Trzy punkty uciekły sprzed nosa w ostatnim momencie

Gorliccy piłkarze wybrali się dziś na wyjazdowy mecz do Białki Tatrzańskiej. Było to spotkanie 21. kolejki 4. ligi małopolskiej.
dwie drużyny piłkarskie zmierzające na środek boiska, widok od tył
Watra Białka Tatrzańska podejmowała dziś Glinika Gorlice w ramach 21. kolejki 4. ligi małopolskiej

Autor: ilustracyjne/halogorlice.info

W pierwszym spotkaniu triumfowała Watra. Przeczytaj relację z sierpnia.

Watra Białka Tatrzańska – Glinik Gorlice 2:2 (1:0)

1:0 Dudek (Gruszecki) 22 1:1 Fundakowski (Dąbrowski) 58 głową 1:2 Śliwa (Buś) 79 2:2 Płonka 90+5

Watra: Kobal – Gruszecki, Sławecki. Łukaszczyk (59 Ustupski), Bocheńczak (66 Masłowski), Styrczula (82 M. Młynarski), Zębala (75 Ł. Młynarski), Płonka, Lutsenko (66 Bigos), Drobnak, Dudek

Glinik: Krawczyk – Dąbrowski (82 Olejnik), Kuzio (61 Kolbusz), Drąg (61 Śliwa), Gogola (89 Kukla), Kozma, Świechowski, Kuliga, Gazda, Szafran, Fundakowski (74 Buś)

Sędziował: Szymon Putek

Żółte kartki: Zębala – Krawczyk

W pierwszej połowie przewagę mieli gospodarze, zawodnicy Watry częściej byli w posiadaniu piłki, a gra toczyła się przeważnie na połowie Glinika. Efekty tego były do przewidzenia, i tak stało się w 22 minucie, gdy podanie Gruszeckiego wykorzystał Dudek i tablica wyników świeciła 1:0 dla zespołu z Białki Tatrzańskiej.

Nie wiadomo, co wydarzyło się w szatni gorliczan w przerwie, ale na drugą połowę do gry wyszła jakby inna jedenastka. Glinik przejął zdecydowanie inicjatywę i z dużą łatwością jego zawodnicy stwarzali sobie sytuacje bramkowe.

W 56 minucie spotkania nastąpiło wyrównanie a pierwszego gola w biało-niebieskich barwach w meczu ligowym zdobył Marek Fundakowski. Przyjezdni poszli za ciosem i chwilę później cieszyli się z prowadzenia, bo świetnym strzałem pod poprzeczkę popisał się Damian Śliwa.

Gdy wydawało się, że gorliczanie dowiozą zwycięstwo do ostatniego gwizdka, ostatni z serii rzutów rożnych dał gola wyrównującego gospodarzem, a najwięcej zimnej krwi w polu karnym Glinika zachował Karol Płonka.

Spotkanie zakończyło się podziałem punktów, które chyba satysfakcjonuje obie drużyny, ponieważ sąsiadują one ze sobą w tabeli.

Glinik w tym momencie jest 12. mając na koncie 25 punktów, Watra 14. mając punkt mniej.

Gorliczanie za tydzień podejmują lidera 4. ligi małopolskiej, rezerwy Wisły Kraków i tu o punkty będzie wyjątkowo trudno. W pierwszym meczu w Krakowie padły wynik 1:0 dla zawodników ze stolicy Małopolski. Czy podopieczni Tomasza Wacka pokuszą się o niespodziankę i prawdziwe przełamanie tej wiosny?