Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
ReklamaZapraszamy do zakupów u wiodącego sprzedawcy rowerów elektrycznych - Iwo Bike w Gorlicach
Reklama Zapraszamy na zakupy do Delikatesów Szubryt w Gorlicach przy ul. Kościuszki promocje 6-22 czerwca 2025
Reklama Zapraszamy na zakupy do Galerii Gorlickiej. Świętuj z nami rozpoczęcie Wakacji 2025
Reklama Zespół Szkół Technicznych im. Wincentego Pola w Gorlicach - REKRUTACJA - sprawdź ofertę
Reklama Akademia Nauk Stosowanych w Nowym Sączu - REKRUTACJA OD 9 CZERWCA 2025
ReklamaZostań uczniem Zespołu Szkół Zawodowych w Gorlicach - trwa rekrutacja 2025/26

Niedziela przyniesie stabilizację pogody. Będzie umiarkowanie ciepło

Podziel się
Oceń

Sobota zwłaszcza w południowo zachodniej Polsce była trudnym dniem ze względu na ciągłe opady deszczu powiązane z niżem genueńskim.
jesienne liście
Temperatura sięgnie dziś 16 stopni Celsjusza.

Autor: ilustracyjne/halogorlice.info

 

Sumy opadowe w tamtym rejonie kraju są bardzo duże i miejscami są porównywalne z tymi z pamiętnego 1997 roku.

Sytuację dodatkowo pogarsza fakt, że niż został zablokowany przez mocny przez silny wyż znad Europy Zachodniej oraz Rosji. Przez to niż nie wędruje dalej, tylko stoi w miejscu. Żeby zaniknąć, to najpierw musi się wypadać w Europie Środkowej. Taka sytuacja zdarza się rzadko i jest szczególnie niebezpieczna.

Nasz rejon został oszczędzony przez wspomniany niż. Oczywiście nie brakuje u nas intensywnych opadów, ponadto wieczorem w rejonie odnotowano u nas wyładowania atmosferyczne. Jednak w sobotę przez większą część dnia było dość stabilnie, co miało związek z bliskością centrum niżu.

W niedzielę pogoda w naszym rejonie będzie dość stabilna. Po przejściu strefy opadowej wzrośnie u nas ciśnienie, napływająca masa powietrza będzie też bardziej stabilna. Zdecydowanie obniży się temperatura punktu rosy, co utrudni rozwój chmur opadowych.

Zachmurzenie w trakcie dnia będzie umiarkowane lub duże. Padać mogło lokalnie podczas nocy z soboty na niedzielę. Deszcz może też pojawić się wieczorem, a zwłaszcza w nocy z niedzieli na poniedziałek.

Temperatura maksymalna osiągnie 16 stopni w północnej części powiatu, w południowej 14.

Wiatr w trakcie dnia zmieni kierunek z południowego na północno wschodni. W porywach będzie on umiarkowany lub dość silny. Najmocniej będzie wiało rano.

Grafika:

- dane ze stacji IMGW w Gorlicach, źródło Hydro IMGW.

Miłego dnia!

Może być zdjęciem przedstawiającym tekst
dane ze stacji IMGW w Gorlicach, źródło Hydro IMGW

 

 


Napisz komentarz

Komentarze

MM 15.09.2024 19:46
Gdyba nadal rządził pis, premier Morawiecki przekazałby społeczeństwu uspokajającą informację, że zlecił sprawdzonemu handlarzowi bronią zakup 10 tysięcy amfibii w Korei Południowej... ;P

2137 15.09.2024 21:16
na organizatora zakupu wybrany były Sasin, po 2 miesiącach okazało by się, że amfibie owszem są, ale nie pływają, ani nie jeżdżą. Dostarczono 10 szt DUŻYM SAMOLOTEM, ale zapłacono za wszystkie 10 tysięcy. Każda z nich kosztowała 10mln gdzie normalnie kosztuje 1 milion. Za handlarzem wydano czerwoną notę Interpolu, ale dziwnym trafem on zaginął w Albanii. A pewna żona stała się bogatsza o 10 tysięcy działek.

T 15.09.2024 21:59
Naprawdę nie masz dosyć polityki i takich głupich docinków nawet przy takiej tragedii? I zresztą bardzo się mylisz, a wręcz nawet bredzisz, bo co jak co, ale reagowanie na sytuacje kryzysowe to PiS miał znakomicie opanowane. Vide, wschodnia granica. Za co zresztą różne służby zyskały miano "morderców". A pani Kurdej-Szatan to nie powinna z paniami Ochojską i Holland szukać teraz ludzi potopionych przez Tuska w Kotlinie Kłodzkiej? Może jakaś "Podwodna mila" powinna się nakręcić?

Mieszkaniec KGR 15.09.2024 09:34
OSOBA ODPOWIEDZIALNA ZA SYRENY POWINNA DYSCYPLINARNIE ODPOWIADAĆ!!! GDZIE JEST BURMISTRZ??? PANIE KUKLA JA SIĘ PYTAM, DLACZEGO STUDZIENKI NIE BYŁY OCZYSZCZANE??? Znaliście pogodę, CO ZROBILIŚCIE W TEJ SPRAWIE?

ReklamaAQUAPLAST - rynny, pokrycia dachowe
AKTUALNOŚCI
ReklamaZnajdujemy się w Jankowej k. młyna, w budynku stacji PKP. Z nami Wybudujesz ,Wykończysz, Wyremontujesz. Największy wybór materiałów budowlanych w regionie. Kontakt: 18 479 14 13 / 692 700 673
Reklama
ReklamaOglądaj wyścig kolarki Tour de Pologne między 4 a 10 sierpnia 2025
POPULARNE
ReklamaWeronica sp. z o.o. zaprasza uroczyste obchody Jubileuszu 30-lecia
Reklama
zachmurzenie duże

Temperatura: 21°C Miasto: Gorlice

Ciśnienie: 1023 hPa
Wiatr: 18 km/h

Reklama