Wczoraj rozpoczął się kolejny rok szkolny! Klasy i korytarze ponownie wypełnił gwar, śmiechy i powakacyjne powitania! W szkolne mury po raz pierwszy przekroczyli także nowi uczniowie – dziś w Miejskim Zespole Szkół nr 6 odbyło się miejskie rozpoczęcie roku szkolnego i pasowanie na ucznia!
Uroczystość rozpoczęła się częścią artystyczną, po której pierwszoklasistów i wszystkich uczniów powitał burmistrz Rafał Kukla, życząc im powodzenia i sukcesów w nauce. Następnie dyrektor Krzysztof Mrozek pasował dzieci na prawowitych uczniów szkoły.
Nie zabrakło także upominków – Burmistrz wręczył pierwszakom koszulki z Ignacym Łukasiewiczem, a także bidony, dzięki którym będą mogli korzystać ze szkolnych poidełek.
Swoją przygodę rozpoczęły także dzieci z Miejskiego Żłobka nr 2 w Gorlicach! Dziś ruszyła nowa placówka przy ul. Wyszyńskiego – jej podopiecznych również przywitał burmistrz, wręczając maluchom kolorowe książki o „Cudownej Lampie Łukasiewicza” i gorlickie kolorowanki.
Mamy nadzieję, że prezenty umilą pierwszoklasistom początek przygody w szkole, a wszystkim uczniom życzymy powodzenia i sukcesów w nauce!
.jpg)
.jpg)
.jpg)
.jpg)
.jpg)
.jpg)
Źródło foto: Natalia Pacana-Roman/UM Gorlice

![Tak powitano nowy rok szkolny w Gorlicach. Było uroczyste pasowanie na ucznia [FOTO] Pasowanie na ucznia w MZS nr 6 w Gorlicach](https://static2.halogorlice.info/data/articles/xl-nowy-rok-szkolny-w-gorlicach-pasowanie-i-powitanie-uczniow-foto-1725348910.jpg)





![Wspomnienia wracają, tu uczyły się pokolenia. Co pamiętasz z życia gorlickiej „Dwójki”? [QUIZ] zdjęcie przedstawia budynek w mieście, przed którym stoją samochody](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-wspomnienia-wracaja-tu-uczyly-sie-pokolenia-co-pamietasz-z-zycia-gorlickiej-dwojki-quiz-1768297468.jpg)

![Co? Gdzie? Halo! Ciekawe repertuary kin w powiecie gorlickim oraz wystawy czasowe [WTOREK, 13 stycznia 2026] zdjęcie przedstawia śpiące pieski](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-co-gdzie-halo-ciekawe-repertuary-kin-w-powiecie-gorlickim-wtorek-13-stycznia-2026-1768293465.jpg)
![Piesek beagle błąka się po Gorlicach [FOTO] Zdjęcie przedstawia psa beagle](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-piesek-beagle-blaka-sie-po-gorlicach-1768293087.jpg)



![Apele nie pomagają. Są tacy, którzy nie widzą problemu w trzymaniu psów w śniegu. Tak było w Wójtowej [FOTO] zdjęcie przedstawia ludzi i psy na śniegu](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-apele-nie-pomagaja-sa-tacy-ktorzy-nie-widza-problemu-w-trzymaniu-psow-w-sniegu-tak-bylo-w-wojtowe-1768217900.jpg)


![Zaginął mieszkaniec Lipinek [AKTUALIZACJA] zdjęcie przedstawia portret mężczyzny z napisem zaginiony](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-zaginal-31-letni-mieszkaniec-lipinek-1767340396.jpg)
![Dramatyczne zdarzenie w Zagórzanach. Na miejscu LPR [AKTUALIZACJA] śmigłowiec w locie](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-dramatyczne-zdarzenie-w-sasiednim-powiecie-na-miejscu-lpr-aktualizacja-1767549649.jpg)

![Tragiczny początek nowego roku. Śmiertelny wypadek na DW977 [FOTO] zdjęcie przedstawia ratowników medycznych](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-tragiczny-poczatek-nowego-roku-smiertelny-wypadek-na-dw977-foto-1767249961.jpg)

![Jeśli ktoś nie pomoże tym psom, to zamarzną na śmierć dziś w nocy [AKTUALIZACJA] Jeśli ktoś nie pomoże tym psom, to zamarzną na śmierć dziś w nocy [AKTUALIZACJA]](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-jesli-ktos-nie-pomoze-tym-psom-to-zamarzna-na-smierc-dzis-w-nocy-1767882107.jpg)

Napisz komentarz
Komentarze