Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Nowe mieszkania na sprzedaż "Osiedle Szklane Tarasy" - Gorlice, ul. Kapuścińskiego
ReklamaZnajdź swój wymarzony rower w IwoBike
Reklama Zapraszamy na zakupy do Delikatesów Szubryt w Gorlicach przy ul. Kościuszki
ReklamaHydrotech - skład budowlany, stacja diagnostyczna, mechanika pojazdowa, wulkanizacja - Siedliska 116, tel. 513 184 054 | Kwiaciarnia Gabi - dekoracje kościołów, dekoracje samochodów ślubnych, dekoracje sal weselnych, bukiety ślubne i okolicznościowe - ul. Węgierska 5, Bobowa, tel. 510 199 110
Reklama Dołącz do zespołu ProtexDent CLINIC - stanowisko lekarz dentysta - Zagórzany 386A, 38-300 Gorlice

GKPS Gorlice podejmował rywali z Podegrodzia [RETRANSMISJA]

Podziel się
Oceń

Gorliccy siatkarze podejmowali wczoraj na własnym parkiecie drużynę KS Volley Podegrodzie. Poprzednie mecze między tymi drużynami były bardzo zacięte i kończyły się dopiero po tie-breaku.
siatkarze gkps gorlice podczas wyjścia do meczu z Volley Podegrodzie
Mecz GKPS Gorlice ☼ KS Volley Podegrodzie

Autor: halogorlice.info ©

 

Kibice, którzy przybyli wczoraj na mecz GKPS-u oczekiwali dużych siatkarskich emocji.

GKPS Gorlice - KS Volley Podegrodzie 0:3 (19:25, 23:25, 21:25)


GKPS: Czupik, A. Turek, Nikiel, Bąk, Szpyrka, Ludwin, Kaszyk (libero) - Puścizna, Dziki, Motyka, Duda, S. Turek, Jantam Cetnarowski. Trener: Krzysztof Kozłowski.

Volley: Potoniec, Gruca, Zając, Hotloś, Błaszczyk, Dylowicz, Pietrzak, Niewczas, Cempa. Trener: Tadeusz Olszewski.

Sędziowie: Marek Olszanecki, Paulina Augustyn. Sekretarz zawodów: Karol Dziki


Mecz znakomicie rozpoczęli przyjezdni, którzy za sprawą mocnej zagrywki Adriana Potońca szybko objęli prowadzenie 5:1, nie pomógł czas wzięty przez Krzysztofa Kozłowskiego, a drużynie brakowało dobrego przyjęcia. Brak precyzyjnego dogrania piłki do rozgrywającego sprawił, że GKPS nie mógł rozwinąć akcji ani skrzydłami, ani ze środka. 

Mimo upływu czasu gorliczanie grali jak sparaliżowani, a ich przeciwnicy, zdobywając przewagę, prowadzili spokojnie swoją grę. Niestety inicjatywa była cały czas po stronie przeciwników, i nawet w momentach, gdy wydawało się, że gorliczanie łapią kontakt z przeciwnikiem, wystarczała jedna akcja, lub jeden niewymuszony błąd, żeby przywrócić rozkład sił w tej partii.

Początek drugiego seta nie napawał optymizmem. Zespół z Podegrodzia znów dobrze zagrywał, a nasi siatkarze nie potrafili się przełamać. Przewaga drużyny Volleya zaczęła wymykać się spod kontroli, a gry tablica zaświeciła już wynik 6:13 i 8:14, mało kto wierzył, że w tym secie będą jakiekolwiek emocje. W drużynie gospodarzy nastąpiły zmiany, a w roli rozgrywającego mogliśmy zobaczyć Szymona Motykę.

Na zagrywkę wszedł Michał Bąk i nagle role w tym secie zaczęły się odwracać. Tym razem to Volley miał problem i jego przewaga stopniała do jednego punktu (13:14). W kolejnej akcji znów GKPS miał szansę na akcję z kontry, ale niestety nieporozumienie w odbiorze bezpańskiej piłki, która ratunkowo została przebita przez rozgrywającego gości, wpadła w parkiet, zrzucając Michała z zagrywki. Volley skorzystał z prezentu i złapał oddech. Po chwili był remis po 17, i  wydawało się, że gorliczanie w końcu łapią rytm i postawią się rywalom. Nic bardziej mylnego, goście odbudowali przewagę 3 punktów i nie dali sobie wydrzeć zwycięstwa w tym secie.

