Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
ReklamaAparaty słuchowe? Sprawdź u nas bezpłatnie jakie będą najlepsze dla Ciebie! Badanie słuchu? u nas są wszystkie badania dzieci i dorosłych - Gorlice, ul. 11 Listopada 27/1.9, tel. 510 500 802
Reklama SANTANDER PARTNER - placówka partnerska nr 1 | Kredyty: gotówkowe, konsolidacyjne, hipoteczne, dla firm, leasing | GORLICE, ul. Legionów 12
ReklamaZnajdź swoją wymarzoną kosiarkę w IwoBike
Reklama Zapraszamy na zakupy do Delikatesów Szubryt w Gorlicach przy ul. Kościuszki
ReklamaHydrotech - skład budowlany, stacja diagnostyczna, mechanika pojazdowa, wulkanizacja - Siedliska 116, tel. 513 184 054 | Kwiaciarnia Gabi - dekoracje kościołów, dekoracje samochodów ślubnych, dekoracje sal weselnych, bukiety ślubne i okolicznościowe - ul. Węgierska 5, Bobowa, tel. 510 199 110

Zwycięstwo na trudnym terenie w Tarnowie

Podziel się
Oceń

W sobotni wieczór drużyna GKPS Gorlice wybrała się do Tarnowa na mecz kończący I rundę rozgrywek ligowych. Rywalem gorliczan był zespół MUKS Iskierka Tarnów, który w dotychczasowych spotkaniach nie odniósł ani jednego zwycięstwa.
drużyna siatkówki na parkiecie
Gorliczanie rozegrali mecz w Tarnowie

Autor: ilustracyjne/halogorlice.info

 

Mimo że tarnowianie znajdują się na końcu tabeli, mecze w ich hali nigdy nie należały do łatwych dla gorlickiej drużyny. Wszyscy liczyli jednak na przełamanie trudnej passy w Tarnowie, a przede wszystkim na zdobycie cennych trzech punktów, które pozwoliłyby umocnić się w środku tabeli.
 

MUKS Iskierka Tarnów – GKPS Gorlice 0:3 (14:25, 15:25, 24:26)


Początek meczu potwierdził wyraźną przewagę GKPS Gorlice. Zarówno w pierwszym, jak i drugim secie goście zdominowali grę, kontrolując przebieg wydarzeń na boisku od pierwszej do ostatniej piłki. Zawodnicy z Gorlic wykorzystywali swoje doświadczenie i skuteczność w ataku, pewnie punktując tarnowską drużynę. Dzięki solidnej grze w obronie oraz efektywnemu blokowi, gorliczanie wygrali oba sety wysoko, odpowiednio 14:25 i 15:25.

Trzeci set przyniósł niespodziewaną zmianę przebiegu gry. Tarnowianie, mimo dwóch wysoko przegranych partii, zmobilizowali się i zaczęli stawiać znacznie większy opór. Gra stała się bardziej wyrównana, a gospodarze przez długi czas dotrzymywali kroku gościom. W końcówce seta drużyny szły punkt za punkt, co doprowadziło do emocjonującej gry na przewagi. W decydujących momentach gorliczanie pokazali jednak więcej doświadczenia i opanowania, dzięki czemu to oni rozstrzygnęli seta na swoją korzyść wynikiem 24:26. Ostatecznie całe spotkanie zakończyło się zwycięstwem GKPS Gorlice 3:0, a drużyna mogła dopisać do swojego dorobku 3 punkty.

Mimo wygranej gorliczanie utrzymali 4. miejsce w tabeli, jednak różnica punktowa do czołówki pozostaje znacząca. Lider tabeli, KS Volley Podegrodzie, oraz druga drużyna, KS Hutnik Kraków, mają o jeden mecz rozegrany więcej, ale też i wyraźną przewagę, co sprawia, że ich dogonienie w drugiej rundzie będzie bardzo trudnym zadaniem.

Wygrana z MUKS Iskierką Tarnów była niezwykle ważna, jednak gorliczanie muszą przygotować się na bardziej wymagające mecze w rundzie rewanżowej, jeśli chcą realnie myśleć o dogonieniu czołówki i poprawieniu swojej pozycji w tabeli.


Tabela I ligi małopolskiej siatkówki seniorów
 
Lp.ZespółMeczePktSety +Sety -pkt +pkt -
1KS Volley Podegrodzie716188610546
2KS Hutnik Kraków7131613666653
3MKS Ryglice6121410548530
4GKPS Gorlice6101411547543
5KS Dalin Myślenice6101313585570
6MKS Skawa Wadowice691311537503
7GSKS Laskowa55711397372
8MUKS Iskierka Tarnów70321419592

Źródło tabeli: MZPS

 


Napisz komentarz

Komentarze

ReklamaAQUAPLAST - rynny, pokrycia dachowe
ReklamaNowe mieszkania na sprzedaż, Osiedle "Szklane Tarasy" - Gorlice, ul. Kapuścińskiego
ReklamaSkup katalizatorów i filtrów DPF - Gorlice, ul. Wyszyńskiego  tel. 536 420 420
AKTUALNOŚCI
Reklama
POPULARNE
zdjęcie przedstawia plakat i wizerunek kobiety w okularach Barbara Bartuś chce tańszego paliwa dla kierowców. Akcję promuje hasło: Tusk łupi Polaków Barbara Bartuś promuje na swoim profilu Facebooku projekt nazwany „Tarczą Paliwową PiS”, który – według zapowiedzi – miałby doprowadzić do obniżenia kosztów tankowania dla kierowców. W przestrzeni publicznej pojawiają się przy tym mocne hasła polityczne, takie jak „Tusk łupi Polaków”. Jednocześnie coraz częściej pojawiają się pytania, czy proponowane rozwiązania są rzeczywistą odpowiedzią na sytuację rynkową, czy raczej elementem bieżącej walki politycznej.Data dodania artykułu: 09.03.2026 12:28Liczba komentarzy artykułu: 25Liczba pozytywnych reakcji użytkowników do artykułu: 49zdjęcie przedstawia policjanta oraz list z podziękowaniami Policjant pomógł kobiecie z odmrożonymi dłońmi. Mieszkanka prosi o udzielenie mu pochwały Do Komendy Powiatowej Policji w Gorlicach wpłynęło wczoraj (18 marca) pismo od mieszkanki powiatu gorlickiego, w którym wyraziła ona wdzięczność dla dzielnicowego, asp. szt. Konrada Patera za okazaną pomoc.Data dodania artykułu: 19.03.2026 20:36Liczba pozytywnych reakcji użytkowników do artykułu: 10zdjęcie przedstawia zamgloną drogę Ranek mglisty, potem wyjdzie słońce | Prognoza pogody na dziś - halogorlice.info We środę pogoda w naszej okolicy się poprawi. Po rozproszeniu się nocnej mgły, która miejscami w naszej okolicy powstała podczas nocy z wtorku na środę, w trakcie dnia ponownie zza chmur wyjdzie Słońce.Data dodania artykułu: 18.03.2026 07:08Liczba pozytywnych reakcji użytkowników do artykułu: 10
ReklamaZnajdujemy się w Jankowej k. młyna, w budynku stacji PKP. Z nami Wybudujesz ,Wykończysz, Wyremontujesz. Największy wybór materiałów budowlanych w regionie. Kontakt: 18 479 14 13 / 692 700 673
Reklama
zachmurzenie duże

Temperatura: 11°C Miasto: Gorlice

Ciśnienie: 1019 hPa
Wiatr: 10 km/h

Reklama