Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
ReklamaZapisy na bezpłatne aparaty słuchowe - Gorlice, ul. Sienkiewicza 36 - tel. 18 353 82 66/ 501 700 244
ReklamaWakacje.pl Gorlice, ul. Sienkiewicza 2 - tel. 514 298 136 - OFERTY ZIMA 2025/26 już dostępne
ReklamaKup swój wymarzony rower w IwoBike - Gorlice, ul. Michalusa 1
Reklama Zapraszamy na zakupy do Delikatesów Szubryt w Gorlicach przy ul. Kościuszki
ReklamaHydrotech - skład budowlany, stacja diagnostyczna, mechanika pojazdowa, wulkanizacja - Siedliska 116, tel. 513 184 054 | Kwiaciarnia Gabi - dekoracje kościołów, dekoracje samochodów ślubnych, dekoracje sal weselnych, bukiety ślubne i okolicznościowe - ul. Węgierska 5, Bobowa, tel. 510 199 110

Gmina Uście Gorlickie sama zorganizuje święto związane z rydzami

Podziel się
Oceń

Choć tradycyjne Święto Rydza przeniosło się w tym roku do Krynicy-Zdroju, samorządowcy i mieszkańcy Wysowej-Zdroju postanowili nie rezygnować z jesiennego świętowania.
zdjęcie przedstawia stół na którym położone są grzyby
Rydzowa Jesień zostanie zorganizowana przez przedsiębiorców i samorząd Gminy Uście Gorlickie.

Autor: ilustracyjne/halogorlice.info

 

W dniach 27–28 września 2025 w Wysowej-Zdroju odbędzie się nowe wydarzenie o nazwie „Rydzowa Jesień”, które ma szansę stać się lokalnym symbolem spotkań, integracji i dobrej zabawy.

Jak przyznaje Wójt Gminy Uście Gorlickie, Ewa Garbowska-Góra, inicjatywa wyszła bezpośrednio od mieszkańców i przedsiębiorców. To oni chcą, aby Wysowa nadal miała swoje własne święto związane z jesienią i rydzami. Organizatorzy podkreślają, że impreza tworzona jest „dla ludzi i z ludźmi”, a każdy, kto tego dnia pojawi się w Wysowej, będzie mógł poczuć się częścią wspólnoty.

Podczas „Rydzowej Jesieni” przewidziane są atrakcje dla dzieci, dorosłych i seniorów, a także przestrzeń dla lokalnych wystawców. Co ważne, park w centrum Wysowej zostanie udostępniony wystawcom bezpłatnie, co – zdaniem organizatorów – podkreśla wspólnotowy charakter inicjatywy.

Szczegółowy harmonogram wydarzenia zostanie ogłoszony w najbliższych dniach. Pewne jest jednak, że nie zabraknie muzyki, jesiennych smaków, lokalnych produktów i okazji do wspólnej zabawy.

Choć Święto Rydza ma w tym roku swoją odsłonę w Krynicy, Wysowa nie zamierza pozostawać w cieniu. „Rydzowa Jesień” to odpowiedź lokalnej społeczności na zamieszanie jakie powstało podczas organizacji 18. edycji Święta Rydza. Czy dorówna ono rangą jednemu z najważniejszych punktów jesiennego kalendarza kulturalnego regionu? Przekonamy się w ostatni weekend września.


O zamieszaniu wokół organizacji tegorocznego Święta Rydza możecie poczytać poniżej.
 

 


Źródło info: UG w Uściu Gorlickim

 


Napisz komentarz

Komentarze

Andrzej 14.09.2025 22:02
Wysowa trzymaj się

Ariel 06.09.2025 15:41
Szczegółowo nie jestem w temacie i nie wnikałem w "boksowanie się" obydwu stron lokalnego konfliktu, ale wydaje się, że organizacja typowo wysowskiego święta w Krynicy, jest pomysłem nietrafionym. Tak więc decyzja władz gminy i wsparcie lokalnej wspólnoty dla dotychczasowej lokalizacji święta, wydaje się jak najbardziej zrozumiała i słuszna. Teraz tylko trzeba wypracować program (musi być "bez pudła"), zadbać o odpowiedni klimat i atmosferę i oczekiwać recenzji przybyłych gości;) Cóż, bywam chyba równie często w Krynicy jak i w Wysowej i choć oczy kochają Krynicę, to jednak serce mam wysowskie:) Wielu moich znajomych z różnych części kraju ceni sobie wysowski spokój z nutką takiej... "harmonijnej nudy" uzdrowiska. Gdyby udało się wypracować atmosferę takich świąt i niejako "wpisać" ją w ogólny i specyficzny klimat uzdrowiska, byłby sukces. Czemu będę kibicował. Liczę również na podejmowanie kolejnych inicjatyw, bo naprawdę szkoda byłoby tracić i trwonić taki potencjał.

