W pierwszej fazie dnia możemy spodziewać się opadów deszczu, które będą powiązane z frontem chłodnym.
W drugiej fazie dnia szansa na opad będzie znacznie niższa, choć podwyższona zawartość wilgoci sprawi, że zachmurzenie nadal będzie przeważnie duże.
Nie można jednak wykluczyć przejaśnień, które mogłyby nam towarzyszyć podczas piątkowego późnego popołudnia. Prawdopodobieństwo zmniejszenia się zachmurzenia będzie nieduże.
Temperatura maksymalna wzrośnie do około 12 stopni w północnej części powiatu, w południowej 10.
Wiatr w piątek będzie umiarkowany lub dość silny z północnego zachodu. Maksymalne porywy będą z reguły mieścić się w przedziale 20-30 km/h.
Sobota przyniesie poprawę pogody, za którą będzie odpowiadał wyż. Rozbuduje się on w chłodnej masie powietrza, która napłynie w piątek.
Taka sytuacja nie będzie trwała jednak długo, ponieważ już w niedzielę do Polski zbliży się następny ośrodek niskiego ciśnienia. Taki urok odbudowy cyrkulacji strefowej.
Szkoda, że obecnie nie mamy do czynienia z pogodnym niebem, ponieważ w czwartkowy wieczór byłaby szansa na obserwacje zorzy polarnej w naszym rejonie. Aktualnie mamy do czynienia z silną burzą magnetyczną.
Grafika:
- spodziewana anomalia temperatury w Europie w piątek o 14 CEST.
Tym razem w południowej Polsce będziemy mieli nieznaczną ujemną anomalię.
Miłego dnia!






![Lipinki. Duży pożar budynku gospodarczego, zagrożony budynek mieszkalny [FOTO/VIDEO] zdjęcie przedstawia płonący budynek za drzewami](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-lipinki-duzy-pozar-budynku-gospodarczego-zagrozony-budynek-mieszkalny-foto-video-1768506366.jpg)
![Gorlice, Ropica Polska, Uście Gorlickie i Szymbark zagrają razem w 34. Finale WOŚP [PROGRAM] zdjęcie przedstawia plakat zapowiadający wydarzenie](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-a-my-polacy-pomaganie-mamy-w-genach-gorlice-zagraja-w-34-finale-wosp-1768487708.jpg)






![Wspomnienia wracają, tu uczyły się pokolenia. Co pamiętasz z życia gorlickiej „Dwójki”? [QUIZ] zdjęcie przedstawia budynek w mieście, przed którym stoją samochody](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-wspomnienia-wracaja-tu-uczyly-sie-pokolenia-co-pamietasz-z-zycia-gorlickiej-dwojki-quiz-1768297468.jpg)

![Apele nie pomagają. Są tacy, którzy nie widzą problemu w trzymaniu psów w śniegu. Tak było w Wójtowej [FOTO] zdjęcie przedstawia ludzi i psy na śniegu](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-apele-nie-pomagaja-sa-tacy-ktorzy-nie-widza-problemu-w-trzymaniu-psow-w-sniegu-tak-bylo-w-wojtowe-1768217900.jpg)

![Zaginął mieszkaniec Lipinek [AKTUALIZACJA] zdjęcie przedstawia portret mężczyzny z napisem zaginiony](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-zaginal-31-letni-mieszkaniec-lipinek-1767340396.jpg)
![Dramatyczne zdarzenie w Zagórzanach. Na miejscu LPR [AKTUALIZACJA] śmigłowiec w locie](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-dramatyczne-zdarzenie-w-sasiednim-powiecie-na-miejscu-lpr-aktualizacja-1767549649.jpg)

![Tragiczny początek nowego roku. Śmiertelny wypadek na DW977 [FOTO] zdjęcie przedstawia ratowników medycznych](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-tragiczny-poczatek-nowego-roku-smiertelny-wypadek-na-dw977-foto-1767249961.jpg)
![Jeśli ktoś nie pomoże tym psom, to zamarzną na śmierć dziś w nocy [AKTUALIZACJA] Jeśli ktoś nie pomoże tym psom, to zamarzną na śmierć dziś w nocy [AKTUALIZACJA]](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-jesli-ktos-nie-pomoze-tym-psom-to-zamarzna-na-smierc-dzis-w-nocy-1767882107.jpg)


Napisz komentarz
Komentarze