Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
ReklamaZapraszamy do zakupów u wiodącego sprzedawcy rowerów elektrycznych - Iwo Bike w Gorlicach
Reklama Zapraszamy na zakupy do Delikatesów Szubryt w Gorlicach przy ul. Kościuszki
Reklama Zespół Szkół Technicznych im. Wincentego Pola w Gorlicach - REKRUTACJA - sprawdź ofertę
ReklamaZostań uczniem Zespołu Szkół Zawodowych w Gorlicach - trwa rekrutacja 2025/26

Triduum Paschalne. Uroczystości w Parafii pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Gorlicach

Podziel się
Oceń

Triduum Paschalne to trzydniowy okres w kościele katolickim, obejmujący Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielką Sobotę, kulminujący w Niedzielą Zmartwychwstania.
Triduum Paschalne w Parafii w Gliniku
Triduum Paschalne w Parafii w Gliniku

Autor: ilustracyjne

 

WIELKI  CZWARTEK
Rano Mszy św. nie będzie. Uroczysta Koncelebrowana Msza św. Wieczerzy Pańskiej zostanie odprawiona o godz. 18.00.
Po Eucharystii przeniesienie Pana Jezusa do Ciemnicy i adoracja do godz. 22.00.
Bezpośrednio po Mszy św. adorację poprowadzi Parafialny Zespół Caritas.

WIELKI  PIĄTEK
Adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy rozpocznie się od godz. 8.00.
Obrzędy Wielkiego Piątku rozpoczniemy Drogą Krzyżową o godz. 17.00, a po niej nastąpi Liturgia Męki Pańskiej.
Po Liturgii Wielkiego Piątku adoracja Pana Jezusa w Grobie do godz. 23.00. Od godz. 22.00 do 23.00 adorację poprowadzi Młodzież z KSM-u.
Przypominamy, że w Wielki Piątek obowiązuje post ścisły czyli ilościowy i bezmięsny.
O godz. 15.00 rozpoczniemy Nowennę przed Uroczystością Bożego Miłosierdzia.

WIELKA SOBOTA
Poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny będzie o godz.: 8.00, 9.00, 10.00, 11.00, 12.00.
Uroczystą Liturgię Wigilii Paschalnej rozpoczniemy o godz. 20.00. Prosimy o przyniesienie świec na uroczyste odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych. Zapraszamy i zachęcamy do udziału z Liturgii Wielkosobotniej, jest najważniejsze centralnym wydarzeniem liturgicznym w ciągu roku.
Tradycyjnie już w Wielką Sobotę powstrzymajmy się od spożywania pokarmów mięsnych. Koniec Wielkiego Postu to sposobna okazja, aby zadbać o krzyże – symbol naszej wiary i nadziei. Szczególnie te przydrożne.
Prosimy o włączenie się do adoracji Pana Jezusa w Ciemnicy i Grobie, a Róże Różańcowe o zapoznanie się z porządkiem adoracji, który jest wywieszony w gablotce. W Wielką Sobotę w godz. od 8.00 – 12.00 Jezusa w Grobie adorują mieszkańcy parafii. Po zakończonej Wigilii Paschalnej adoracji już nie będzie.

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA
Uroczysta REZUREKCJA rozpocznie się uroczystą procesją wokół kościoła w Niedzielę, o godz. 6.00. Prosimy Panów z Róży Różańcowej o niesienie baldachimu i chorągwi.
Z racji Rezurekcji Mszy św. o godz. 7.00 nie będzie. Pozostałe Msze św. do południa bez zmian. Nie będzie także Mszy św. wieczorowej o godz. 18.00.

Źródło info: Nieustającejpomocy.gorlice.pl


Napisz komentarz

Komentarze

ReklamaAQUAPLAST - rynny, pokrycia dachowe
ReklamaPrace wysokościowe - szybko, solidnie i sprawnie - Adam Piątkiewicz Alp-Lin
ReklamaNowe mieszkania na sprzedaż, Osiedle "Szklane Tarasy" - Gorlice, ul. Kapuścińskiego
AKTUALNOŚCI
ReklamaZnajdujemy się w Jankowej k. młyna, w budynku stacji PKP. Z nami Wybudujesz ,Wykończysz, Wyremontujesz. Największy wybór materiałów budowlanych w regionie. Kontakt: 18 479 14 13 / 692 700 673
Reklama
POPULARNE
ReklamaAdvertisement
zachmurzenie małe

Temperatura: 8°C Miasto: Gorlice

Ciśnienie: 1022 hPa
Wiatr: 5 km/h

Reklama