniły zwycięzców [FOTO]

Wczoraj (29 kwietnia) przed południem odbyła się kolejna edycja Otwartych Mistrzostw Gorlic w pływaniu. Na starcie imprezy pojawiło się ponad 130 zawodników z całego regionu.
pływalnia w gorlicach
Zawodniczka Otwartych Mistrzostw Gorlic 2023 w Pływaniu

Autor: halogorlice.info ©

Najlepszą drużynę pływaków w Otwartych Mistrzostwach Gorlic w Pływaniu wystawił Klub Pływacki Sokół Rzeszów, którego zawodnicy zgarnęli aż 10 złotych medali, a w sumie zdobyli ich 18.

Drugie miejsce przypadło Klubowi Sportowemu Swim2Win z Krosna, który może się pochwalić 6 złotymi z 13 zdobytych medali. Trzecie miejsce na podium zajęła ekipa BOSiR-u z Brzeska, mająca w swoim dorobku 5 złotych z 6 zdobytych w sumie.

Najwięcej krążków w gorlickich mistrzostwach wywalczyli pływacy Klubu Sportowego Delfin z Gorlic, do kolekcji szkoły trafi aż 20 medali, z czego 2 złote, 7 srebrnych i 11 brązowych.

Najlepszym zawodnikiem wśród gorliczan został Szymon Krawczyk, zdobywca dwóch złotych medali na dystansach 50 metrów stylem dowolnym i 50 metrów stylem motylkowym.

Gorlickie zawody stały na bardzo wysokim poziomie sportowym, organizatorzy zmagań zadbali też o profesjonalną oprawę mistrzostw, po raz pierwszy w historii zawodów pomiar czasu był automatyczny.

Pełna lista wyników do obejrzenia pod linkiem >>>WYNIKI OTWARTYCH MISTRZOSTW GORLIC 2023