Pogoda zimowa i mroźna nie była dziś sprzymierzeńcem biegaczy, temperatura w okolicy 0 stopni i mroźny, przeszywający wiatr, z tym dziś musieli zmierzyć się śmiałkowie.
W centrum miasta. tuż przed godz. 11 pojawiło się około 470 biegaczy, a kibice gorąco dopingowali ich podczas startu. Przy rozpoczęciu biegu towarzyszył sportowcom burmistrz Rafał Kukla, który dał sygnał do rozpoczęcia rywalizacji.
Zarówno krótszy, 5-kilometrowy dystans, jak i wymagający 10-kilometrowy bieg zapewniły wiele emocji. Wśród uczestników znaleźli się zarówno lokalni biegacze, jak i sportowcy z odległych zakątków kraju.
Wyniki. 33. Gorlicki Bieg Sylwestrowy 2024
Zwycięzcami tegorocznego biegu zostali, na dystansie 5 km: Kamila Czajka z Krosna (czas 18 min. 57 sek.) i Rafał Sułkowski z Limanowej (z czasem 15 min. 17 sek.)
Na dystansie 10 km: Natalia Semenovych z Kijowa (czas 34 min. 34 sek.) i Andrzej Starżyński z Końskiejwoli (z czasem równo 30 min).
Wśród mieszkańców powiatu gorlickiego najlepiej zaprezentowali się Sebastian Chłanda (7. miejsce w biegu na 5 km z czasem 17 min. 05 sek.), Michał Setlak (10. miejsce w biegu na 5 km), Monika Prokop (16. miejsce wśród kobiet na 5 km) oraz Patryk Zabawa (19. miejsce na piątkę). Na dłuższym dystansie 10 km wyróżnili się Paulina Kicilińska z Lipinek (3. miejsce wśród kobiet na 10 km), Marcin Niedziela (17. miejsce wśród mężczyzn na 10 km).
Gratulujemy zwycięzcom imprezy. Do zobaczenia za rok.




![Biegaczom 33. Gorlickiego Biegu Sylwestrowego mroźny wiatr nie straszny [FOTO/WYNIKI] biegacze na ulicy](https://static2.halogorlice.info/data/articles/xl-biegaczom-33-gorlickiego-biegu-sylwestrowego-mrozny-wiatr-nie-straszny-foto-1735648299.jpg)




![Zagórzany. Niebezpieczne zdarzenie z udziałem pojazdu ciężarowego [FOTO/VIDEO] zdjęcie przedstawia wypadek samochodywy](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-zagorzany-niebezpieczne-zdarzenie-z-udzialem-pojazdu-ciezarowego-foto-1765541054.jpg)


![Co robiły dzieci z gorlickich placówek w starostwie? Przedświąteczne spotkanie bez zadęcia [FOTO] Zdjęcie przedstawia ubieranie choinki w starostwie](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-dzieci-z-gorlickich-placowek-ubraly-choinke-w-starostwie-przedswiateczne-spotkanie-bez-zadecia-fot-1765530866.jpg)
![Halo Tu Weekend. Jarmarki, warsztaty dla dzieci, mecz GKPS oraz Sprint Barbórka [12-14 grudnia 2025] zdjęcie przedstawia pojazd osobowy](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-halo-tu-weekend-jarmarki-warsztaty-dla-dzieci-mecz-gkps-oraz-sprint-barborka-12-14-grudnia-2025-1765528694.jpg)

![Powstanie rondo w Bieczu. Najbardziej problematyczne skrzyżowanie przestanie być zmorą kierowców [MAPKA] Zdjęcie przedstawia Biecz z lotu ptaka](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-powstanie-rondo-w-bieczu-najbardziej-problematyczne-skrzyzowanie-przestanie-byc-zmora-kierowcow-ma-1765527182.jpg)
![Tragedia w Ropie. Brat zastrzelił siostrę [FOTO] Tragiczne zdarzenie w Ropie](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-tragedia-w-ropie-brat-zastrzelil-siostre-foto-1765378781.jpg)








![Nie żyje Stanisław Augustyn [NEKROLOG] zdjęcie przedstawia czarno-białe zdjęcie mężczyzny](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-nie-zyje-stanislaw-augustyn-1765450727.jpg)
Napisz komentarz
Komentarze