Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama ERSTE - Jesteśmy blisko Ciebie - zapraszamy do naszej placówki - Placówka partnerska nr 1 w Gorlicach, ul. Legionów 12, tel. 18 353 77 03
ReklamaZnajdź swój wymarzony rower w IwoBike
Reklama Zapraszamy na zakupy do Delikatesów Szubryt w Gorlicach przy ul. Kościuszki
ReklamaHydrotech - skład budowlany, stacja diagnostyczna, mechanika pojazdowa, wulkanizacja - Siedliska 116, tel. 513 184 054 | Kwiaciarnia Gabi - dekoracje kościołów, dekoracje samochodów ślubnych, dekoracje sal weselnych, bukiety ślubne i okolicznościowe - ul. Węgierska 5, Bobowa, tel. 510 199 110
Reklama Dołącz do zespołu ProtexDent CLINIC - stanowisko lekarz dentysta - Zagórzany 386A, 38-300 Gorlice

Siatkarze gorlickiego GKPS-u zainaugurowali dziś nowy sezon rozgrywek [RETRANSMISJA]

Podziel się
Oceń

Pierwszym przeciwnikiem gorlickich siatkarzy rozgrywek sezonu 2024/2025 w 1. lidze małopolskiej siatkówki był zespół MKS-u Ryglice.
siatkarze witają się przed meczem
GKPS podejmował dziś MKS Ryglice.

Autor: ilustracyjne/halogorlice.info/Tomasz Stasiowski

 

GKPS Gorlice – MKS Ryglice 3:0 (28:26, 25:21, 25:20)

GKPS: Turek A., Dziki, Dygoń, Bąk, Nikiel (kpt.), Motyka, Puścizna, Szpyrka, Cetnarowski, Turek S. (libero), Ochab, Kosiba. Trener: Krzysztof Kozłowski.

MKS: Basta, Marcinek, Strzałka, Nowak, Babiec, Kosarzycki, Gawron, Gruszka, Sorys, Trojanowski (kpt.), Soprych, Dzwierzyński, Wantuch (libero), Jurczyński (libero). Trener: Maciej Żyrkowski. 


Najwięcej emocji dostarczył pierwszy set. Inicjatywę mieli przyjezdni i nic nie zapowiadało tego, że gorliczanie zdołają ich przełamać. Rygliczanie odskakiwali na 2-3 punkty, a gospodarze wyrównywali, i tak przez prawie całą pierwszą odsłonę. Jako pierwsi setbola miał MKS, lecz nie skorzystał z szansy wyjścia na prowadzenie. Seta rozstrzygnęła gra na przewagi i tu szalę zwycięstwa przechylili na swoją korzyść podopieczni Krzysztofa Kozłowskiego.

W drugim secie od samego początku prowadzili siatkarze GKPS-u, z przyjezdnych uszło powietrze i nie radzili sobie w przyjęciu. Gospodarze dobrze zagrywali odrzucając przeciwników od siatki. Udało im się zbudować 6-punktową przewagę (20:14, 23:17), którą przeciwnicy zdołali zmniejszyć dopiero w samej końcówce seta.

Trzeci set to znów dominacja gospodarzy. Gdy wydawało się, że wszystko jest pod kontrolą, gorliczanie stracili swojego kapitana, Przemka Nikiela, który doznał kontuzji (przy stanie 12:9 dla GKPS-u). To chwilowo wytrąciło ich z uderzenia, ale dość szybko przeorganizowali się pod kątem nowego rozgrywającego, Szymona Motyki, który godnie zastąpił kontuzjowanego kolegę.

Rygliczanie zmniejszyli rozmiary porażki, ale nic nie było w stanie zatrzymać rozpędzonych gospodarzy, którzy wygrali tego seta do 20 i cały mecz 3:0.


Tabela 1. ligi małopolskiej siatkówki seniorów
Lp.ZespółMeczePktSety +Sety -pkt +pkt -
1GSKS Laskowa13307532
2GKPS Gorlice13307867
3KS Hutnik Kraków1232108105
4MKS SKAWA Wadowice1232114112
5KS DALIN MYŚLENICE1123112114
6KS Volley Podegrodzie1123105108
7MKS RYGLICE10036778
8MUKS ISKIERKA TARNÓW10033275

 

Źródło tabeli: MZPS

 

Relacja na YouTube


Napisz komentarz

Komentarze

ReklamaAQUAPLAST - rynny, pokrycia dachowe
Reklama Nowe mieszkania na sprzedaż, Osiedle "Szklane Tarasy" - Gorlice, ul. Kapuścińskiego
AKTUALNOŚCI
Reklama
POPULARNE
Reklama

Temperatura: 11°C Miasto: Gorlice

Ciśnienie: 1027 hPa
Wiatr: 8 km/h

Reklama
OSTATNIE KOMENTARZE
Autor komentarza: V7 Treść komentarza: Jakieś wybory nadchodzą, że radni i politycy ryszyli tłuste ...? Data dodania komentarza: 15.10.2026, 19:22 Źródło komentarza: Radny Adam Piechowicz chce zmian na osiedlu Królów. Na początek kanalizacja na ul. Mieszka I Autor komentarza: tubylec Treść komentarza: Może pan radny zainteresowałby się również potokiem wypływającym z osiedla na ul. Węgierskiej ( chyba potocznie zwane Osiedlem Długosza),a przepływającym prze ul. Miodową i wpadającym do Sękówki. Potok pięknie wykonany, ale zarośnięty i zamulony solidnie. Był odmulany parę lat temu i chyba o nim zapomniano. Szkoda byłoby zaniedbać już tak do końca ten ciek. Panie radny Piechowicz - zapraszamy na „wizję lokalną”. Data dodania komentarza: 15.10.2026, 14:28 Źródło komentarza: Radny Adam Piechowicz chce zmian na osiedlu Królów. Na początek kanalizacja na ul. Mieszka I Autor komentarza: WRD Treść komentarza: W Jaśle w WRD pracują największe cwaniaki. Ciekaw jestem czy to ten sam policjant z SAMOKLĘSK który nieoznakowana CUPRĄ jeździ sobie na obiadki do swojego domu w czasie służby ;) Data dodania komentarza: 15.10.2026, 10:06 Źródło komentarza: 20-letni pirat drogowy z audi zatrzymany. Kontrola zakończyła się podwójną karą Autor komentarza: Abc Treść komentarza: Czy światła były czy nie to i tak nie powinien po drodze się poruszać. Oby ubezpieczyciel nie wypłacił nawet złotówki za motocykl, to dłużej będzie bezpieczniej na drodze i pseudo motocyklista nikomu nie zagrozi Data dodania komentarza: 14.10.2026, 17:54 Źródło komentarza: Lipinki. 16-latek poważnie ranny po zderzeniu z samochodem [AKTUALIZACJA]
Reklama Nowe mieszkania na sprzedaż - Szklane Tarasy, Gorlice, ul. Kapuścińskiego