PRZECZYTAJ

Małopolska. Młodzi piłkarze rywalizowali w turnieju o Puchar Tymbarku

Przez ostatnie dwa dni na boiskach obiektów sportowych Skawy Wadowice odbywał się prestiżowy turniej piłkarski dla najmłodszych. W zawodach rywalizowało ponad 1300 chłopców i dziewcząt.
piłka nożna gorlice
Piłkarze z powiatu gorlickiego na turnieju w Tymbarku

Autor: Mariusz Wrażeń

To właśnie tu swoje pierwsze turniejowe doświadczenia zdobywały obecne gwiazdy polskiego futbolu, m.in. Ewa Pajor (VfL Wolfsburg), Paulina Dudek (PSG), Piotr Zieliński (SSC Napoli), Sebastian Szymański (Feyenoord Rotterdam), Jakub Kiwior (Arsenal) oraz Arkadiusz Milik (Juventus).

W turnieju nie mogło zabraknąć przedstawicieli naszego powiatu, którzy pokazali się z bardzo dobrej strony.

Świetnie zaprezentowała się Szkoła Podstawowa ze Staszkówki, która w kategorii U8 dziewcząt zajęła 3. miejsce w województwie. Dziewczynki wywalczył brązowy medal po zażartej walce i serii rzutów karnych wygranych 3:2.

Niewiele gorzej wypadła drużyna z Miejskiego Zespół Szkół nr 5 im. ks. Jana Twardowskiego w Gorlicach, która zajęła 4. miejsce w kategorii U10 wśród chłopców. Gorliczanie rywalizowali w gronie 21 najlepszych drużyn Małopolski.

Młode zawodniczki ze Szkoły Podstawowej z Krygu uległy w ćwierćfinale po zaciętej walce drużynie Szkoły Podstawowej z Wierzchosławic 4:5, jak się potem okazało drużyna z powiatu tarnowskiego zdobyła pierwsze miejsce w turnieju.

Nagrodę indywidualną zdobyła zawodniczka Szkoły Podstawowej ze Staszkówki, Milena Madej, którą uznano najlepszą bramkarką mistrzostw.

W czwartek rywalizowały także drużyny z naszego powiatu U8 i U10 chłopców z SP Kryg i U12 z SP Staszkówka.

O zawodach na szczeblu powiatowym można przeczytać w artykule >>>Gorlicka Piątka najlepszą drużyną powiatowego turnieju