13:0 – Glinik polubił ten wynik

28. kolejka 4. ligi małopolskiej przyniosła kilka ciekawych wyników. Na pewno gorlickich kibiców najbardziej interesowała postawa Glinika, który ostatnio notował dobrą passę. Nie było rozczarowania, podopieczni Tomasza Wacka ograli wysoko przeciwników z Oświęcimia.
piłkarz wykopuje piłkę z rzutu rożnego, na zdjęciu widać nogi zawodnika i piłkę
Glinik Gorlice wygrywa wysoko z Unią Oświęcim

Autor: ilustracyjne/halogorlice.info

W pierwszym meczu między tymi drużynami padł remis 1:1. Relację z tego spotkania można przeczytać poniżej.

Glinik Gorlice – Unia Oświęcim 4:0 (2:0)

Bramki: Fundakowski 15', 25', Piotrowski 85', Olejnik 90'+1'

Szybko zdobyte dwie bramki przez gorlicką jedenastkę otworzyły drogę do zwycięstwa Glinika. Dwa razy na listę strzelców wpisał się Marek Fundakowski.

Gorliczanie przeważali przez całe spotkanie i nie pozwolili przeciwnikom na złapanie kontaktu, a że mecz był prowadzony w dobrym tempie, to widzowie zgromadzeni wokół boiska ze sztuczną murawą oglądali ciekawe widowisko.

W drugiej połowie obie drużyny musiały mierzyć się nie tylko ze sobą, ale też z piekącym słońcem.

Lepiej ten mecz, i mentalnie, i fizycznie znieśli gospodarze i to oni w ostatnich minutach przeprowadzili dwie akcje dające im prymat w tej potyczce. Do siatki trafiało dwóch Kacprów, najpierw Piotrowski, a później Olejnik.

To trzecia z rzędu wygrana podopiecznych Tomasza Wacka, którzy strzelili w tym czasie przeciwnikom aż 13 goli, czyste konto od 270 minut zachowuje bramkarz Glinika, Mateusz Krawczyk.

Podobnym wynikiem zakończył się środowy mecz gorliczan, w którym pokonali w Limanowej tamtejszą Limanovię 4:0.

Gorliczanie awansowali w tabeli na 9. miejsce i są na dobrej drodze, by zapewnić sobie spokojny byt w 4. lidze, a może nawet powalczyć o coś więcej. Szansa na zasilenie ligowego konta pojawi się już w kolejną sobotę w Trzebini, gdzie Glinik zmierzy się z tamtejszym MKS-em.

Wrześniowe spotkanie z ubiegłego roku zakończyło się zwycięstwem gorliczan 3:1.

Relacja z meczu Glinik Gorlice – MKS Trzebinia poniżej.