IV liga. Górale niewygodnym rywalem dla gorlickiego Glinika

Po inauguracyjnym zwycięstwie Glinika Gorlice w meczu z Barciczanką kibice ostrzyli sobie apetyty na kolejne trzy punkty w meczu z beniaminkiem IV ligi, Watrą z Białki Tatrzańskiej.
bramkarz glinika gorlice leżący na boisku podczas meczu Glinik Gorlice Watra Białka Tatrzańska
Piłkarze podczas meczu Glinik Gorlice - Watra Białka Tatrzańska

Autor: halogorlice.info ©

Glinik Gorlice – Watra Białka Tatrzańska 0:1 (0:1)

Bramka: Zębala 14'

Gorliczanie podbudowani dobrymi zawodami w ubiegłym tygodniu z Barciczanką Barcie i wygraną 4:2, przystąpili do tego spotkania z animuszem, ale od pierwszych minut spotkania ich rywale postawili im trudne warunki.

Już w pierwszej minucie pod bramką bronioną przez Dawida Kubika było gorąco, całe szczęście golkiper gospodarzy szybko wyjaśnił sytuację i wyłapał piłkę po strzale w polu karnym.

Spotkanie od samego początku miało wyrównany charakter. Raz atakowali gospodarze, raz goście.

W 14 minucie meczu, padła jedyna, jak się potem okazało zwycięska bramka dla przyjezdnych. Tuż przed szesnastką pola karnego niefrasobliwość i brak zdecydowania defensywy gorliczan wykorzystał Aleksander Zębala, który wskoczył między obrońców, wyłuskał piłkę, wystawił ją sobie i mając przed sobą tylko bramkarza, dopełnił formalności.

Gorliczanie próbowali przez całe spotkanie doprowadzić do wyrównania, lecz bili przysłowiowo głową w mur.

Trener Tomasz Wacek, widząc niepowodzenie swojej drużyny, próbował zmienić obraz gry, wprowadzając zmienników. Drużyna Watry, mając w swoich szeregach doświadczonych i ogranych zawodników, skutecznie broniła wyniku. Trzeba też powiedzieć, że gorliczanie razili w drugiej połowie nieskutecznością i niestety musieli pogodzić się z porażką.

Zespół Watry Białka Tatrzańska wyraźnie nie leży naszej drużynie. Na przestrzeni kilku ostatnich lat gorliczanie mierzyli się z nimi 16-krotnie, 10 meczów przegrywając i 6 wygrywając. Ostatnie zwycięstwo było znamienne, gdy gorliczanie wygraną 2:1 na boisku rywali wyrzucili ich z szeregu czwartoligowców. Teraz to drużyna z Podhala byli górą i wzięła rewanż za tamto niepowodzenie.

Następna kolejka IV ligi już 15 sierpnia. Gorliczanie zagrają w niej z rezerwami Wisły Kraków. Z piłką nożną w Gorlicach spotkamy się ponownie dopiero w weekend 26-27 sierpnia, gdy Glinik podejmie na własnym stadionie Wierchy Rabkę-Zdrój. 19 sierpnia gorliczanie pauzują i wykorzystają ten termin, aby rozegrać mecz finałowy Pucharu Polski na szczeblu PPN Gorlice. Ich rywalem zespół LKS-u Uście Gorlickie.

Tabela IV ligi małopolskiej (stan na godz. 15.20, 12 sierpnia 2023, źródło: 90minut.pl):