Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
ReklamaAparaty słuchowe? Sprawdź u nas bezpłatnie jakie będą najlepsze dla Ciebie! Badanie słuchu? u nas są wszystkie badania dzieci i dorosłych - Gorlice, ul. 11 Listopada 27/1.9, tel. 510 500 802
Reklama
ReklamaZnajdź swój wymarzony rower w IwoBike
Reklama Zapraszamy na zakupy do Delikatesów Szubryt w Gorlicach przy ul. Kościuszki
ReklamaHydrotech - skład budowlany, stacja diagnostyczna, mechanika pojazdowa, wulkanizacja - Siedliska 116, tel. 513 184 054 | Kwiaciarnia Gabi - dekoracje kościołów, dekoracje samochodów ślubnych, dekoracje sal weselnych, bukiety ślubne i okolicznościowe - ul. Węgierska 5, Bobowa, tel. 510 199 110
Reklama
Reklama Fundusze Europejskie - sprawdź atrakcje

Wydział Komunikacji w nowym miejscu?

Podziel się
Oceń

Wszystko wskazuje na to, że jeszcze w tym roku Wydział Komunikacji i Dróg Starostwa Powiatowego w Gorlicach zostanie przeniesiony z ulicy Słonecznej do innego lokalu.

 

Efektem ostatnich uchwał Rady Powiatu Gorlickiego i Rady Miasta Gorlice będzie zamiana budynku i lokalu, która rozwiąże problemy lokalowe Wydziału Komunikacji i Dróg Starostwa Powiatowego w Gorlicach oraz miejskich organizacji i stowarzyszeń.

Rada Powiatu Gorlickiego podczas wczorajszej sesji podjęła uchwałę w sprawie wyrażenia zgody na zamianę nieruchomości między powiatem gorlickim a miastem Gorlice, dzięki której powiat stanie się właścicielem całego budynku przy ulicy Michalusa 18 (w którym mieści się również Powiatowy Urząd Pracy), a miasto przejmie budynek po  „starym” Urzędzie Skarbowym.

Podobną uchwałę podjęła Rada Miasta Gorlice. 

Dzięki tej zamianie Wydział Komunikacji i Dróg  zostanie przeniesiony z ulicy Słonecznej na ulicę Michalusa. Przyczyni się to do podniesienia komfortu klientów wydziału - przede wszystkim poprawi się dostęp do miejsc parkingowych.

Mamy zabezpieczone środki na remont pomieszczeń, w których docelowo ma mieścić się Wydział Komunikacji i Dróg, więc gdy tylko zostaną one zwolnione przez obecnych użytkowników, ruszymy z pracami. Dołożymy wszelkich starań, aby udało się to jeszcze w tym roku - powiedział w rozmowie z nami starosta Karol Górski.

Z kolei miasto w procesie zamiany pozyska budynek po dawnym Urzędzie Skarbowym, co pozwoli na ulokowanie tam organizacji oraz stowarzyszeń działających na terenie Gorlic, a zajmujących obecnie lokale miejskie o różnym standardzie. Będzie to również duże udogodnienie dla osób korzystających z ich usług, a także rozwiąże kłopoty samych organizacji, poprzez stworzenie dogodnych miejsc do dalszej działalności.

Foto: Marcin Gugulski/UM Gorlice

 


Napisz komentarz

Komentarze

Zajączek 01.04.2017 16:16
Wydział Komunikacji zostanie przeniesiony do Powiatu czyli do Nowego Sącza i będzie po problemie.

prima aprilis!!! 01.04.2017 14:51
prima aprilis!!!

oko 01.04.2017 13:54
Urząd Pracy zostanie zlikwidowany więc tam będzie od roku 2018.

nowy gruby 01.04.2017 04:44
z tego co wiem to maja przenies do domu nauczyciela wiem z pewnego zrodla

mechal 31.03.2017 16:27
A co to niby zmieni skoro żeby zarejestrować samochód znowu trzeba będzie spędzić cały dzień w wydziale komunikacji, takie pseudo umawianie się na godziny online jest tyle samo warte co i numerem w kolejce u lekarza... Jesteśmy dawno za murzynami powinni zrobić możliwość rejestracji pojazdów online wszystkie dokumenty wysyła się skany i podpisuje profilem EPUAP a przy odbiorze twardego dowodu powinno się dostarczać oryginał dokumentów, ale oczywiście tego są potrzebni ludzie którzy normalnie się ruszają polecam "Zwierzogród" i mają większe pojęcia o komputerze niż włącznie wpisanie w odpowiednie pola danych np z umów

Jan 31.03.2017 16:05
Bezplatny jest na slepej ulicy trzeba ciut podejsc.

baranek 31.03.2017 15:18
1 Kwietnia to prima aprilis.

Jan 31.03.2017 14:50
Słoneczna jest za bardzo na uboczu drogi wojewódzkiej.

oko 31.03.2017 14:49
Powinien powstać w miejscu wygodnym dla mieszkańców czyli blisko centrum na w Sądzie.

Ja 31.03.2017 13:32
Nie bez powodu zrobili płatne parkingi na michalusa. Wiadomo ile schodzi w wydziale komunikacji i teraz miejska bedzie spr parkingi. Tylko po to są darmozjady

Aha 31.03.2017 13:13
Proponuje lokal po byłej opiece społecznej.

Ariel 31.03.2017 12:00
@babaZ całą pewnością:DZwłaszcza że w miejsce wydziału komunikacji zostanie przeniesiony urząd pracy, zaś na piętrze ma funkcjonować chiński market z chińską restauracją.Tak głosi plotka;)

baba 31.03.2017 11:49
Nareszcie! Bardzo dobra decyzja.Słoneczna wreszcie zostanie odkorkowana.

ja 31.03.2017 11:23
Wielki to,zaiste,sukces Gorlic i powiatu...

ReklamaAQUAPLAST - rynny, pokrycia dachowe
ReklamaNowe mieszkania na sprzedaż, Osiedle "Szklane Tarasy" - Gorlice, ul. Kapuścińskiego
ReklamaStylowe Wnętrza - Ropa 1275, tel. 733 920 260 - Oferujemy: wizualizacje 3D, fachowe doradztwo. U nas kupisz: płytki, ceramikę, kabiny, wanny, armaturę łazienkową, meble i wyposażenie łazienkowe. SPRAWDŹ OFERTĘ
AKTUALNOŚCI
Reklama
POPULARNE
ReklamaZnajdujemy się w Jankowej k. młyna, w budynku stacji PKP. Z nami Wybudujesz ,Wykończysz, Wyremontujesz. Największy wybór materiałów budowlanych w regionie. Kontakt: 18 479 14 13 / 692 700 673
Reklama
słabe opady deszczu

Temperatura: 12°C Miasto: Gorlice

Ciśnienie: 999 hPa
Wiatr: 14 km/h

Reklama Nowe mieszkania na sprzedaż - Szklane Tarasy, Gorlice, ul. Kapuścińskiego