Uszkodzenie tuż przy wejściu do parku
Jak przekazał nasza Czytelniczka, trampolina umieszczona jest zaraz przy wejściu na plac zabaw, co sprawia, że to właśnie od niej dzieci najczęściej rozpoczynają zabawę. Niestety, obecnie jest to miejsce, które zamiast radości może przysporzyć bólu i poważnej kontuzji.
Z urządzenia oderwały się metalowe druty, które wcześniej pełniły funkcję sprężynującego wsparcia konstrukcji. Teraz, jak relacjonuje zgłaszający, wystają nieosłonięte, ostre elementy, które mogą stanowić bezpośrednie zagrożenie – zwłaszcza dla najmłodszych.
Nieoznakowane i nieodgrodzone
Największym problemem jest fakt, że uszkodzona trampolina nie została w żaden sposób oznaczona ani zabezpieczona. Nie ma taśm ostrzegawczych, tabliczek informacyjnych, ani żadnej formy fizycznego odgrodzenia, które powstrzymałoby dziecko przed wejściem na niebezpieczne urządzenie.
Dziecko widzi trampolinę i naturalnie chce się na niej bawić. Nie przewiduje, że może się skaleczyć albo nawet doznać poważnej kontuzji nogi – zwraca uwagę nasza Czytelniczka.
Apel do zarządcy parku
Plac zabaw w Parku Miejskim im. Wojciecha Biechońskiego to jedno z najpopularniejszych miejsc wypoczynku dla rodzin z dziećmi w centrum Gorlic. Tym bardziej nie można pozwolić, by niezabezpieczone, uszkodzone urządzenie nadal było dostępne dla najmłodszych.
W imieniu użytkowników parku apelujemy do zarządców o natychmiastową interwencję: zabezpieczenie, oznaczenie, a najlepiej naprawę trampoliny w najbliższym możliwym terminie.
Zgłoszenia Czytelników portalu halogorlice.info mają znaczenie
Z relacji naszych Czytelników wynika, że oficjalne zgłoszenia do administratorów przestrzeni publicznych często pozostają bez odzewu. Tymczasem nagłośnienie problemu w mediach lokalnych okazuje się skutecznym sposobem na wymuszenie działania.
Czasami brak skutecznego zgłoszenia wywołane jest faktem, że taka informacja adresowana jest do niewłaściwego administratora, którym w domyśle mieszkańców jest lokalny samorząd. Nie zawsze tak jest, a efekt odbicia się od drzwi skutecznie zniechęca do kolejnych prób szukania pomocy gdzieindziej.
Dlatego zachęcamy: jeśli zauważacie inne zagrożenia w parkach, na placach zabaw, chodnikach czy obiektach publicznych – przysyłajcie do nas zdjęcia i opisy. Wspólnie możemy zadbać o to, by Gorlice były bezpiecznym miejscem dla wszystkich mieszkańców, zwłaszcza tych najmłodszych.
Wszyscy czekają na reakcję
Czekamy teraz na reakcję i naprawienie uszkodzonego urządzenia, albo przynajmniej zabezpieczenia tego i wyłączenia z użytku. Mamy nadzieję, że głos mieszkańców nie zostanie zignorowany – a bezpieczeństwo dzieci zostanie potraktowane priorytetowo.
.jpg)
.jpg)
.jpg)
.jpg)
.jpg)
.jpg)
.jpg)
.jpg)
.jpg)
.jpg)





![Uszkodzona trampolina w Parku Miejskim w Gorlicach – zagrożenie dla dzieci [FOTO] zdjęcie przedstawia mini trampolinę na placu zabaw dla dzieci w parku w Gorlicach](https://static2.halogorlice.info/data/articles/xl-uszkodzona-trampolina-w-parku-miejskim-w-gorlicach-zagrozenie-dla-dzieci-foto-1747210419.jpg)



![Gorlickie siatkarki walczą o ligowe punkty. Jak im idzie? [FOTO] zdjęcie przedstawia młode dziewczyny w koszulkach sportowych siedzące i stojące na parkiecie po meczu siatkówki](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-gorlickie-siatkarki-walcza-o-ligowe-punkty-jak-im-idzie-1776155893.jpg)

![Co? Gdzie? Halo! Akcje charytatywne oraz wystawy [WTOREK, 14 kwietnia 2026] zdjęcie przedstawia zapowiedz co? Gdzie? Halo!](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-co-gdzie-halo-akcje-charytatywne-oraz-wystawy-wtorek-14-kwietnia-2026-1776150027.jpg)
![Biecz. Wybuch gazu w domu. Jedna osoba ranna [FOTO] zdjęcie przedstawia uszkodzony budynek, rozerwane ściany ganku w wyniku wybuchu butli gazowej](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-biecz-wybuch-gazu-w-domu-jedna-osoba-ranna-1776147582.jpg)

![Wernisaż prac Julii Doszny w Sękowej. Wieczór inspirowany Nikiforem [FOTO] zdjęcie przedstawia kobietę i mężczyznę w pomieszczeniu](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-wernisaz-prac-julii-doszny-w-sekowej-wieczor-inspirowany-nikiforem-foto-1776099710.jpg)

![Incydent na gorlickim Rynku. Dzieci skopały świąteczne makiety jajek [FOTO/VIDEO] zdjęcie przedstawia makiety jajek na rynku w Gorlicach](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-incydent-na-gorlickim-rynku-dzieci-skopaly-swiateczne-makiety-jajek-video-1776071392.jpg)

![Ekipa Polsatu w Uściu Gorlickim. Marcelina Zawadzka zachwycona Beskidem Niskim [FOTO/VIDEO] zdjęcie przedstawia grupę kobiet](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-ekipa-polsatu-w-usciu-gorlickim-marcelina-zawadzka-odwiedzila-z-kamera-grupe-teatralna-1775734767.jpg)





![Ropa. Poważne zdarzenie drogowe na DK28 [FOTO] zdjęcie przedstawia wozy straży pożarnej na drodze i strażaków w tle](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-ropa-powazne-zdarzenie-drogowe-na-dk28-foto-1774890666.jpg)

![Dni Gorlic 2026. Znamy pełen program miejskiego święta. Szykuje się muzyczne trzęsienie ziemi [PROGRAM] zdjęcie przedstawia dużą grupę ludzi](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-dni-gorlic-2026-znamy-pelen-program-miejskiego-swieta-szykuje-sie-muzyczne-trzesienie-ziemi-progr-1775819919.png)
![Wilczyska. Straż pożarna i policja rozpoczynają poszukiwania mężczyzny [AKTUALIZACJA] zdjęcie przedstawia wozy straży pożarnej i strażaków na jezdni w nocy](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-wilczyska-straz-pozarna-i-policja-rozpoczynaja-poszukiwania-mezczyzny-1775758037.jpg)
![Gorlice. Stragany pełne skarbów i setki odwiedzających [FOTO] Gorlice. Stragany pełne skarbów i setki odwiedzających [FOTO]](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-gorlice-stragany-pelne-skarbow-i-setki-odwiedzajacych-foto-1775981870.jpg)
Napisz komentarz
Komentarze