Główny Inspektor Sanitarny został poinformowany, że w wyniku skargi konsumenckiej firma VIANDS Sp. z o.o. podjęła decyzję o dobrowolnym wycofaniu trzech partii ciasteczek klonowych, ze względu na brak informacji na etykiecie w języku polskim o obecności alergenu: soi oraz o możliwej obecności mleka i jaj.
Pomimo, że oryginalna etykieta wskazuje na obecność soi oraz możliwą obecność mleka i jaj w produkcie, soja nie jest zadeklarowana na liście składników oraz nie zawarto ostrzeżenia o możliwej obecności mleka i jaj w oznakowaniu w języku polskim.
Spożycie produktu przez osoby uczulone na białko soi, a także na składniki mleka lub jaj może wywołać u nich reakcję alergiczną.
Szczegóły dotyczące produktu:
Nazwa produktu: Kremowe ciasteczka klonowe z oryginalnym, kanadyjskim syropem klonowym, 400 g
Numer partii: 24052, Data minimalnej trwałości: 03.09.2025
Numer partii: 24355, Data minimalnej trwałości: 09.07.2026
Numer partii: 34625, Data minimalnej trwałości: 30.12.2026
Kraj pochodzenia: Kanada
Dystrybutor w Polsce: VIANDS Sp. z o.o., ul. Spółdzielcza 3, 05-600 Grójec
Działania podjęte przez przedsiębiorców i organy urzędowej kontroli:
Viands Sp. z o.o. poinformowała, że niezwłocznie po otrzymaniu informacji o stwierdzonej niezgodności podjęła działania mające na celu wycofanie produktu z rynku i wdrożyła działania korygujące. Firma opracowała właściwą etykietę, uwzględniającą obecność soi oraz możliwą obecność mleka i jaj.
Organy Państwowej Inspekcji Sanitarnej współpracują z podmiotem i monitorują proces wycofania produktu z obrotu.
Zalecenia dla konsumentów:
Osoby z alergią na soję, mleko lub jaja nie powinny spożywać wskazanej w komunikacie partii produktu.

Źródło info: gov.pl



![Wycofanie ciastek. Ważna informacja dla alergików [OSTRZEŻENIE] Zdjęcie przedstawia ciastka kanadyjskie](https://static2.halogorlice.info/data/articles/xl-wycofanie-ciastek-wazna-informacja-dla-alergikow-ostrzezenie-1756458212.jpg)




![Ewa Wachowicz. Kobieta instytucja. Co wiesz o ambasadorce naszego regionu? [QUIZ] Zdjęcie przedstawia kobietę z kwiatami](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-znasz-gorlickie-watki-z-zycia-ewy-wachowicz-rozwiaz-quiz-i-sprawdz-swoja-wiedze-1770028421.jpg)

![W przyszłym roku szopki nie będzie. Działała przez 11 lat [VIDEO] zdjęcie przedstawia mężczyznę z czapce i żółtej kamizelce](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-w-przyszlym-roku-szopki-nie-bedzie-dzialala-przez-11-lat-video-1770043076.jpg)





![Mój przyjaciel Masaj w Gorlicach. Elżbieta Wiejaczka o życiu w tanzańskiej wiosce [FOTO/VIDEO] zdjęcie przedstawia kobietę z czerwonymi koralami i mikrofonem przy ustach](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-moj-przyjaciel-masaj-w-gorlicach-elzbieta-wiejaczka-o-zyciu-w-tanzanskiej-wiosce-foto-1769200543.jpg)
![Rozpoczął się 34. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy [PROGRAM] zdjęcie przedstawia dwóch chłopaków na ulicy](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-rozpoczal-sie-34-final-wielkiej-orkiestry-swiatecznej-pomocy-program-1769336771.jpg)







![Rodzina apeluje o pomoc. Zaginął mieszkaniec Nowego Sącza [AKTUALIZACJA] zdjęcie przedstawia zaginionego mężczyzne](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-rodzina-apeluje-o-pomoc-zaginal-mieszkaniec-nowego-sacza-aktualizacja-1769027778.jpg)
Napisz komentarz
Komentarze