To była ostatnia ligowa niedziela na boiskach IV ligi. Emocji nie brakowało, choć głównymi bohaterami tych wydarzeń nie byli dziś piłkarze Glinika Gorlice.
glinik gorlice
Mecz Glinik Gorlice - Kalwarianka Kalwaria Zebrzydowska

Autor: halogorlice.info ©

Oczy wszystkich były skierowane na dwa stadiony, ten w Gorlicach i w Radziszowie. To właśnie tam rozgrywały mecze drużyny, które walczyły o pozostanie w IV lidze. Glinik podejmował Kalwariankę z Kalwarii Zebrzydowskiej, a Radziszowianka Radziszów lidera ligi, Wiślan z Jaśkowic.

Glinik Gorlice – Kalwarianka Kalwaria Zebrzydowska 1:2 (1:0)

Bramki: Śliwa 30' - Stanek 52', Bentkowski 56'

Gospodarze bardzo chcieli wygrać w ostatnim meczu sezonu. Jeszcze większą wolę zwycięstwa mieli przyjezdni, którym 3 punkty gwarantowały utrzymanie się w lidze. W korespondencyjnym pojedynku Kalwarianka walczyła z Radziszowianką, a między tymi drużynami w tabeli były zaledwie 2 punkty różnicy. Porażka dzisiejszego przeciwnika Glinika przy zwycięstwie Radziszowianki spychało drużynę z Kalwarii do 5. ligi.

Gorliczanie rozpoczęli z animuszem i w 30 minucie udokumentowali tę przewagę golem, którego autorem był Damian Śliwa. Na drugim boisku Radziszowianka remisowała od 25 minuty z Wiślanami 1:1 i sprawa spadku którejś z tych drużyn cały czas była otwarta.

Po zmianie stron przyjezdni podkręcili tempo i w ciągu 4 minut zdobyli dwa gole. W toczącym się równorzędnie meczu Wiślanie również zdobyli 2 gole i wiadomo było, że to Radziszowianka podzieli los spadkowiczów z Brzeska i Słomników. Podopieczni Tomasza Wacka próbowali zdobyć bramkę dającą im remis, lecz zabrakło im skuteczności.

3 punkty powędrowały do Kalwarii, która tym samym wywalczyła pozostanie w IV lidze i... zdobyła tytuł najlepszej drużyny rundy wiosennej.

Radziszowianka Radziszów, razem z Okocimskim Brzesko i Słomniczanką Słomniki spadła do niższej ligi.

Glinik Gorlice zakończył tegoroczny sezon z dorobkiem 51 punktów, które dały mu 8. miejsce w tabeli. Gorliczanie mają w niej tyle samo punktów co szósta Barciczanka Barcice i siódma Wolania Wola Rzędzińska.

O podsumowanie meczu poprosiliśmy trenera zespołu, Tomasz Wacka.