To zdarzyło się im dopiero drugi raz w tym sezonie

Gorlicki Glinik wybrał się dziś na mecz wyjazdowy do Myślenic. Rywalem tej kolejki rozgrywek był zespół Dalinu.
piłkarze Glinika Gorlice i Dalinu Myślenice
Piłkarze Glinika Gorlice i Dalinu Myślenice podczas meczu w Gorlicach

Autor: ilustracyjne/halogorlice.info ©

Gorliczanie po kilku kolejnych zwycięstwach rozochocili wszystkich swoich kibiców, którzy liczyli na kolejne 3 punkty. Mecz rundy jesiennej w Gorlicach pomiędzy tymi zespołami zakończył się zwycięstwem biało-niebieskich 3:1.

Dalin Myślenice – Glinik Gorlice 0:0 (0:0)

W meczu drużyn walczących o środek tabeli padł bezbramkowy remis. W pierwszej połowie więcej z gry mieli gospodarze, którzy częściej gościli w polu karnym Glinika. Podopieczni Tomasza Wacka starali się kontrować, jednak ich akcje były nieskuteczne.

Po przerwie obraz gry nie uległ zmianie, a bramkarz Glinika Dawid Kubik miał pełne ręce roboty. Gorliczanom udało się kilkukrotnie zagrozić bramce Dalinu, lecz nadal razili nieskutecznością, a ich zdobycz pozostała zerowa.

Po 94 minutach gry sędzia zawodów odgwizdał koniec spotkania, co oznaczało, że obie drużyny kończą mecz bez gola. Trzeba zaznaczyć, że to dopiero drugi remis gorliczan w tegorocznych rozgrywkach, pierwszy padł w marcu tego roku, gdy gorliczanie podzielili się punktami z Popradem Muszyna (1:1). Po 29. kolejkach gorliczanie mają 44 punkty na koncie, 14 zwycięstw, 2 remisy i 13 porażek.

Glinik, tracąc punkty w Myślenicach, spada w ligowej tabeli na 8. miejsce, lecz dystans do wyprzedzających go klubów jest nieznaczny.