Trzeci set niewiele zmienił, gospodarze próbowali jeszcze odwrócić losy tego spotkania, lecz nie byli w stanie powstrzymać dobrze dysponowanych przeciwników. 

Tym razem to gracze z Podegrodzia okazali się lepsi, biorąc rewanż za dwie porażki 2:3 z GKPS-em w poprzednim sezonie.
 

Nie szło nam totalnie dziś w zagrywce – powiedział po meczu atakujący Bartosz Szpyrka.

Przeciwnicy za to strzelali w nas mocnym serwisem i mieli dużo asów, my chyba tylko raz punktowaliśmy bezpośrednio z zagrywki. No cóż, dziś nie poszło, przeciwnicy byli lepsi.


Wczorajsze spotkanie transmitowaliśmy dla Was na żywo. Retransmisja z meczu dostępna jest pod tym artykułem.


Tabela 1. ligi siatkówki mężczyzn:
Lp.ZespółMeczePktSety +Sety -pkt +pkt -
1KS Volley Podegrodzie3794290261
2MKS SKAWA Wadowice2563203190
3GSKS Laskowa13307552
4MUKS ISKIERKA TARNÓW2343147167
5GKPS Gorlice2334161138
6MKS RYGLICE2246202208
7MKS GRYF Brzesko2126151183
8VOLLEY TEAM Gromnik2016156186

 

 


Napisz komentarz

Komentarze

ReklamaAQUAPLAST - rynny, pokrycia dachowe
Reklama Nowe mieszkania na sprzedaż, Osiedle "Szklane Tarasy" - Gorlice, ul. Kapuścińskiego
AKTUALNOŚCI
Reklama
POPULARNE
Reklama

Temperatura: 11°C Miasto: Gorlice

Ciśnienie: 1027 hPa
Wiatr: 8 km/h

Reklama
OSTATNIE KOMENTARZE
Autor komentarza: V7 Treść komentarza: Jakieś wybory nadchodzą, że radni i politycy ryszyli tłuste ...? Data dodania komentarza: 15.10.2026, 19:22 Źródło komentarza: Radny Adam Piechowicz chce zmian na osiedlu Królów. Na początek kanalizacja na ul. Mieszka I Autor komentarza: tubylec Treść komentarza: Może pan radny zainteresowałby się również potokiem wypływającym z osiedla na ul. Węgierskiej ( chyba potocznie zwane Osiedlem Długosza),a przepływającym prze ul. Miodową i wpadającym do Sękówki. Potok pięknie wykonany, ale zarośnięty i zamulony solidnie. Był odmulany parę lat temu i chyba o nim zapomniano. Szkoda byłoby zaniedbać już tak do końca ten ciek. Panie radny Piechowicz - zapraszamy na „wizję lokalną”. Data dodania komentarza: 15.10.2026, 14:28 Źródło komentarza: Radny Adam Piechowicz chce zmian na osiedlu Królów. Na początek kanalizacja na ul. Mieszka I Autor komentarza: WRD Treść komentarza: W Jaśle w WRD pracują największe cwaniaki. Ciekaw jestem czy to ten sam policjant z SAMOKLĘSK który nieoznakowana CUPRĄ jeździ sobie na obiadki do swojego domu w czasie służby ;) Data dodania komentarza: 15.10.2026, 10:06 Źródło komentarza: 20-letni pirat drogowy z audi zatrzymany. Kontrola zakończyła się podwójną karą Autor komentarza: Abc Treść komentarza: Czy światła były czy nie to i tak nie powinien po drodze się poruszać. Oby ubezpieczyciel nie wypłacił nawet złotówki za motocykl, to dłużej będzie bezpieczniej na drodze i pseudo motocyklista nikomu nie zagrozi Data dodania komentarza: 14.10.2026, 17:54 Źródło komentarza: Lipinki. 16-latek poważnie ranny po zderzeniu z samochodem [AKTUALIZACJA]
Reklama Nowe mieszkania na sprzedaż - Szklane Tarasy, Gorlice, ul. Kapuścińskiego