Jak podano w treści Biuletynu Informacji Publicznej miasta Gorlice, w wyniku przeprowadzenia przetargów na na sprzedaż niezabudowanych nieruchomości gruntowych stanowiących własność Miasta Gorlice (zlokalizowane przy ul. Zakole, Strefa Aktywności Gospodarczej) w dniu 28 września 2023 roku zapadły następujące rozstrzygnięcia:
- niezabudowana nieruchomość oznaczona działką 238 o pow. 0,5352 ha, nie znalazła nabywcy.
W tym przypadku nie było osób dopuszczonych do przetargu, jedna nie została dopuszczona do niego. Cena wywoławcza tej nieruchomości wynosiła 749 280,00 zł netto (słownie: siedemset czterdzieści dziewięć tysięcy dwieście osiemdziesiąt złotych 00/100) plus podatek VAT w wysokości 172 334,40 zł )słownie: sto siedemdziesiąt dwa tysiące trzysta trzydzieści cztery złote 40/100) obliczony według stawki 23 %, co łącznie daje kwotę brutto 921 614,40 zł (słownie: dziewięćset dwadzieścia jeden tysięcy sześćset czternaście złotych 40/100).
Przetarg zakończono wynikiem negatywnym z uwagi na brak oferentów.
- niezabudowana nieruchomość oznaczona działką 239 o pow. 0,6205 ha, także nie znalazła nabywcy. Sytuacja była tu podobna jak w przypadku nieruchomości opisanej powyżej: jedna osoba nie została dopuszczona do przetargu, nikt inny nie wziął w nim udziału.
Tu cena wywoławcza wynosiła 868 700,00 zł netto (1 068 501,00 zł brutto). Także ten przetarg zakończył się wynikiem negatywnym ze względu na brak oferentów.
- niezabudowana nieruchomość oznaczona działką 240 o pow. 0,6213 ha, zainteresowała jedną osobę, która spełniła niezbędne warunki udziału i została dopuszczona do przetargu.
W tym przypadku cena wywoławcza nieruchomości wynosiła 869 820,00 zł netto (słownie: osiemset sześćdziesiąt dziewięć tysięcy osiemset dwadzieścia złotych 00/100). Dodatkowo do wylicytowanej ceny trzeba było doliczyć wysokość podatku VAT w wysokości 200 058,60 zł (słownie: dwieście tysięcy pięćdziesiąt osiem złotych 60/100), co daje łącznie kwotę 1 069 878,60 zł (słownie: jeden milion sześćdziesiąt dziewięć tysięcy osiemset siedemdziesiąt osiem złotych 60/100).
W przetargu udało się osiągnąć cenę brutto sprzedaży na poziomie 1 080 578,60 zł (jeden milion osiemdziesiąt tysięcy pięćset siedemdziesiąt osiem złotych 60/100).
Nabywcą nieruchomości została popularna w naszym regionie firma uzdrowiskowa, znana m.in. z produkcji wód mineralnych i świadczenia usług z zakresu leczenia i rehabilitacji.
Szczegółowe informacje znajdziecie w Biuletynie Informacji Publicznej miasta Gorlice.
Ponieważ w SAG Zakole zostało jeszcze kilka nieruchomości, które nie znalazły nabywców w czasie pierwszego przetargu, możemy się spodziewać, ze już niebawem ogłoszone zostaną kolejne możliwości ich nabywania. Tymczasem pierwsze sprzedane nieruchomości są nową nadzieją na rozwój przedsiębiorczości w naszym regionie oraz na nowe miejsca pracy dla mieszkańców.
Trzymamy kciuki za powodzenie każdej z inwestycji.
O wynikach poprzednich przetargów na sprzedaż nieruchomości w SAG Zakole pisaliśmy w artykule:

![758 kilometrów i sześć dni jazdy. Akcja dla Milenki zakończona [FOTO] 758 kilometrów i sześć dni jazdy. Akcja dla Milenki zakończona [FOTO]](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-758-kilometrow-i-szesc-dni-jazdy-akcja-dla-milenki-zakonczona-foto-1778604122.jpg)
![Konkurs plastyczny „Legenda” rozstrzygnięty [FOTO] zdjęcie przedstawia grupę dzieci stojących w sali z obrazami](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-konkurs-plastyczny-legenda-rozstrzygniety-foto-1778602262.jpg)