PRZECZYTAJ

Na meczu Glinika i Limanovii czerwono i żółto od kartek

Gorliccy piłkarze podejmowali wczoraj (16 września) rywali z Limanowej. Glinik, mając przed sobą potyczkę z sąsiadem w tabeli, liczył na dopisanie kolejnych punktów do zestawienia drużyn 4. ligi małopolskiej.
Piłkarze Glinika Gorlice wychodzący do meczu

Autor: ilustracyjne/halogorlice.info ©

Tę relacje można rozpocząć od przypomnienia analogicznej sytuacji z początku sezonu 2022/2023, gdy w czwartej kolejce rundy jesiennej doszło do konfrontacji między Glinikiem Gorlice a Limanowią Limanowa.

Wtedy lepsi okazali się gorliczanie, pokonując rywali na swoim boisku, 2:1, i tym samym zdobywając pierwsze punkty do ligowej tabeli.

Link do relacji z tego spotkania znajdziecie poniżej.

Tym razem na boisku przy Sienkiewicza w Gorlicach zwyciężyli przyjezdni, którzy odwrócili losy rywalizacji w drugiej połowie spotkania. Trzeba powiedzieć, że stało się to w atmosferze bardzo kontrowersyjnych decyzji trójki sędziowskiej.

Glinik Gorlice – Limanovia Limanowa 1:2 (1:0)

Bramki: Koźma 11' - Kurek 83', Palacz 90'

Lepiej w ten mecz weszli gospodarze, którzy za sprawą Jakuba Koźmy już w 11 minucie objęli prowadzenie. Potem im dalej tym było już gorzej, a druga połowa należała już tylko do nich. Limanowa najpierw wyrównała, a gola w 83 minucie strzelił Tomasz Kurek, by w samej końcówce spotkania zdobyć zwycięskiego gola. 3 punkty swojej drużynie zapewnił Kamil Palacz.

Niestety ostatni wpis te relacji musi należeć do sędziów, którzy zupełnie nie panowali nad zawodami i w tym spotkaniu podejmowali bardzo, ale to bardzo kontrowersyjne decyzje.

Efektem tego była bardzo nerwowa atmosfera na boisku i poza nim. 10 graczy Glinika otrzymało kartoniki, z czego 7 było żółtego koloru a 3 czerwonego. Wyrzucony z boiska został też trener gospodarzy Tomasz Wacek i podobnie jak i kilku innych graczy Glinika nie zobaczymy go podczas kolejnego spotkania na ławce trenerskiej.

Glinik po tej porażce zatrzymał się na granicy ośmiu punktów i wydaje się, że o każde oczko będzie musiał bardzo się starać.

Tabela 4. ligi małopolskiej (źródło: 90minut.pl):