Tydzień Pozytywnych Inicjatyw 2023 w Gorlicach rozpocznie się jutro! To będzie już 10 edycja tego wydarzenia. Codziennie w godzinach 10.30-12.30 oraz 15.30-18.30 odbywać się będą różne zajęcia i atrakcje dla dzieci (sportowe, artystyczne, animacje, warsztaty, itd.).
O godz. 16 codziennie będzie odbywać się główne wydarzenie dnia, a wieczorami, od godziny 19.30 będzie prowadzony Klub Młodzieżowy Kontrast.
Nie zabraknie też ciekawych inicjatyw dostępnych dla wszystkich, także dorosłych, którzy będą mogli wziąć udział w Gorlicjadzie, FunDay czy koncercie TGD na rynku. Na niektóre wydarzenia, takie jak Gambit TPI – Turniej szachowy czy Gra miejska Gorlicjada obowiązują wcześniejsze zapisy. Tel: 537 344 914 (najlepiej sms), lub przez Messenger
Akcja ta ma na celu pomaganie potrzebującym, inspirowanie ludzi do pozytywnych działań na rzecz drugiego człowieka i lokalnej społeczności, promowanie uniwersalnych wartości chrześcijańskich tj. bezinteresowność, miłość, dobroć, uczciwość, szacunek, współczucie oraz zdrowego, wolnego od nałogów i wszelkich uzależnień życia.
Harmonogram TPI:
Poniedziałek
- godz. 16 | Zawody sportowo-rekreacyjne dla dzieci i młodzieży (we współpracy z Akademią Sportu). Rejestracja na miejscu w dniu wydarzenia od godz. 15:15.
Wtorek
- godz. 16 | Gambit TPI: turniej szachowy dla młodzieży (ZAPISY)
Środa
- godz. 16 | Turbo Kozak: Indywidualny konkurs umiejętności piłkarskich dla dzieci i młodzieży. Rejestracja na miejscu w dniu wydarzenia od godz. 15:15.
Czwartek
- godz. 16 | Gorlicjada – Gra miejska dla dzieci, młodzieży i całej rodziny (ZAPISY).
Piątek
- godz. 16 | Panoo – gra terenowa dla dzieci i młodzieży. Rejestracja na miejscu w dniu wydarzenia od godz. 15:15.
Sobota – Rynek miejski w Gorlicach
- godz. 16 | FunDay – piknik rodzinny z mnóstwem atrakcji dla dzieci, młodzieży i całej rodziny, dmuchańce, animacje, gry, konkurencje, mała gastronomia, itd.
- godz. 20 | Koncert TGD
W czasie akcji, od pon-pt w godzinach 10.3-12.30 oraz 15.30-18.30 będą prowadzone także prace społeczne dla lokalnej społeczności. Seniorzy i osoby schorowane będą mogli skorzystać z bezpłatnej pomocy w pracach domowych, tj. trzepanie dywanów, sprzątanie mieszkań czy mycie okien.
W tym celu, wolontariusze w niebieskich koszulkach będą chodzić po gorlickich osiedlach i oferować pomoc. Można też będzie zadzwonić pod tymczasowy numer 537 344 914 i umówić termin wizyty.
Wszystkich serdecznie zapraszamy!
Organizatorem akcji jest Stowarzyszenie Ponad Ograniczeniami. Głównymi partnerami i sponsorami są: Miasto Gorlice oraz Ewangeliczna Wspólnota Zielonoświątkowa w Gorlicach. Wydarzenie odbywa się w ramach realizacji zadania publicznego współfinansowanego przez Miasto Gorlice.

.png)
Źródło info: Tydzień Pozytywnych Inicjatyw









![Halo Tu Weekend. Dni Gorlic, rocznica bitwy, klasyczna majówka, zawody oraz wiele więcej [1-3 maja 2026] zdjęcie przedstawia plakat zapowiadający wydarzenia na weekend](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-halo-tu-weekend-dni-gorlic-rocznica-bitwy-klasyczna-majowka-zawody-oraz-wiele-wiecej-1-3-maja-2-1777580098.jpg)
![Fundamenty tego ważnego elementu cmentarza rosną w oczach [FOTO] zdjęcie przedstawia plac budowy muru na Cmentarzu Parafialnym](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-remont-muru-cmentarza-w-gorlicach-foto-1777548277.jpg)




![Gorlice. Kolizja na ul. Kopernika. Pojazd uderzył w budynek [FOTO] zdjęcie przedstawia wozy straży pożarnej na jezdni w tle bloki na ul. Kopernika w Gorlicach](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-gorlice-kolizja-na-ul-kopernika-pojazd-uderzyl-w-budynek-1777536782.jpg)

![16 lat po katastrofie. Obchody Dnia Pamięci Smoleńskiej w Gorlicach [FOTO] zdjęcie przedstawia kobietę w okularach mówiącą do mikrofonu](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-16-lat-po-katastrofie-obchody-dnia-pamieci-smolenskiej-w-gorlicach-foto-1776586954.jpg)
![Prezydent powołał Radę Klimatu. Jest w niej Beata Bartuś-Jarno [FOTO] zdjęcie przedstawia kobietę i mężczyznę trzymających czerwoną teczkę](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-prezydent-powolal-rade-klimatu-jest-w-niej-beata-bartus-jarno-foto-1776937537.jpg)
![To oni widzą najwięcej o Józefie Czapskim [FOTO] zdjęcie przedstawia sale z uczniami piszącymi przy biurkach](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-final-konkursu-o-jozefie-czapskim-rozstrzygniety-foto-1777018651.jpg)

![Spotkaliśmy ich przypadkiem. Młodzież z aparatami od razu zwróciła naszą uwagę [FOTO] Zdjęcie przedstawia młodzież z Sosnowca](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-ekipa-z-sosnowca-artykul-do-zrobienia-1777375267.jpg)





![Sękowa otworzy basen już niedługo. Coraz więcej wiemy o tej inwestycji [FOTO] zdjęcie przedstawia budowę na polu](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-a9dba022fbfefa1d4355ff810ef51295.jpg)

![Sękowa. Pożar w domu mieszkalnym [FOTO/VIDEO] zdjęcie przedstawia wozy straży pożarnej przed domem z którego wydobywa się dym](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-sekowa-pozar-w-domu-mieszkalnym-foto-1776428954.jpg)
![Zaginęła 14-letnia Nadia Góral. Każda informacja jest na wagę złota [FOTO] zdjęcie przedstawia kolorowy portret dziewczyny i napis zaginiona](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-zaginela-14-letnia-nadia-goral-kazda-informacja-jest-na-wage-zlota-foto-1777013120.jpg)
Napisz komentarz
Komentarze