Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
ReklamaAparaty słuchowe? Sprawdź u nas bezpłatnie jakie będą najlepsze dla Ciebie! Badanie słuchu? u nas są wszystkie badania dzieci i dorosłych - Gorlice, ul. 11 Listopada 27/1.9, tel. 510 500 802
Reklama Eko-Tech 2 - Gorlice, ul. 11 Listopada 27, tel. 519 832 580 - tylko u nas w Gorlicach znajdziesz tak bogaty i unikalny asortyment roślin!
ReklamaZnajdź swój wymarzony rower w IwoBike
Reklama Zapraszamy na zakupy do Delikatesów Szubryt w Gorlicach przy ul. Kościuszki 34
Reklama Akademia Nauk Stosowanych w Nowym Sączu - rekrutacja od 8 czerwca - WYBIERZ DOBRY KIERUNEK STUDIUJ W NOWYM SĄCZU

Szedł i rozbijał szyby samochodów i domów. Został ujęty

Podziel się
Oceń

Wczoraj pisaliśmy o serii uszkodzeń pojazdów, do których doszło w nocy z 8 na 9 czerwca w okolicy drogi z Sękowej do Gorlic. Dziś już wiemy, że tych przypadków było dużo więcej, a sprawca został ujęty.
rozbite szyby w samochodzie i w budynku
35-latek jest sprawcą kilku uszkodzeń szyb pojazdów i domów

Autor: KPP w Gorlicach

 

W dniach od 8 do 9 czerwca br. na terenie Gorlic i Sękowej doszło do serii uszkodzeń pojazdów i budynków, które zbulwersowały mieszkańców. 

Dzięki szybkiej i skutecznej pracy funkcjonariuszy Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Gorlicach, sprawca tych zdarzeń został zidentyfikowany i zatrzymany.

9 czerwca br. do Komendy Powiatowej Policji w Gorlicach zgłosiło się kilka osób, które poinformowały o uszkodzeniach ich pojazdów, do których doszło w nocy z 8 na 9 czerwca. 
 

O sprawie pisaliśmy wczoraj w obszernym artykule.
 

 

Policjanci z Wydziału Kryminalnego natychmiast przystąpili do działań operacyjnych. W toku śledztwa udało się ustalić, że sprawcą uszkodzeń jest 35-letni mieszkaniec gminy Sękowa. Mężczyzna ten, działając pod osłoną nocy, uszkodził łącznie 10 pojazdów, głównie poprzez wybicie szyb. D

Dalsze działania śledcze ujawniły, że sprawca dokonał również uszkodzenia szyb w budynku kościoła Parafii Św. Jadwigi Królowej w Gorlicach oraz w kawiarenki znajdującej się obok kościoła. 

Dodatkowo, uszkodzenia dotknęły także innych budynków w Gorlicach i Sękowej.

Straty poniesione przez właścicieli uszkodzonych samochodów i budynków szacowane są na co najmniej kilkanaście tysięcy złotych. Zatrzymany sprawca usłyszał kilkanaście zarzutów uszkodzenia mienia. Zgodnie z obowiązującym prawem, za tego typu przestępstwa grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

Na wniosek policji prokurator zastosował wobec sprawcy środek zapobiegawczy w postaci dozoru polegającego na obowiązku stawiania się w Komendzie Powiatowej Policji w Gorlicach raz w tygodniu, co ma na celu monitorowanie jego zachowania i zapobieganie ewentualnym kolejnym przestępstwom.

Policja uczula i apeluje również do wszystkich innych poszkodowanych o zgłaszanie wszelkich aktów wandalizmu, co pozwoli na skuteczniejsze zwalczanie tego typu przestępczości. Policjanci zwracają uwagę, że każdy przypadek rażącego zakłócania ciszy nocnej jest wart zgłoszenia, ponieważ takie sytuacje mogą prowadzić do eskalacja nieodpowiedzialnych zachowań.


