Reklama Sklep z artykułami elektrycznymi: oświetlenie LED, kable i przewody, gniazda i łączniki, rozdzielnice, telewizja przemysłowa, alarmy, aparatura modułowa. Hurtownia. Znakomita jakość w najlepszej cenie! ;)

Siatkówka. Gorliccy siatkarze podejmowali MKS Ryglice [RETRANSMISJA]

Zapraszamy na retransmisję live z meczu 1. ligi małopolskiej GKPS Gorlice – MKS Ryglice. Spotkanie rozgrywano w gorlickiej hali OSiR.
siatkarze gkps gorlice i mks-u ryglice podczas meczu w Gorlicach
Mecz siatkówki w hali OSiR w Gorlicach

Autor: halogorlice.info ©

GKPS Gorlice – MKS Ryglice 3:0 (25:20, 25:16, 25:15)

GKPS: Czupik, Turek, Nikiel, Bąk, Szpyrka, Ludwin - Puścizna, Dziki, Motyka, Duda, T. Centarowski, S. Turek, K. Cetnarowski. Trener: Krzysztof Kozłowski

MKS: Basta, Trojanowski, Kosarzycki, Patryk, Strzałka, Cichocki, Sorys, Soprych, Dzwierzyński, Wantuch (L), Jurczyński (L). Trener: Maciej Żyrkowski.

Sędziowie: Paulina Augustyn, Tomasz Bochenek, sekretarz: Hanna Wojdyła.

Gorliczanie w trzech dość krótkich setach rozprawili się z przeciwnikami z Ryglic.

Najwięcej emocji i wyrównanej walki było w pierwszym secie. Zespoły szły łeb w łeb, zdobywając punkty, raz jedna, raz druga, a żaden z nich nie mógł wypracować sobie większej przewagi niż 2-3 oczka.

Drużyna gości dobrze kontrowała i reagowała na zagrania gorliczan, i w okolicy 18 punktu coś się w jej grze zacięło. Podopieczni Macieja Żyrkowskiego popełnili kilka błędów i to bardziej doświadczeni gorliczanie skorzystali z tego prezentu, wygrywając seta do 20.

Gospodarzom w końcówce tej partii zaczęła funkcjonować zagrywka, a bomby posyłane przez Pawła Czupika i Bartosza Szpyrkę albo „lądowały w pomarańczowym”, albo tak dezorganizowały rozegranie, że wszystko dopełniał blok gorliczan.

W drugim secie przyjezdni utrzymywali się na powierzchni tylko w kilku pierwszych akcjach, gospodarzom zaczęło wychodzić wszystko. Nadal razili przeciwnika zagrywką, a jeśli nawet rygliczanom udało się skonstruować dobrą akcję, to tracili oni punkty z własnych błędów w zagrywce. Kilka takich „samolotów” pofrunęło daleko, daleko za boisko, a trener drużyny załamywał ręce.

Trzecia, jak się potem okazała ostatnia partia, nie wniosła nic nowego w tej rywalizacji. Gospodarze grali poprawną, skuteczną siatkówkę, a goście zmagali się z własnymi błędami. Gdy przewaga zaczęła rosnąć, widać było, że drużyna z Ryglic już myślami była raczej w autobusie niż na boisku.

Trzy punkty powędrowały zasłużenie na konto GKPS-u, który po tym spotkaniu ma już ich 12 i tym samym, do czasu wyniku kolejnej rywalizacji GSKS-u Laskowa, może rozsiąść się wygodnie w fotelu lidera 1. ligi małopolskiej.