Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Zapisy na bezpłatne aparaty słuchowe - Gorlice, ul. Sienkiewicza 36 - tel. 18 353 82 66/ 501 700 244
Reklama
ReklamaZapraszamy do zakupów u wiodącego sprzedawcy rowerów elektrycznych - Iwo Bike w Gorlicach
Reklama Zapraszamy na zakupy do Delikatesów Szubryt w Gorlicach przy ul. Kościuszki
Reklama Siatki i systemy JDS Ogrodzeniowe, kompletne ogrodzenia panelowe / bramy, furtki - automatyka / ogrodzenia frontowe / siatki leśne ogrodzeniowe. Darmowa wycena dostosowana do Twoich potrzeb! Siedliska 33, Bobowa, tel. 512 304 238 / 797 754 538
Reklama

Majowa niedziela jak w marcu [PROGNOZA POGODY NA DZIŚ]

Podziel się
Oceń

Za nami pochmurna i deszczowa sobota. Nie zabrakło zarówno spokojnego opadu, jak i opadu pochodzenia konwekcyjnego, który zdominował wieczór w naszej okolicy.
zdjęcie przedstawia źdźbło trawy
Dziś znów będzie chłodno, jak w marcu.

Autor: ilustracyjne/halogorlice.info/Oliwia Telep

 

Jest to niewątpliwie dobra wiadomość, ponieważ tego typu opad jest intensywny i poprawił nieco sytuację hydrologiczną w rejonie.

Niedziela będzie kontynuowała marcową pogodę podczas tegorocznego maja. Nadal będzie napływała do nas zimna masa powietrza. Będzie ona cechowała się też nieco podwyższoną niestabilnością, co zaowocuje rozwojem komórek konwekcyjnych zwłaszcza we wschodniej Polsce.

W naszym rejonie największa szansa na opad była podczas nocy z soboty na niedzielę. Być może popada też u nas z konwekcji w drugiej części niedzieli, lecz szansa na to będzie już mniejsza, gdyż i warunki nie będą tak dobre, jak we wschodniej Polsce.

Zachmurzenie w niedzielę będzie umiarkowane lub duże.

Temperatura maksymalna wzrośnie do około 12 stopni w północnej części powiatu, w południowej 10.

Duże zachmurzenie sprawiło, że podczas nocy z soboty na niedzielę nie doświadczyliśmy przymrozku.

Wiatr w niedzielę będzie umiarkowany lub słaby z północnego wschodu. Wiatr byłby mocniejszy jedynie w chwili nadejścia chmury opadowej w drugiej fazie dnia.

Grafika:

- pochmurna sobota w Gorlicach w obiektywie Tomasza.

Dziękuje za nadesłanie!

Miłego dnia!

 

Centrum Gorlic, źródło foto: Facebook Marek Sowa

Napisz komentarz

Komentarze

bocian 11.05.2025 07:35
zdjęcie robione kotem albo butem

ReklamaAQUAPLAST - rynny, pokrycia dachowe
ReklamaNowe mieszkania na sprzedaż, Osiedle "Szklane Tarasy" - Gorlice, ul. Kapuścińskiego
AKTUALNOŚCI
ReklamaZnajdujemy się w Jankowej k. młyna, w budynku stacji PKP. Z nami Wybudujesz ,Wykończysz, Wyremontujesz. Największy wybór materiałów budowlanych w regionie. Kontakt: 18 479 14 13 / 692 700 673
Reklama
ReklamaOglądaj wyścig kolarki Tour de Pologne między 4 a 10 sierpnia 2025
POPULARNE
Karol Rąpała z dyplomem i grający na fortepianie Podwójny triumf młodego pianisty z Gorlic Serdeczne gratulacje dla Karola Rąpały, utalentowanego ucznia z klasy fortepianu pani Magdaleny Zębali w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych w Gorlicach, który nie zwalnia tempa i jeszcze przed wakacjami może pochwalić się imponującymi osiągnięciami na arenie międzynarodowej.Data dodania artykułu: 23.07.2025 09:11Liczba komentarzy artykułu: 2Liczba pozytywnych reakcji użytkowników do artykułu: 13Zdjęcie przedstawia wilka badanego przez weterynarzy. W Gorlicach pojawił się wilk! [FOTO/VIDEO] Budzi w społeczeństwach ambiwalentne uczucia: z jednej strony podziwiamy jego dzikość, niezależność i piękno, z drugiej – podskórnie obawiamy się go, zarówno jako niebezpiecznego dla zwierząt hodowlanych, jak i ludzi – nawet mimo naukowego absurdu tej ostatniej tezy. Bez względu na opinie, fakty są bezlitosne: mamy w Gorlicach wilka.Data dodania artykułu: 18.07.2025 17:00Liczba pozytywnych reakcji użytkowników do artykułu: 10Poseł Barbara Bartuś zachęca Gorliczan do podpisów w sprawie referendum. Poseł Barbara Bartuś zachęca Gorliczan do podpisów w sprawie referendum „Czy jesteś za odrzuceniem przymusowego przyjmowania nielegalnych migrantów, które skutkuje ryzykiem spadku bezpieczeństwa osobistego i ekonomicznego?” – tak brzmi pytanie, na które Polacy mają odpowiedzieć w referendum, które zorganizować pragnie środowisko Prawa i Sprawiedliwości. Ale by referendum się odbyło, konieczna jest wola Narodu. Dlatego dziś, 17 lipca na briefingu prasowym zorganizowanym na gorlickim rynku, Poseł Barbara Bartuś i lokalni działacze PiS zachęcali mieszkańców powiatu do składania podpisów.Data dodania artykułu: 17.07.2025 20:34Liczba komentarzy artykułu: 30Liczba pozytywnych reakcji użytkowników do artykułu: 9
Reklama
Reklama
zachmurzenie umiarkowane

Temperatura: 15°C Miasto: Gorlice

Ciśnienie: 1014 hPa
Wiatr: 4 km/h

Reklama
Reklama