Źródło info: KPP w Gorlicach
 

Napisz komentarz

Komentarze

ja 13.06.2024 09:15
zapłaci za wszystkie szkody i to będzie najlepsza kara

mieszkaniec 13.06.2024 08:58
Kara od 3 miesięcy do pięć lat , utrzymywania wandala za nasze pieniądze. Ja proponuję karę od 3 miesięcy do 5 lat pracy na rzecz samorządu lokalnego, miotła, łopata itd

Sękowa 12.06.2024 22:50
Powinni ryja w internet wrzucić.

Prawda 12.06.2024 19:11
Powinni go zamknąć do więzienia A nie dawać dozur wstawiania się na komendę no i tak pewnie zrobi to samo i kolejny raz zrobi straty ludzia

pol44 12.06.2024 18:56
Co za wredny człowiek..

Swój 12.06.2024 16:24
Taki stary, a taki głupi....

ReklamaMet Chem - Okna PCV DRUTEX, kominki, piece kaflowe - Gorlice, ul. Kościuszki 12, tel. 18 353 10 74
Reklama Nowe mieszkania na sprzedaż, Osiedle "Szklane Tarasy" - Gorlice, ul. Kapuścińskiego
Reklama 9. edycja Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego - 15 maja - 16 czerwca
ReklamaStylowe Wnętrza - Ropa 1275, tel. 733 920 260 - Oferujemy: wizualizacje 3D, fachowe doradztwo. U nas kupisz: płytki, ceramikę, kabiny, wanny, armaturę łazienkową, meble i wyposażenie łazienkowe. SPRAWDŹ OFERTĘ
AKTUALNOŚCI
Reklama
POPULARNE
Reklama Bieckie Centrum Kultury zaprasza na Summer DJ Meeting 2026
Reklama

Temperatura: 16°C Miasto: Gorlice

Ciśnienie: 1011 hPa
Wiatr: 5 km/h

Reklama
OSTATNIE KOMENTARZE
Autor komentarza: Ricardo Treść komentarza: Doskonała okazja do reklamy butów i skarpetek. Teraz Polska. Data dodania komentarza: 2.06.2026, 14:37 Źródło komentarza: Rzeźnik w Beskidzie Niskim Autor komentarza: Pershing Treść komentarza: Bananowe księżniczki z lustereczkiem w dłoni i tipsami na paznokciach, które tylko czekają, aby spełniano wszystko czego chcą. A tymczasem tak naprawdę dwie lewe ręce do pracy, cięty język i idealne proporcje i nic więcej. Ładna buzia to jeszcze nie wszystko, jak się ma w głowie pusto. Data dodania komentarza: 1.06.2026, 15:36 Źródło komentarza: Finał konkursu Polska Miss Małopolski 2026. Reprezentantki powiatu walczyły o koronę [FOTO] Autor komentarza: Ww Treść komentarza: Co za głupota z tymi schronami. Schrony to na kilka godzin. A potem, doba bez prądu i nie ma wody. Ludzie będą się bić o wodę, z bloków latać do domów jednorodzinnych z wiaderkami, czy da się uciągnąć wody ze studni. Dopiero będzie bitka. Może by któryś dziennikarz zapytał, jak długo da się tłoczyć wodę z Ropicy Polskiej do miasta na prądzie z generatorów jak tak lubicie sensacje? Data dodania komentarza: 1.06.2026, 12:51 Źródło komentarza: Gorlice bez schronów? Ustawa nakłada nowe obowiązki Autor komentarza: Smakosz Treść komentarza: Każdy je co chce, co mu smakuje. Czasem i takiego jedzenia trzeba spróbować. Jest jednak inny problem , a mianowicie wjazdu na DK28. Nikt nie pomyślał a po otwarciu restauracji ruch na pewno się zwiększy a co za tym idzie korki będą jeszcze większe zwłaszcza w godzinach szczytu. Data dodania komentarza: 1.06.2026, 10:56 Źródło komentarza: Złote łuki już czekają na montaż. Restauracja stroi się przed otwarciem [FOTO]
Reklama