Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
ReklamaAparaty słuchowe? Sprawdź u nas bezpłatnie jakie będą najlepsze dla Ciebie! Badanie słuchu? u nas są wszystkie badania dzieci i dorosłych - Gorlice, ul. 11 Listopada 27/1.9, tel. 510 500 802
Reklama Eko-Tech 2 - Gorlice, ul. 11 Listopada 27, tel. 519 832 580 - tylko u nas w Gorlicach znajdziesz tak bogaty i unikalny asortyment roślin!
Reklama Znajdź swój wymarzony rower w IwoBike
Reklama Zapraszamy na zakupy do Delikatesów Szubryt w Gorlicach przy ul. Kościuszki
ReklamaHydrotech - skład budowlany, stacja diagnostyczna, mechanika pojazdowa, wulkanizacja - Siedliska 116, tel. 513 184 054 | Kwiaciarnia Gabi - dekoracje kościołów, dekoracje samochodów ślubnych, dekoracje sal weselnych, bukiety ślubne i okolicznościowe - ul. Węgierska 5, Bobowa, tel. 510 199 110
Reklama Akademia Nauk Stosowanych w Nowym Sączu - rekrutacja od 8 czerwca - WYBIERZ DOBRY KIERUNEK STUDIUJ W NOWYM SĄCZU

Co? Gdzie? Halo! [PONIEDZIAŁEK, 30 grudnia 2024]

Podziel się
Oceń

Nie przegap żadnego wydarzenia kulturalnego, koncertu czy wystawy! Zawsze będziesz na bieżąco z życiem rozrywkowym w Twojej okolicy dzięki regularnemu sprawdzaniu naszej strony każdego ranka.
Kieliszki z szampanem

Autor: ilustracyjne/halogorlice.info©

 

PONIEDZIAŁEK, 30 grudnia 2024

Imieniny obchodzą:  Anizja, Anizjusz, Dionizy, Egwin, Eksuperancjusz, Eugeniusz, Liberiusz, Łazarz, Małgorzata, Marceli, Perpet, Rajner, Sewer i Uniedrog.

 

Dziś jest Dzień Serka Wiejskiego

Ten twarożek produkowany z mleka krowiego o ziarnistej konsystencji ma bogate tradycje i jest popularny na całym świecie. 30 grudnia, kiedy przejadły nam się już świąteczno-noworoczne potrawy, może okazać się prawdziwym wybawieniem.

 

          Kalendarz słoneczny: 
  • Wschód słońca: 7:32
  • Zachód słońca: 15:43
  • to 365 dzień roku, do końca pozostało 1 dzień

 

Pogoda. Powiat gorlicki

 

Repertuar kin (30 grudnia):

Kino Kolory w Gorlicach:
  • godz. 10.30, 14.30 – Kleks i wynalazek Filipa Golarza 
  • godz. 12.30, 14.30, 16.30, 18.30 – Mufasa: Król Lew
  • godz. 20.40 – Konklawe
Kino Farys w Bieczu:
  • godz. 15 – Trefliki ratują święta
  • godz. 16, 18.30 – Mufasa: Król Lew
Kino Helios w Nowym Sączu:
  • W pokoju obok - Kino Konesera – 13.20, 17
  • Kleks i wynalazek Filipa Golarza – 12.30, 17.30
  • Sonic 3. Szybki jak błyskawica – 10.45, 16
  • Here. Poza czasem – 13, 19
  • Zima Mamy Mu – 10.10, 12.15
  • Mufasa: Król Lew – 10.20, 11.30, 14.15, 17.30, 18.30, 19.45
  • Vaiana 2 – 10, 14, 16.30
  • Renifer Niko i zaginione sanie Mikołaja – 15.30
  • Listy do M. Pożegnania i powroty  – 15.20, 20.30
  • Wicked – 12
  • Gladiator 2 – 20.15
  • Kraven Łowca – 21.15

 

Gorlice. Wystawy

Muzeum Dwory Karwacjanów i Gładyszów w Gorlicach zapraszają do Galerii Sztuki Dwór Karwacjanów w Gorlicach na wystawę malarstwa „Byłam. Jestem. Będę” Natalii Karasińskiej.

 

Muzeum Dwory Karwacjanów i Gładyszów w Gorlicach zaprasza do Galerii Sztuki Dwór Karwacjanów w Gorlicach na doroczną wystawę Gorlickiego Środowiska Plastycznego. Wystawa będzie prezentowana do 12 stycznia 2025 roku.

 

Muzeum Regionalne PTTK w Gorlicach zaprasza na wystawę czasową zatytułowaną „SIMP w Gorlicach. 1965-2024”. Ekspozycja została przygotowana wspólnie ze Stowarzyszeniem Inżynierów i Mechaników Polskich Oddział w Gorlicach.

