Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
ReklamaAparaty słuchowe? Sprawdź u nas bezpłatnie jakie będą najlepsze dla Ciebie! Badanie słuchu? u nas są wszystkie badania dzieci i dorosłych - Gorlice, ul. 11 Listopada 27/1.9, tel. 510 500 802
ReklamaFejklowicz, Gorlice, ul Chopina 38,  - Artykuły elektryczne - oświetlenie LED - kable i przewody - osprzęt elektroinstalacyjny - telewizja przemysłowa - systemy alarmowe - aparatura modułowa
ReklamaZnajdź swoją wymarzoną kosiarkę w IwoBike
Reklama Zapraszamy na zakupy do Delikatesów Szubryt w Gorlicach przy ul. Kościuszki
ReklamaHydrotech - skład budowlany, stacja diagnostyczna, mechanika pojazdowa, wulkanizacja - Siedliska 116, tel. 513 184 054 | Kwiaciarnia Gabi - dekoracje kościołów, dekoracje samochodów ślubnych, dekoracje sal weselnych, bukiety ślubne i okolicznościowe - ul. Węgierska 5, Bobowa, tel. 510 199 110

Z nieba poleje się żar, a potem deszcz

Podziel się
Oceń

Kolejne ostrzeżenia meteorologiczne dla naszego regionu. Należy spodziewać się fali upałów, którym towarzyszyć będą gwałtowne, ulewne deszcze.

 

Ostrzeżenie nr 88/ Upał 2
Obszar: województwo małopolskie
Ważność: od 2017-07-20 11:00:00 do 2017-07-22 20:00:00

Przebieg: 

Prognozuje się temperaturę maksymalną w dzień od 29°C do 32°C, a 20.07 i 21.07 do 34°C.
Temperatura minimalna w nocy od 16°C do 20°C.

Prawdopodobieństwo: 90% (Upał)
Uwagi: Brak.
Czas wydania: 2017-07-19 13:39:00
Synoptyk: Anna Woźniak
Biuro: Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie

źródło: IMGW-PIB



Serwis twojapogoda.pl podane zaś informację o możliwych, krótkich, ale ulewnych opadach:

Opis:

Spodziewane są miejscowe burze o małym natężeniu, podczas których deszcz może być ulewny oraz połączony z porywistym wiatrem i gradem.
Podczas burz może spaść do 15 mm deszczu w ciągu godziny, a lokalnie grad o średnicy do 1 cm, a wiatr w porywach osiągać do 80 km/h.

Zagrożenia:
Gwałtowne zjawiska mogą powodować zniszczenia w energetyce, rolnictwie, budownictwie, leśnictwie i utrudniać ruch na drogach. Ulewy mogą powodować podtopienia.

Ochrona:
Należy pamiętać, by przed burzą właściwie zabezpieczyć drzwi i okna, uprzątnąć meble ogrodowe i inne przedmioty znajdujące się na zewnątrz, np. na balkonach.
Osoby, które burza zastanie w aucie, powinny natychmiast zjechać na parking lub pobocze drogi z dala od pojedynczych drzew, tablic reklamowych i linii energetycznych.
Należy uważać, by nie parkować nad studzienkami ściekowymi. Nie należy też opuszczać samochodu, sprawdzić tylko, czy drzwi i okna są w nim szczelnie zamknięte.
Amatorzy sportów wodnych powinni zejść na ląd, gdy tylko pojawią się pierwsze symptomy burzy.
Biwakujący nad brzegami jezior czy rzek powinni natychmiast przenieść obóz w bezpieczniejsze miejsce.
Zagrożeniem dla życia i zdrowia jest też schronienie się przed burzą np. pod drzewem, w pobliżu wysokiego masztu i komina oraz przebywanie pod linią tramwajową i linią wysokiego napięcia.



 


