Bieczanie na podium 5. ligi. Udany początek rozgrywek [RETRANSMISJA]

Podopieczni Mariusza Stawarza kontynuują walkę o mistrzostwo jesieni 5. ligi małopolskiej. W grupie wschodniej po 5 kolejkach są na podium rozgrywek.
zawodnicy podhalanina biecz i sandecji II nowy sącz podczas meczu 5. ligi małopolskiej
Zawodnicy Podhalanina Biecz i Sandecji II Nowy Sącz podczas meczu 5. ligi

Autor: halogorlice.info ©

Dzisiejszym przeciwnikiem bieczan były rezerwy 3. ligowej Sandecji Nowy Sącz.

KS Podhalanin Biecz – Sandecja II Nowy Sącz 3:0 (0:0)

Bramki: Lubera 54', 75', Tyrka 60'

Podhalanin: Libera T. - Zając, Malisz, Czech, Kozioł, Libera D., Ferreira Da Silva, Ślęzak, Tyrka, Wójcik, Zięba. Trener: Mariusz Stawarz

Sandecja: Urlik - Nzeh, Zygmunt, Salamon, Piątek, Łatka, Smajdor, Smoleń, Orzeł, Krzyżak, Stankiewicz. Trener: Daniel Dawiec.

Sędziowie: Przemysław Stepek, Daniel Witek, Bartłomiej Stepek (Kolegium Sędziów Tarnów)

Pierwsza połowa to mecz walki, w którym żadnej ze stron nie udało się wypracować klarownej i skutecznej akcji do zdobycia gola. Więcej z gry mieli gospodarze, którzy znani z ogromnego animuszu, napierali na przeciwnika, chcąc zdobyć więcej przestrzeni w środku pola. Strzałów w tej części spotkania było niewiele, a piłka często mijała bramki obu golkiperów.

Więcej emocji mieliśmy w drugiej części spotkania, gdzie już od samego początku zaczęła zarysowywać się przewaga gospodarzy. W 53 minucie spotkania bieczanie objęli zasłużone prowadzenie, a gol Damiana Lubery i jego główka po dośrodkowaniu z bocznego sektora boiska to prawdziwy majstersztyk.

Podhalanin chciał pójść za ciosem i mu się to udało. Kilka minut później w polu karnym szarżował Adrian Ferreira, oddał kąśliwy strzał zza linii 16 metra, bramkarz Sandecji, Jakub Urlik odbił instynktownie piłkę przed siebie, a tę dopadł Kamil Tyrka i z najbliższej odległości wpakował ją do siatki.

Gracze Sandecji rzucili się do odrabiania strat, lecz dziś niewiele mogli wskórać. W 75 minucie spotkania na 3:0 podwyższył wynik spotkania znów Damian Lubera i było praktycznie po meczu.

Mecz w Bieczu obserwowało znów ponad 400 widzów, a atmosfera na trybunach była wspaniała. Portal halogorlice.info przeprowadził transmisję live z tego wydarzenia.

Retransmisja meczu dostępna pod linkiem >>>KS Podhalanin Biecz - Sandecja II Nowy Sącz [RETRANSMISJA]

Podhalanin po zdobyciu 3 punktów powrócił na podium 5. ligi. W tym momencie po pięciu rozegranych kolejkach ma 10 punktów na koncie i ustępuje tylko Okocimskiemu Brzesko i Dunajcowi Zakliczyn, które mając po 13 punktów, przewodzą tabeli grupy wschodniej 5. ligi małopolskiej.