W przyszłym roku przypadać będzie 60-lecie działalności Oddziału. Jest to doskonała okazja, aby przypomnieć o jego historii i dorobku, a przede wszystkim o osobach, które go tworzyły i tych, które obecnie są w nim zrzeszone.

Obok dokumentów i dyplomów zaprezentowane zostaną  odznaczenia i liczne, także archiwalne zdjęcia.

 

Szymbark. Wystawy

Muzeum Dwory Karwacjanów i Gładyszów w Gorlicach serdecznie zaprasza wystawę rzeźby „Echa ciszy: eksploracja nicości” w oficynie dworskiej przy Kasztelu w Szymbarku.

Uczestnicy wystawy: Sylwia Biernacik, Zofia Kubicka, Urszula Święcicka, Małgorzata Majerczyk-Sieczka, Urszula Święcicka, Zuzanna Sierocińska, Ewa Zajler-Płatek, Stanisław Cukier, Filip Czaja, Jan Mitaś Kubicki, Maciej Majewski, Marek Paluch, Radosław Parol, Narcyz Piórecki, Karol Szostak, Marcin Bogusławski, Radosław Kostyra.

 

Muzeum Dwory Karwacjanów i Gładyszów zaprasza do zwiedzania wystawy „Boże Narodzenie i Nowy Rok w obrzędowości Pogórzan Zachodnich” do Skansenu Wsi Pogórzańskiej im. prof. Romana Reinfussa w Szymbarku. Wystawa czynna w dniach od 13 grudnia 2024 do 31 stycznia 2025.

 

Wysowa-Zdrój. Wystawy

Gminny Ośrodek Kultury w Uściu Gorlickim oraz Centrum Produktu Turystycznego i Kulturowego Beskidu Gorlickiego zaprasza na wystawę. Tym razem będą to pastelowe pejzaże gorlickiego artysty Wacława Sitara. 

 

 


Napisz komentarz

Komentarze

ReklamaPaństwowa Szkoła Medyczna z tradycjami, Gorlice, ul. Jagiełły 2 - kontakt: 18 352 04 59
Reklama Nowe mieszkania na sprzedaż, Osiedle "Szklane Tarasy" - Gorlice, ul. Kapuścińskiego
ReklamaStylowe Wnętrza - Ropa 1275, tel. 733 920 260 - Oferujemy: wizualizacje 3D, fachowe doradztwo. U nas kupisz: płytki, ceramikę, kabiny, wanny, armaturę łazienkową, meble i wyposażenie łazienkowe. SPRAWDŹ OFERTĘ
AKTUALNOŚCI
Reklama
POPULARNE
Reklama Znajdujemy się w Jankowej k. młyna, w budynku stacji PKP. Z nami Wybudujesz ,Wykończysz, Wyremontujesz. Największy wybór materiałów budowlanych w regionie. Kontakt: 18 479 14 13 / 692 700 673
Reklama

Temperatura: 18°C Miasto: Gorlice

Ciśnienie: 1011 hPa
Wiatr: 21 km/h

Reklama
OSTATNIE KOMENTARZE
Autor komentarza: Roverek Treść komentarza: Szkoda ze takie imprezy kazdorazowo wabią do Gorlic domorosłych "rajdowcow". To co sie dzieje w tym okresie na ulicach a nocami na osiedlach woła o pomste do nieba. Data dodania komentarza: 15.06.2026, 08:36 Źródło komentarza: Sebastian Stec zdominował Magurę Małastowską. Emocje, kraksy i zmienna pogoda podczas GSMP [FOTO] Autor komentarza: Podaj hasło, coś tam Jasło Treść komentarza: Tylko w Jaśle takie osoby dumnie noszące miano po glinianym wyrobie do przechowywania napojów 🤣 Data dodania komentarza: 14.06.2026, 19:17 Źródło komentarza: Przyjechał na policyjny dozór bez prawa jazdy i pod wpływem narkotyków Autor komentarza: Omair Treść komentarza: Smród, brud i hałas tyle w temacie. Dziwne jest, że miejsce nie jest rezerwatem, aby nie było akceptacji i zakazu do organizacji tego typu wydarzeń. Data dodania komentarza: 13.06.2026, 13:15 Źródło komentarza: Deszcz, poślizgi i wielkie emocje. Trwa 13. Wyścig Górski Magura Małastowska [FOTO] Autor komentarza: Mitar Treść komentarza: Ze zdjęć wynika, że koparka nie stoi na poboczu drogi tylko na terenie plebanii. Jest tam budowane ogrodzenie. Kierujący motocyklem raczej nie mógł poruszać się drogą główną tylko jeździł po parkingu kościelnym. Z drogi głównej w to miejsce trzeba skręcić i pokonać ok. 20m. Więc to nie pobocze. Na parkingu często wiele osób "trenuje umiejętności". Nawet w nocy. Data dodania komentarza: 13.06.2026, 09:58 Źródło komentarza: Zagórzany. Zderzenie motocyklisty z zaparkowaną minikoparką
Reklama