Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama MULTISERWIS | Szewc • grawer • dorabianie kluczy • pieczątki • ksero | Zapraszamy – ul. Legionów 6a GORLICE
ReklamaZapraszamy do zakupów u wiodącego sprzedawcy rowerów elektrycznych - Iwo Bike w Gorlicach
Reklama Zapraszamy na zakupy do Delikatesów Szubryt w Gorlicach przy ul. Kościuszki
Reklama Zespół Szkół Technicznych im. Wincentego Pola w Gorlicach - REKRUTACJA - sprawdź ofertę
ReklamaZostań uczniem Zespołu Szkół Zawodowych w Gorlicach - trwa rekrutacja 2025/26

Jaki będzie początek 2025 roku w pogodzie?

Podziel się
Oceń

Rok 2024 dobiegł końca i wraz z nim kończy się pewien etap w życiu każdego z nas. Miniony rok obfitował tak samo w różne wydarzenia, które przygotowała nam pogoda.
gałązka jarzębiny
Taki był 2024 rok w pogodzie

Autor: ilustracyjne/halogorlice.info

 

Gorlice. Prognoza pogody na dziś

Pierwszy dzień Nowego Roku 2025 upłynie w towarzystwie wietrznej oraz z reguły słonecznej pogody, choć rozpogodzenia będą obecne głównie w północnej części powiatu. Pozostaniemy w zasięgu oddziaływania wyżu.

Zachmurzenie we środę przez cały dzień w północnej części powiatu będzie małe lub umiarkowane. Jedynie na krańcach południowych powiatu będzie większe, co będzie spowodowane obecnością wiatru halnego. Padać nie będzie.

Wiatr halny będzie nam towarzyszył przez całą środę, a najmocniejsze porywy będą osiągały 50-60 km/h. Standardowo najmocniej powieje w Gminie Lipinki oraz Gminie Sękowa.

Temperatura maksymalna osiągnie około 5 stopni w północno zachodniej części powiatu, a przy granicy ze Słowacją powinniśmy mieć całodobowy mróz.

Grafika:

- spodziewane maksymalne porywy wiatru we środę o 16 CET

Miłego dnia!

 

Spodziewane maksymalne porywy wiatru we środę o 16 CET, źródło: wxcharts.com

 

 

Podsumowanie 2024 roku w pogodzie

Zaczęło się od siarczystych mrozów, które towarzyszyły nam po Trzech Królach. Wówczas mogliśmy sobie przypomnieć, jak potrafi wyglądać zima, gdy mamy do czynienia ze sporą ujemną anomalią temperatury. Osiągała ona w kraju wtedy miejscami aż 16 stopni, a minimalna temperatura w naszym rejonie spadła poniżej -25 stopni.

Luty 2024 przyniósł nam szybką wiosnę i jeden z najwyższych wzrostów temperatury powietrza w ostatnich kilkunastu latach w tym miesiącu. Statystycznie luty jest też miesiącem, który najszybciej się ociepla w Polsce.

Osobiście pamiętam, jak po połowie lutego zmieniłem już opony z zimowych na letnie. Bardzo ciepłe były też Święta Wielkanocne, które w 2024 roku wypadały 31 marca.

Lato 2024 było ciepłe i nie brakowało dni upalnych. W porównaniu do zeszłego roku nasz rejon został oszczędzony przez gwałtowne zjawiska atmosferyczne w postaci np. opadów dużego gradu.

Nie doświadczyliśmy też powodzi, która była spowodowana we wrześniu 2024 roku przez zablokowany niż genueński.

Październik cechował się u nas dość dobrą pogodą i nie zabrakło okresu złotej polskiej jesieni. Listopad z kolei stał pod znakiem dominacji zgniłego wyżu.

Co nam przyniesie Nowy 2025 Rok, tego na razie nikt nie jest w stanie powiedzieć. Czas pokaże, a my będziemy mądrzejsi o kolejne informacje oraz doświadczenia. Do Siego Roku!

 


Napisz komentarz

Komentarze

Fly by vire 01.01.2025 08:15
Taki jak W Łużnej

ReklamaAQUAPLAST - rynny, pokrycia dachowe
ReklamaPrace wysokościowe - szybko, solidnie i sprawnie - Adam Piątkiewicz Alp-Lin
ReklamaNowe mieszkania na sprzedaż, Osiedle "Szklane Tarasy" - Gorlice, ul. Kapuścińskiego
AKTUALNOŚCI
ReklamaZnajdujemy się w Jankowej k. młyna, w budynku stacji PKP. Z nami Wybudujesz ,Wykończysz, Wyremontujesz. Największy wybór materiałów budowlanych w regionie. Kontakt: 18 479 14 13 / 692 700 673
ReklamaAdvertisement
POPULARNE
ReklamaAdvertisement
zachmurzenie umiarkowane

Temperatura: 16°C Miasto: Gorlice

Ciśnienie: 1021 hPa
Wiatr: 12 km/h

Reklama Nowe mieszkania na sprzedaż - Szklane Tarasy, Gorlice, ul. Kapuścińskiego