UKS wraca z tarczą z dalekiej podróży do Bydgoszczy

To już 8. kolejka rozgrywek 1. ligi piłki nożnej kobiet. Drużyna UKS-u Trójka Weronica Staszkówka Jelna wybrała się na mecz wyjazdowy do dalekiej Bydgoszczy.

Autor: Leszek Grabowski/KKP Bydgoszcz

KKP Bydgoszcz - UKS Trójka Weronica Staszkówka Jelna 0:3 (0:0)

Drużyna z Bydgoszczy, po trzech kolejnych porażkach w lidze, chciała na swoim boisku odwrócić złą kartę i poszukać punktów w meczu z drużyną z Małopolski. Przeciwniczki były na drugim biegunie, bo do tej pory nie zaznały smaku porażki, notując 4 zwycięstwa i 2 remisy.

Mimo wszystko to przyjezdne ze Staszkówki Jelnej podchodziły do tego spotkania w roli faworytek.

Pierwsza połowa nie potwierdziła tej przewagi, a gra była bardzo wyrównana. To, co przeszkadzało zawodniczkom obu drużyn to mocny i porywisty wiatr, który sprawiał, że piłka tańczyła w powietrzu, jak chciała.

Mimo kilku okazji z obu stron rubryka pierwszej połowy przeznaczona w protokole na nazwiska strzelczyń pozostała pusta.

Zaraz po zmianie stron szala inicjatywy tej potyczki zaczęła przechylać się na stronę przyjezdnych. Efektem lepszej gry była sytuacja z 63 minuty. To właśnie wtedy piłkarki z Małopolski objęły prowadzenie. Po interwencji Kingi Rabinek piłka trafiła pod nogi dobrze ustawionej Natalii Dudy, która spokojnym strzałem z bliska pokonała bramkarkę Sportis KKP.

Podwyższenie wyniku nastąpiło 17 minut później. W 80 minucie spotkania Paulina Tomasiak przeprowadziła indywidualną akcję, po której wyszła na czystą pozycję i stanęła oko w oko z Kingą Rabinek. Zachowała zimną krew i mierzonym uderzeniem podwyższyła wynik meczu na 2:0.

W 90. minucie meczu padł jeszcze jeden gol dla zespołu UKS-u. Do siatki bydgoszczanek trafiła po raz drugi Paulina Tomasiak, popisując się kolejnym indywidualnym rajdem i strzałem nie do obrony przez bramkarkę bydgoskiego zespołu.

3 punkty pojechały razem z UKS-em do Małopolski.

Wynik meczu rozgrywanego w Bydgoszczy mógłby świadczyć o tym, że były to zawody łatwe lekkie i przyjemne – relacjonuje dla nas trener dużyny ze Staszkówki Jelnej, Wojciech Mróz.

Tak jednak nie było. Pierwsze 30 minut to chaos z jednej i z drugiej strony, dużo strat i niewymuszonych błędów. Wynikało to głównie z trudnych warunków, jakie zawodniczkom stwarzał mocno wiejący wiatr.

Po 30 minucie zaczęliśmy dominować na boisku, jednak brakowało nam finalizacji i konkretów w polu karnym. Dopiero w 63 minucie po stałym fragmencie gry wyszliśmy na prowadzenie, a następnie po dwóch indywidualnych akcjach Pauliny Tomasiak zamknęliśmy ten mecz.

Gratuluję moim zawodniczkom zwycięstwa, determinacji, konsekwencji i chęci odniesienia sukcesu  co było kluczem do zdobycia trzech punktów.