Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
ReklamaAparaty słuchowe? Sprawdź u nas bezpłatnie jakie będą najlepsze dla Ciebie! Badanie słuchu? u nas są wszystkie badania dzieci i dorosłych - Gorlice, ul. 11 Listopada 27/1.9, tel. 510 500 802
Reklama
Reklama Znajdź swój wymarzony rower w IwoBike
Reklama Zapraszamy na zakupy do Delikatesów Szubryt w Gorlicach przy ul. Kościuszki 34
ReklamaHydrotech - skład budowlany, stacja diagnostyczna, mechanika pojazdowa, wulkanizacja - Siedliska 116, tel. 513 184 054 | Kwiaciarnia Gabi - dekoracje kościołów, dekoracje samochodów ślubnych, dekoracje sal weselnych, bukiety ślubne i okolicznościowe - ul. Węgierska 5, Bobowa, tel. 510 199 110

W poniedziałek znów może być gorąco

Podziel się
Oceń

Poniedziałek ponownie przyniesie rozwój lokalnych komórek burzowych w południowo wschodniej Polsce. Burze będą powstawały głównie na obszarach typowo górskich, gdzie dodatkowym czynnikiem do ich tworzenia się będzie ukształtowanie terenu.
niebo z chmurami i słońcoem
Prognoza pogody dla Gorlic i powiatu gorlickiego na poniedziałek, 15 lipca 2024

Autor: wxcharts.com/halogorlice.info


W naszym rejonie prawdopodobieństwo rozwoju burz w porównaniu do weekendu będzie zdecydowanie niższe. Może okazać się nawet, że u nas będzie stabilnie. Niektóre z wyliczeń modeli są za wersją z niższą wilgotnością powietrza 3 km nad ziemią, co utrudniałoby powstawanie komórek burzowych.

Burze, o ile w naszej okolicy powstaną, to będą występowały głównie na górskim obszarze południowej części powiatu. Wyładowań osobiście spodziewałbym się bardziej w Tatrach oraz m.in. w Bieszczadach.

Wystąpienie burz typowo w naszej okolicy będą bardziej prawdopodobne we wtorek. Głównym zagrożeniem podczas burz będą intensywne opady deszczu w połączeniu z punktowo nieco większym gradem i silnymi porywami wiatru.

W poniedziałek powrócimy do wzrostu maksymalnej temperatury powietrza w pobliże granicy dnia upalnego. Po południu zobaczymy około 29 stopni w północnej części powiatu, w południowej 27.

Natomiast noc z niedzieli na poniedziałek nie będzie już tropikalną, co pozwoli na nieco lepsze schłodzenie mieszkań. Zachmurzenie w trakcie dnia będzie przeważnie umiarkowane. Wiatr będzie przeważnie słaby z północnego wschodu.

Grafika:
- spodziewany wzrost temperatury powietrza w poniedziałek o 16 CEST
Miłego dnia!

Może być zdjęciem przedstawiającym mapa i tekst
Spodziewany wzrost temperatury powietrza w poniedziałek o 16 CEST, źródło: wxcharts.com


 


Napisz komentarz

Komentarze

ReklamaAQUAPLAST - rynny, pokrycia dachowe
Reklama Nowe mieszkania na sprzedaż, Osiedle "Szklane Tarasy" - Gorlice, ul. Kapuścińskiego
AKTUALNOŚCI
Reklama
POPULARNE
Reklama Znajdujemy się w Jankowej k. młyna, w budynku stacji PKP. Z nami Wybudujesz ,Wykończysz, Wyremontujesz. Największy wybór materiałów budowlanych w regionie. Kontakt: 18 479 14 13 / 692 700 673
Reklama

Temperatura: 16°C Miasto: Gorlice

Ciśnienie: 1012 hPa
Wiatr: 3 km/h

Reklama
OSTATNIE KOMENTARZE
Autor komentarza: jakis typ Treść komentarza: na słonecznej nie było słychać Data dodania komentarza: 22.07.2026, 12:20 Źródło komentarza: Czy system alarmowy zdał egzamin? Napiszcie, co słyszeliście Autor komentarza: Ariel Treść komentarza: Pytała o kolej... To dokładnie tak samo, jakbym w sobotni poranek pomaszerował na rynek maślany i rozpytywał ludzi dlaczego na śliwkach i gruszkach przesiadują sobie osy. To już nawet nie jest śmieszne. W ogóle uważam to za socjologiczny fenomen, że posłanka, która przez kilka kadencji wykazuje się przerażającą indolencją i całkowitą nieskutecznością i tak co 4 lata znajduje poparcie gorliwych wyznawców tej właśnie indolencji i nieskuteczności. Biorę oczywiście pod uwagę, że mogłem coś przeoczyć, o czymś nie wiedzieć, lub czegoś nie dosłyszeć. W takim razie bardzo proszę o wyprowadzenie mnie z tego umysłowego marazmu i przypomnienie choć jednego skutecznego działania na rzecz lokalnej społeczności. O prowadzaniu guru przez labirynty sejmowych korytarzy wiem... i o organizowaniu przeglądów pieśni patriotycznych też wiem ;D Data dodania komentarza: 22.07.2026, 10:46 Źródło komentarza: Barbara Bartuś pyta o kolej dla Gorlic. Czy powiat gorlicki nadal będzie wykluczony komunikacyjnie? Autor komentarza: V7 Treść komentarza: Oczywiście że nie. Żyjemy w Polsce, tu ceny tylko w górę. Pani tu pierwszy raz? ;) Data dodania komentarza: 22.07.2026, 09:09 Źródło komentarza: Ciepło ze spalarni coraz bliżej. Pokazano wnętrze instalacji w Gorlicach [VIDEO] Autor komentarza: miki Treść komentarza: Męcina Wielka cisza Data dodania komentarza: 22.07.2026, 08:28 Źródło komentarza: Czy system alarmowy zdał egzamin? Napiszcie, co słyszeliście
Reklama Nowe mieszkania na sprzedaż - Szklane Tarasy, Gorlice, ul. Kapuścińskiego