Nowo wybudowany odcinek o długości 190 metrów w Gminie Lipinki doczekał się wizytacji Starosty Gorlickiego Mirosława Waląga oraz członków Zarządu Marka Ludwina i Bogusława Bochenka. Ta ścieżka pieszo – rowerowa oddana do użytku w ubiegłym tygodniu zlokalizowana jest przy drodze powiatowej Rozdziele-Lipinki i prowadzi do skrzyżowania. Czy to jej koniec, a może dopiero początek?
Póki co, warunki terenu, na których mogłaby powstać dalsza część tej ścieżki, są niedogodne i jej budowa nie jest możliwa w najbliższym czasie. Niemniej jednak nieoficjalnie rozmawiano o planowanych w tym miejscu zmianach w infrastrukturze i podniesieniu bezpieczeństwa użytkowników drogi. Wśród obecnych znalazł się Starosta Gorlicki i członkowie Zarządu, Wójt Gminy Lipinki, dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg oraz projektanci i wykonawcy ścieżki.
Jako starosta, czuję się odpowiedzialny za to, aby nasze drogi były miejscem bezpiecznym dla każdego użytkownika, niezależnie od wieku czy środka transportu – powiedział podczas wizytacji Starosta Gorlicki Mirosław Waląg.
Oddana do użytku ścieżka pieszo – rowerowa przy drodze powiatowej jest owocem dobrej współpracy naszych samorządów, za co dziękuję wójtowi gminy. Projektantom i wykonawcom dziękuję za ich profesjonalizm i zaangażowanie, a mieszkańcom za ich cierpliwość i wyrozumiałość w trakcie budowy.
Pragnę podkreślić, że dla samorządu powiatowego bezpieczeństwo pieszych jest priorytetem, ponieważ to oni są najbardziej narażeni na niebezpieczeństwa na drodze. Każdy z nas jest pieszym – idąc do pracy, szkoły, na zakupy czy na spacer. Dlatego też, musimy wspólnie zadbać o to, aby nasze drogi były jak najbezpieczniejsze.








Źródło info i foto: Powiat Gorlicki


![Rozmowy o bezpieczeństwie i spacer ścieżką pieszo – rowerową w Lipinkach [FOTO] Starosta Gorlicki i Wójt Gminy Lipinki podczas spaceru ścieżką pieszo – rowerową.](https://static2.halogorlice.info/data/articles/xl-rozmowy-o-bezpieczenstwie-i-spacer-sciezka-pieszo-rowerowa-w-lipinkach-foto-1720037828.png)

Napisz komentarz
Komentarze