Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
ReklamaAparaty słuchowe? Sprawdź u nas bezpłatnie jakie będą najlepsze dla Ciebie! Badanie słuchu? u nas są wszystkie badania dzieci i dorosłych - Gorlice, ul. 11 Listopada 27/1.9, tel. 510 500 802
Reklama
ReklamaZnajdź swój wymarzony rower w IwoBike
Reklama Zapraszamy na zakupy do Delikatesów Szubryt w Gorlicach przy ul. Kościuszki - skorzystaj z promocji między 18 a 31 maja 2026
Reklama
Reklama Akademia Nauk Stosowanych w Nowym Sączu - rekrutacja od 8 czerwca - WYBIERZ DOBRY KIERUNEK STUDIUJ W NOWYM SĄCZU
Reklama Akademia Humanistyczno Ekonomiczna w Łodzi, Filia w Jaśle - rekrutacja na studia w AHE w Jaśle trwa! Studia licencjackie i magisterskie (zaoczne), administracja, pedagogika - ZAPISZ SIĘ JUŻ TERAZ I ZYSKAJ RABAT 10%!

Pijani kierowcy w powiecie gorlickim. Weekend pełen zatrzymań

Podziel się
Oceń

Aż trzech nietrzeźwych kierujących zatrzymali policjanci w powiecie gorlickim podczas minionego weekendu. Najwyższe stężenie alkoholu – ponad 3 promile – miał mieszkaniec Gminy Uście Gorlickie zatrzymany w Wysowej-Zdroju. W centrum Gorlic wpadł kolejny pijany kierowca, a w Ropicy Polskiej ukarano nietrzeźwego rowerzystę. Wszystkim grożą surowe konsekwencje.
zdjęcie przedstawia policjantów stojących obok radiowozu
Policjanci zatrzymali kilku kierujących, którzy prowadzili pojazdy pod wpływem alkoholu.

Autor: ilustracyjne/halogorlice.info

 

Informacje o zdarzeniach z ubiegłego weekendu przekazuje Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Gorlicach, podkom. Gustaw Janas.
 

Wysowa-Zdrój. Pijany kierowca zatrzymany przez policję

W sobotę (14 czerwca) około godz. 17 w Wysowej-Zdroju funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę Volkswagena, mieszkańca Gminy Uście Gorlickie. Jak się okazało, mężczyzna prowadził pojazd w stanie nietrzeźwości. Badanie alkomatem wykazało aż 1,45 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu, co odpowiada ponad 3 promilom alkoholu we krwi.

Policjanci natychmiast zatrzymali prawo jazdy kierowcy oraz jego pojazd. Mężczyzna został przewieziony do policyjnego pomieszczenia dla osób zatrzymanych (PDOZ), a po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty. Postępowanie w tej sprawie prowadzi Komisariat Policji w Uściu Gorlickim.

Biecz. Wypadek z udziałem hulajnogi

Tego samego dnia (14 czerwca) około godz. 18.35 na ulicy Ariańskiej w Gorlicach doszło do niebezpiecznego zdarzenia z udziałem dwóch małoletnich osób poruszających się elektryczną hulajnogą. 

Kierująca jednośladem dziewczynka, mieszkanka Gminy Biecz, przewoziła pasażerkę i nie dostosowała prędkości do warunków drogowych. Hulajnoga przewróciła się, a obie dziewczynki doznały lekkich obrażeń ciała.

Z miejsca zdarzenia zostały przetransportowane do szpitala. Kierującą pouczono na podstawie art. 86 i 97 Kodeksu wykroczeń.

Gorlice. Nietrzeźwy kierowca Fiata

14 czerwca około godz. 21.40 na gorlickim Rynku, policja zatrzymała kolejnego nietrzeźwego kierowcę. Mieszkaniec Gminy Gorlice prowadził fiata, mając w organizmie 0,49 mg/l alkoholu, co stanowi około 1 promila.

Również w tym przypadku zatrzymano prawo jazdy, a mężczyzna trafił do PDOZ. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty, a dochodzenie w sprawie prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Gorlicach.

Pijany rowerzysta w Ropicy Polskiej

W niedzielę (15 czerwca) o godz. 12.25 w Ropicy Polskiej, funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę jadącego rowerem. Badanie wykazało 0,74 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu (ponad 1,5 prom.). 

Mieszkaniec Gminy Gorlice został ukarany mandatem w wysokości 2 500 złotych.

Kolizja na hulajnodze w Szymbarku

Tego samego dnia (15 czerwca) wieczorem około godz. 20.45, w miejscowości Szymbark doszło do kolejnego incydentu z udziałem hulajnogi elektrycznej. 

Mężczyzna, mieszkaniec Gminy Gorlice, nie dostosował prędkości do warunków drogowych i wywrócił pojazd, upadając na pobocze. Był trzeźwy, jednak doznał drobnych obrażeń i został zabrany do szpitala. 

Policja ukarała go mandatem w wysokości 20 złotych z art. 97 Kodeksu wykroczeń.

Źródło info: KPP w Gorlicach

 


Napisz komentarz

Komentarze

ReklamaWielkie Targi Roślin, 23-24 maja (sobota 9-20, niedziela 9-18) - OSiR, Gorlice, ul. Sportowa 9
ReklamaNowe mieszkania na sprzedaż, Osiedle "Szklane Tarasy" - Gorlice, ul. Kapuścińskiego
Reklama9. edycja Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego - 15 maja - 16 czerwca
ReklamaStylowe Wnętrza - Ropa 1275, tel. 733 920 260 - Oferujemy: wizualizacje 3D, fachowe doradztwo. U nas kupisz: płytki, ceramikę, kabiny, wanny, armaturę łazienkową, meble i wyposażenie łazienkowe. SPRAWDŹ OFERTĘ
AKTUALNOŚCI
Reklama
POPULARNE
ReklamaZnajdujemy się w Jankowej k. młyna, w budynku stacji PKP. Z nami Wybudujesz ,Wykończysz, Wyremontujesz. Największy wybór materiałów budowlanych w regionie. Kontakt: 18 479 14 13 / 692 700 673
Reklama
zachmurzenie umiarkowane

Temperatura: 19°C Miasto: Gorlice

Ciśnienie: 1027 hPa
Wiatr: 7 km/h

Reklama Nowe mieszkania na sprzedaż - Szklane Tarasy, Gorlice, ul. Kapuścińskiego