Przed południem we środę (20 grudnia) Ministerstwo Kultury i Dziedzictwo Narodowego poinformowało, że minister Bartłomiej Sienkiewicz odwołał dotychczasowych prezesów Zarządów Telewizji Polskiej S.A., Polskiego Radia S.A. i Polskiej Agencji Prasowej S.A. i Rady Nadzorcze.
Nowym prezesem TVP został Tomasz Sygut. W skład nowego zarządu spółki weszli Piotr Zemła, Maciej Taborowski i Anisa Gnacikowska.
Dzień dobry państwu, jak państwo zauważyli zaszły pewne zmiany, więc mają państwo prawo oczekiwać wyjaśnień – powiedział o godz. 19.30 na antenie TVP 1 Marek Czyż.
Więc pozwolą państwo, że wyjaśnię. Żaden polski obywatel, który finansuje działanie TVP nie ma żadnego obowiązku wsłuchiwać się w propagandę, czyjąkolwiek.
Każdy polski obywatel, który finansuje media publiczne ma prawo żądać od nich rzetelnej, profesjonalnej i uczciwej informacji. Dlatego proponujemy państwu uczciwą umowę - od jutra „Wiadomości” będą państwu prezentowały fotografię świata i dnia, wszystkiego co przyniesie.
Fotografię, nie obraz, bo to nie jest to samo.
Obraz w tych studiach malowano przez osiem lat wyłącznie starannie dobranymi barwami. Zamiast propagandowej zupy, chcemy państwu zaproponować czystą wodę. Dlatego, że nie niesie żadnych nachalnych smaków. Dziś nie będzie „Wiadomości”, ale jutro podamy państwu informacyjny program Telewizji Polskiej
Dziś nie będzie wiadomości, ale jutro podamy państwu informacyjny program Telewizji Polskiej, niezawodnie o godzinie 19:30. Nazywam się Marek Czyż i serdecznie państwa zapraszam.
Marek Czyż to dziennikarz radiowy i telewizyjny. W latach 1996-2008 pracował w TVP. W Telewizji Publicznej prowadził m.in. programy Monitor Wiadomości oraz Gość Jedynki, a także programy publicystyczne w TVP3 i Aktualności w TVP3 Katowice.
Pracował także w redakcji TAI. W latach 2009–2011 pracował w stacji telewizyjnej TVS. Od 2011 roku pracował w TVP Info gdzie do połowy lutego 2016 roku prowadził Poranek Info, a do końca kwietnia 2016 magazyn Forum.
W kwietniu 2016 roku wrócił do TVP3 Katowice. W sierpniu 2016 r. odszedł z TVP. Potem związany był z Nowa TV, Superstacją, serwisem Silesia24.pl, a od stycznia 2022 do lipca 2023 był dyrektorem informacji Radia Zet.
Źródło info: własne/rzeczpospolita






![Ekumeniczne kolędowanie uczniów. Choć przez chwilę poczuć jeszcze atmosferę świąt [FOTO] zdjęcie przedstawia grupę dzieci na scenie](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-ekumeniczne-koledowanie-uczniow-choc-przez-chwile-poczuc-jeszcze-atmosfere-swiat-foto-1769716731.jpg)

![Sprawdź swoją wiedzę o gorlickim koszykarzu, Dariuszu Oczkowiczu [QUIZ] zdjęcie przedstawia mężczyznę z brodą](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-ile-wiesz-o-dariuszu-oczkowiczu-sprawdz-swoja-wiedze-o-gorlickim-sportowcu-quiz-1769675302.jpg)








![Mój przyjaciel Masaj w Gorlicach. Elżbieta Wiejaczka o życiu w tanzańskiej wiosce [FOTO/VIDEO] zdjęcie przedstawia kobietę z czerwonymi koralami i mikrofonem przy ustach](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-moj-przyjaciel-masaj-w-gorlicach-elzbieta-wiejaczka-o-zyciu-w-tanzanskiej-wiosce-foto-1769200543.jpg)
![Rozpoczął się 34. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy [PROGRAM] zdjęcie przedstawia dwóch chłopaków na ulicy](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-rozpoczal-sie-34-final-wielkiej-orkiestry-swiatecznej-pomocy-program-1769336771.jpg)
![Lipinki. Duży pożar budynku gospodarczego, zagrożony budynek mieszkalny [AKTUALIZACJA] zdjęcie przedstawia płonący budynek za drzewami](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-lipinki-duzy-pozar-budynku-gospodarczego-zagrozony-budynek-mieszkalny-foto-video-1768506366.jpg)






![Zaginęła 15-letnia mieszkanka Jasła [AKTUALIZACJA] zdjęcie przedstawia portret dziewczyny i napis zaginiona](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-zaginela-15-letnia-mieszkanka-jasla-1768551964.jpg)
Napisz komentarz
Komentarze