Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
ReklamaZapisy na bezpłatne aparaty słuchowe - Gorlice, ul. Sienkiewicza 36 - tel. 18 353 82 66/ 501 700 244
Reklama SANTANDER PARTNER - placówka partnerska nr 1 | Kredyty: gotówkowe, konsolidacyjne, hipoteczne, dla firm, leasing | GORLICE, ul. Legionów 12
ReklamaKup swój wymarzony rower w IwoBike - Gorlice, ul. Michalusa 1
Reklama Zapraszamy na zakupy do Delikatesów Szubryt w Gorlicach przy ul. Kościuszki - skorzystaj z promocji między 27 października a 9 listopada 2025
ReklamaRestauracja Galicja już otwarta, Klęczany 213 - Przyjdź, poczuj smak i atmosferę!
ReklamaStylowe Wnętrza - Ropa 1275, 38-312 Ropa - u nas kupisz: ceramika, armatura, płytki, wanny, kabiny, meble łazienkowe - OFERUJEMY: wizualizację 3D, fachowe doradztwo - SPRAWDŹ OFERTĘ - tel. 733 920 260
ReklamaStudio Treningu Personalnego, ul. Ogrodowa 2, Gorlice, tel. 535 990 898

Pogorszenie pogody, dziś deszcz a jutro... [PROGNOZA POGODY NA DZIŚ]

Podziel się
Oceń

W piątek wpływ na pogodę będzie wywierał następny niż genueński. Obecnie mamy do czynienia z dobrymi warunkami do ich tworzenia, ponieważ silny prąd strumieniowy nad zachodnią częścią Morza Śródziemnego sprowadza tam masy zimnego powietrza znad północnego Atlantyku, co sprzyja tworzeniu kolejnych niżów.
zdjęcie przedstawia ciemne chmury i grafikę pogody w Polsce
Dziś do naszego regionu dotrze niż. Będzie deszczowo, jutro śnieg.

Autor: ilustracyjne/halogorlice.info

 

Nowy niż dotrze do Polski w piątek wieczorem. Jednak w porównaniu do czwartku będzie on wędrował inną trasą. O ile w czwartek opadów było u nas jak na lekarstwo (o takim scenariuszu wspominałem Wam we środę wieczorem), tak w piątek sytuacja będzie już inna.

Centrum niżu będzie znajdowało się w korzystniejszym miejscu, dzięki czemu u nas popada i to solidnie. Jest to bardzo dobra wiadomość, ponieważ w naszym rejonie zmagamy się z suszą, a opad wpłynie też korzystnie na wegetację roślin.

W naszym rejonie padać zacznie w piątek w drugiej fazie dnia. Główna część opadu przypadnie na noc z piątku na sobotę oraz sobotnią dobę.

W tym miejscu trzeba wspomnieć o tym, że niż sprowadzi do nas również zimne powietrze, przez co w sobotę spadnie u nas śnieg. Krajobraz powinien zabielić się wtedy nie tylko w południowej części powiatu.

Zachmurzenie w piątek będzie przeważnie duże.

Temperatura maksymalna osiągnie średnio 10 stopni w rejonie. Cieplej może być w południowej części powiatu, ponieważ tutaj będzie zaznaczał się jeszcze południowy wiatr. W porywach będzie on przeważnie umiarkowany.


Grafika:

- wyliczana łączna suma opadu do końca niedzieli. Wersja najbardziej optymistyczna pod kątem sumy opadu.

Miłego dnia!

 

Wyliczana łączna suma opadu do końca niedzieli, źródło: wxcharts.com

 


Napisz komentarz

Komentarze

ReklamaAutogaz LPG MAR-GAZ, jedyny przedstawiciel sieci Czakram w Gorlicach - montaż - serwis - naprawa instalacji gazowych samochodowych LPG, Gorlice, ul. Dębowa 2 - tel. 502 177 785
ReklamaNowe mieszkania na sprzedaż, Osiedle "Szklane Tarasy" - Gorlice, ul. Kapuścińskiego
AKTUALNOŚCI
Reklama
Reklama
POPULARNE
Reklama15, 16 listopada 2025 - Ekspedycja Słodkości, Ekspedycja Orientalna, DARMOWE DMUCHAŃCE - Arena Gorlice
Reklama
zachmurzenie duże

Temperatura: 11°C Miasto: Gorlice

Ciśnienie: 1018 hPa
Wiatr: 10 km/h

Reklama
Reklama