Biecz. Podhalanin zainaugurował rozgrywki V ligi małopolskiej

Wielkie święto w bieckim środowisku piłkarskim. Piłkarze Podhalanina rozpoczęli dziś rozgrywki w 5. lidze rozgrywek w Małopolsce.

Pierwszym rywalem bieczan w rozpoczynających się dziś rozgrywkach 5. ligi małopolskiej był zespół Sokoła Słopnice. Spotkaniu towarzyszył spore zainteresowanie, a na trybunach stadionu w Bieczu zasiadło ponad 450 widzów, w większości rodziny z dziećmi.

KS Podhalanin Biecz – Sokół Słopnice 4:1 (2:1)

Bramki: Zięba 13', Ślęzak 45', Kozioł 57', Lubera 85 - Kwit 7'.

Gospodarze rozpoczęli swoje pierwsze ligowe spotkanie w nowej klasie rozgrywkowej z bardzo dużą wolą walki. Niestety pierwsi gola zdobyli przyjezdni, a swoją szansę w 7 minucie meczu wykorzystał Konrad Kwit, który strzałem główką pokonał bramkarza Podhalanina.

Gospodarze bardzo szybko otrząsnęli się z tego niepowodzenia i już w 13 minucie zdobyli gola wyrównującego. Autorem pięknej główki po przedłużeniu z rzutu rożnego zdobył Kacper Zięba.

Gra bardzo wyrównała się i obie drużyny nie mogły stworzyć sobie dogodnej sytuacji do zdobycia bramki.

W ostatniej akcji pierwszej połowy bieczanie wywalczyli sobie rzut wolny. Dośrodkowanie wykończył strzałem Adrian Ślęzak, a futbolówka ugrzęzła w długim rogu bramki przyjezdnych.

Ten gol nakręcił bieczan na drugą połowę meczu.

Przez całe jej trwanie gospodarze przeważali nad przeciwnikiem. Gdy w 57 minucie spotkania Karol Kozioł podwyższył wynik spotkania na 3:1, z drużyny Sokoła zeszło całkowicie powietrze. U gospodarzy było na odwrót, dało się odczuć, że zeszło z nich ciśnienie i stres, związany z inauguracją ligi.

Gracze Sokoła, nie nadążając za zagraniami gospodarzy, zaczęli uciekać się do fauli. Gra zaostrzyła się i sędzia co chwilę sięgał do kieszonki po żółte kartoniki, które w większości otrzymali zawodnicy przyjezdnych.

Zespół ze Słopnic dążył do zdobycia gola kontaktowego, lecz angażując się w całości w atak, odsłaniali się w obronie. Bieczanie szybko przechodzili z defensywy do ataku i tak właśnie padła ostatnia bramka spotkania. Tu akcję sam na sam z bramkarzem wykorzystał Damian Lubera.

Po pierwszym dniu 1. kolejki rozgrywek bieczanie, jako beniaminek ligi są na pierwszym miejscu w tabeli. Kolejnym ich przeciwnikiem już w ten wtorek (15 sierpnia) będzie spadkowicz z 4. ligi małopolskiej, zespół Okocimskiego Brzesko.

Mimo wymagających warunków do przeprowadzenia transmisji live z tego meczu udało nam się zarejestrować prawie całe spotkanie. Zapraszamy do obejrzenia retransmisji.

Wystarczy kliknąć z link >>>Podhalanin Biecz – Sokół Słopnice [RETRANSMISJA]

Tabela 5. ligi małopolskiej (stan na 12 sierpnia, godz. 20, źródło: 90minut.pl):