Niestety każda seria ma swój koniec. Dziesiątki nie będzie

Przedostatnia kolejka IV ligi małopolskiej skojarzyła drużyny Glinika Gorlice i Wolanii Wola Rzędzińska.
glinik wolania mecz IV liga małopolska
Piłkarze Glinika Gorlice i Wolania Wola Rzędzińska podczas meczu IV ligi małopolskiej

Autor: ilustracyjne/halogorlice.info ©

Wolania Wola Rzędzińska - Glinik Gorlice 3:2(0:0)

Bramki: Kozdrój 48', Nowak 56', Stolarz 58' - Stój 65' Śliwa 67'

Wolania: Bielaszka, Kuczek, Tubek (46' A.Wojcik), Tragarz, Baradziej (60 Mróz), Stolarz, Tadel, Prokop, Rębacz (46' Kozdrój), Lubera, Nowak(78 Janiec)
Glinik: Matusik, Kuliga, Myśliwy, Gazda, Martuszewski (75' Matuszczyk), Buś (60 Piotrowski), Gogola, Drąg (60' Stój), Gryboś, Dąbrowski, Śliwa

Mecz, w kontekście zajmowanych przez drużyny miejsc, bez historii. Gorliczanie po sobotniej wygranej LKS-u Jawiszowice z Wierchami Rabka-Zdrój stracili szansę na podium. Gracze Wolanii pewni utrzymania w lidze również podeszli do tego spotkania raczej bez większych emocji. To co mogło motywować gorliczan, to chęć odegrania się za jesienną porażkę w Gorlicach (0:2).

Po bezbramkowej pierwszej połowie oba zespoły w ciągu niecałych 20 minut strzeliły 5 goli, z czego Wolania o jeden więcej i to ona zapisała 3 punkty do ligowej tabeli. Porażka Glinika oznaczała przerwanie serii 9 meczów bez przegranej, a ta ostatnia przydarzyła się gorliczanom przy okazji meczu z obecnym już spadkowiczem, Okocimskim Brzesko, przeszło 2 miesiące temu.

Przed nami ostatnia kolejka tegorocznych rozgrywek. Gorliczanie zakończą ten sezon na wysokim miejscu w tabeli, najwyższym od kilku sezonów, przypomnijmy dwa ostatnie lata piastowali 8. miejsce w tabeli.

Na pożegnanie z gorlicką publicznością podopieczni Tomasza Wacka zmierzą się z walczącą o utrzymanie Kalwarianką Kalwaria Zebrzydowska. Przeciwnicy chcąc być spokojnymi o czwartoligowy byt, muszą to spotkanie wygrać lub zremisować. Piłkarze obu drużyn będą śledzić wynik w korespondencyjnym spotkaniu w Jaśkowicach, gdzie lider, Wiślanie podejmie znajdującą się w strefie spadkowej Radziszowiankę Radziszów. Drużyna ta będzie potrzebować cudu, by wygrać ze świeżo upieczonymi trzecioligowcami i wyprzedzić zespół z 15. miejsca Piłka nożna wszystko widziała i póki piłka w grze, to wszystko jest możliwe.

Oba spotkania na pewno dostarczą wielu emocji a walka o utrzymanie Radziszowianki i Kalwarianki będzie trwać aż do ostatniego gwizdka.