Napisz komentarz

Komentarze

ReklamaAQUAPLAST - rynny, pokrycia dachowe
ReklamaNowe mieszkania na sprzedaż, Osiedle "Szklane Tarasy" - Gorlice, ul. Kapuścińskiego
ReklamaSkup katalizatorów i filtrów DPF - Gorlice, ul. Wyszyńskiego  tel. 536 420 420
AKTUALNOŚCI
Reklama
POPULARNE
zdjęcie przedstawia plakat i wizerunek kobiety w okularach Barbara Bartuś chce tańszego paliwa dla kierowców. Akcję promuje hasło: Tusk łupi Polaków Barbara Bartuś promuje na swoim profilu Facebooku projekt nazwany „Tarczą Paliwową PiS”, który – według zapowiedzi – miałby doprowadzić do obniżenia kosztów tankowania dla kierowców. W przestrzeni publicznej pojawiają się przy tym mocne hasła polityczne, takie jak „Tusk łupi Polaków”. Jednocześnie coraz częściej pojawiają się pytania, czy proponowane rozwiązania są rzeczywistą odpowiedzią na sytuację rynkową, czy raczej elementem bieżącej walki politycznej.Data dodania artykułu: 09.03.2026 12:28Liczba komentarzy artykułu: 28Liczba pozytywnych reakcji użytkowników do artykułu: 49zdjęcie przedstawia policjanta oraz list z podziękowaniami Policjant pomógł kobiecie z odmrożonymi dłońmi. Mieszkanka prosi o udzielenie mu pochwały Do Komendy Powiatowej Policji w Gorlicach wpłynęło wczoraj (18 marca) pismo od mieszkanki powiatu gorlickiego, w którym wyraziła ona wdzięczność dla dzielnicowego, asp. szt. Konrada Patera za okazaną pomoc.Data dodania artykułu: 19.03.2026 20:36Liczba pozytywnych reakcji użytkowników do artykułu: 10zdjęcie przedstawia zamgloną drogę Ranek mglisty, potem wyjdzie słońce | Prognoza pogody na dziś - halogorlice.info We środę pogoda w naszej okolicy się poprawi. Po rozproszeniu się nocnej mgły, która miejscami w naszej okolicy powstała podczas nocy z wtorku na środę, w trakcie dnia ponownie zza chmur wyjdzie Słońce.Data dodania artykułu: 18.03.2026 07:08Liczba pozytywnych reakcji użytkowników do artykułu: 10
ReklamaZnajdujemy się w Jankowej k. młyna, w budynku stacji PKP. Z nami Wybudujesz ,Wykończysz, Wyremontujesz. Największy wybór materiałów budowlanych w regionie. Kontakt: 18 479 14 13 / 692 700 673
Reklama
zachmurzenie duże

Temperatura: 13°C Miasto: Gorlice

Ciśnienie: 1017 hPa
Wiatr: 17 km/h

OSTATNIE KOMENTARZE
Autor komentarza: lemingTreść komentarza: Paliwo może być nawet po 10 zł, ważne że nie rządzi PiS i że można zawierać homomałżeństwa.Data dodania komentarza: 22.03.2026, 08:16Źródło komentarza: Barbara Bartuś chce tańszego paliwa dla kierowców. Akcję promuje hasło: Tusk łupi PolakówAutor komentarza: ElvisTreść komentarza: Panie szanowny, przecież w PiS nawet nie wiedzą, co to jest rozum, od tego trzeba zacząć. Oni bezwolnie wykonują dyrektywy wydawane przez el komendante Kaczafiego. Poszedł przekaz dnia, że trzeba szczuć na Tuska to szczują, nic innego nie potrafią. A że ich elektorat jest ciemny jak tabaka w rogu, to i łykają te brednie jak pelikany. Na ludzką głupotę i naiwność lekarstwa nie ma. Życzę zdrowia przede wszystkim i pozdrawiam ludzi myślących własnym mózgiem.Data dodania komentarza: 21.03.2026, 21:01Źródło komentarza: Barbara Bartuś chce tańszego paliwa dla kierowców. Akcję promuje hasło: Tusk łupi PolakówAutor komentarza: ElvisTreść komentarza: Przecież za ceny paliw odpowiadają wydarzenia na bliskim wschodzie i to piekiełko jakie USA z Izraelem rozpętały w Iranie. Ale że wyborcy PiS są ciemni jak tabaka w rogu, to łykają te brednie posłanki BB jak pelikany. Posłanka zaś miernie, ale wiernie wykonuje przekaz dnia jaki poszedł od mini kolosa z Żoliborza. W we wszystkich europejskich krajach ceny paliw poszły w górę, kto obserwuje europejski rynek paliw, ten wie. Pozdrawiam ludzi myślących własnym mózgiem. Dużo zdrowia wszystkim życzę.Data dodania komentarza: 21.03.2026, 20:55Źródło komentarza: Barbara Bartuś chce tańszego paliwa dla kierowców. Akcję promuje hasło: Tusk łupi PolakówAutor komentarza: THTreść komentarza: Dobrze jest mieć ubezpieczenieData dodania komentarza: 21.03.2026, 20:50Źródło komentarza: Dramat właścicieli sklepu z bielizną. Lokal przy ul. Kościuszki został zniszczony
Reklama SANTANDER PARTNER - placówka partnerska nr 1 | Kredyty: gotówkowe, konsolidacyjne, hipoteczne, dla firm, leasing | GORLICE, ul. Legionów 12