Miłośniczka Wysowej Zdroju 25.09.2025 11:24
Jeżeli Świeto Rydza już raz wyjdzie z Wysowej to więcej juz do Wysowej nie wróci..niestety... Rydz jest przypisany do Wysowej i tylko do Wysowej..Krynica ma swoje lokalne tematyczne imprezy i szkoda tego mieszać. Jeżdżę na to święto od samego początku i tylko Wysowa ma ten klimat związany z rydzem..przez tyle lat nic złego tam sie nie działo, nikt nic nie niszczył, to święto było nagłośnione, wypracowało sobie wysoki poziom, szkoda , że tak to się potoczyło, w tym roku też pojadę ale do Wysowej nie do Krynicy...

Wspierający 06.09.2025 14:44
Wysowskie lasy rydzem pachną w jesieni.....Rydz zostaje w Wysowej-Zdroju chociaż Święto Rydza dotychczasowi główni Organizatarzy postanowili przenieść do Krynicy-Zdroju... Brawo dla podjetej inicjatywy w organizacje imprezy "Rydzowa Jesień" To ukłon wobec licznych autentycznych miłośników naszgo Uzdrowiska, których pozostawiono na lodzie.....

Obserwator 05.09.2025 16:17
Wstyd. Wójcina wypuściła takie wydarzenie, a teraz na szybko próbuje zorganizować jakąś pato-imprezę by się gawiedź cieszyła

Artex 06.09.2025 19:04
Nie po to żeby się gawiedź cieszyła tylko pp to żeby swieto zostało tak gdzie jego miejsce. Krynica to komercja i tłumy które nie wiedzą po co tam przyjeżdżają. Wysowa Zdroj to świadomi turyści którzy cenią ten klimat wiejskiego uzdrowiska.

ReklamaAparaty słuchowe? Sprawdź u nas bezpłatnie jakie będą najlepsze dla Ciebie! Badanie słuchu? U nas są wszystkie badania dzieci i dorosłych! Umów wizytę - tel. 510 500 802, Gabinet "Więcej słyszeć", Gorlice, ul. 11 Listopada 27/1.9
ReklamaNowe mieszkania na sprzedaż, Osiedle "Szklane Tarasy" - Gorlice, ul. Kapuścińskiego
AKTUALNOŚCI
Reklama
Reklama
POPULARNE
Reklama
zachmurzenie duże

Temperatura: 6°C Miasto: Gorlice

Ciśnienie: 1017 hPa
Wiatr: 6 km/h

Reklama
OSTATNIE KOMENTARZE
Autor komentarza: JaniuTreść komentarza: Bardzo przydałyby się publiczne toalety w kilku miejscach w Gorlicach. Bo teraz przyjazd do Gorlic grozi tym, że trzeba narazić się na mandat karny za sikanie w razie naglej potrzeby pod murem, albo na mokre barchany - a to już bardzo zaszkodzi przyjemności zwiedzania pięknego miasta z piękna baza sportowo- turystyczną. Trochę dziwi fakt że radni nie zauważają tego problemu - chyba że ta sytuacja nie jest dla nich problemem.Data dodania komentarza: 7.12.2025, 15:47Źródło komentarza: Czy miastu potrzebna jest duża hala sportowa? Rafał Kukla stawia na nowe możliwościAutor komentarza: Latek96Treść komentarza: A co z nowym cmentarzem ?.Data dodania komentarza: 7.12.2025, 15:38Źródło komentarza: Czy miastu potrzebna jest duża hala sportowa? Rafał Kukla stawia na nowe możliwościAutor komentarza: Latek96Treść komentarza: A co z nowym cmentarzem ?.Data dodania komentarza: 7.12.2025, 15:04Źródło komentarza: Czy miastu potrzebna jest duża hala sportowa? Rafał Kukla stawia na nowe możliwościAutor komentarza: MarcinTreść komentarza: Cały twój komentarz jest tyle warty co zdanie o braku chętnych na basen. Po tym zdaniu widać że nigdy na nim nie byłeś. Nie widziałeś ile dzieci i młodzieży tam trenuje i że rzadko kiedy jest tam miejsce żeby swobodnie popływać i tak od 6 rano do wieczora. Jesteś zwykłym internetowym trollem. Nie dziękuj za diagnozę, nie pozdrawiam.Data dodania komentarza: 7.12.2025, 13:42Źródło komentarza: Czy miastu potrzebna jest duża hala sportowa? Rafał Kukla stawia na nowe możliwości
Reklama Nowe mieszkania na sprzedaż - Szklane Tarasy, Gorlice, ul. Kapuścińskiego