Na drodze krajowej nr 28 w miejscowości Szymbark kierowcy muszą liczyć się z poważnymi utrudnieniami. W rejonie trasy prowadzącej w kierunku Gorlic uaktywniło się osuwisko, które doprowadziło do pęknięć nawierzchni. Na długości około 150 metrów wprowadzono ruch wahadłowy.
Tomasz Stasiowski
11.10.2025 15:24
W Szymbarku na DK28 uaktywniło się osuwisko.
Autor: halogorlice.info/Jakub Kędzior
Z informacji przekazanych przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad wynika, że zniszczenia obejmują prawą stronę jezdni w kierunku Gorlic. Odcinek został odgrodzony i objęty stałym nadzorem służb drogowych. Pęknięcia w asfalcie wskazują na postępujące osunięcie gruntu, dlatego sytuacja jest monitorowana przez geologów i inżynierów GDDKiA.
Na miejscu wprowadzono tymczasową organizację ruchu. Kierowcy poruszają się wahadłowo, co powoduje miejscowe korki, zwłaszcza w godzinach szczytu. Na razie nie podjęto decyzji o ograniczeniu tonażu dla ciężarówek, ale jak informują drogowcy, nie można tego wykluczyć w najbliższych dniach.
Mieszkańcy Gorlic, planujący podróż w stronę Nowego Sącza, powinni zachować ostrożność i uwzględnić możliwe opóźnienia. W przypadku pogorszenia się stanu drogi mogą zostać wyznaczone objazdy lokalne.
Droga krajowa nr 28 jest jednym z kluczowych szlaków komunikacyjnych regionu. Osuwiska w rejonie Szymbarku pojawiały się już wcześniej, jednak obecne uszkodzenia nawierzchni są poważniejsze niż w poprzednich latach. GDDKiA apeluje do kierowców o zmniejszenie prędkości, ścisłe przestrzeganie oznakowania i unikanie gwałtownych manewrów w rejonie prowadzonych prac.
Uaktywniło się osuwisko na DK28 w miejscowości Szymbark | halogorlice.info - autor: Jakub Kędzior Uaktywniło się osuwisko na DK28 w miejscowości Szymbark | halogorlice.info - autor: Jakub Kędzior Uaktywniło się osuwisko na DK28 w miejscowości Szymbark | halogorlice.info - autor: Jakub Kędzior Uaktywniło się osuwisko na DK28 w miejscowości Szymbark | halogorlice.info - autor: Jakub Kędzior Uaktywniło się osuwisko na DK28 w miejscowości Szymbark | halogorlice.info - autor: Jakub Kędzior Uaktywniło się osuwisko na DK28 w miejscowości Szymbark | halogorlice.info - autor: Jakub Kędzior Uaktywniło się osuwisko na DK28 w miejscowości Szymbark | halogorlice.info - autor: Jakub Kędzior Uaktywniło się osuwisko na DK28 w miejscowości Szymbark | halogorlice.info - autor: Jakub Kędzior Uaktywniło się osuwisko na DK28 w miejscowości Szymbark | halogorlice.info - autor: Jakub Kędzior Uaktywniło się osuwisko na DK28 w miejscowości Szymbark | halogorlice.info - autor: Jakub Kędzior Uaktywniło się osuwisko na DK28 w miejscowości Szymbark | halogorlice.info - autor: Jakub Kędzior Uaktywniło się osuwisko na DK28 w miejscowości Szymbark | halogorlice.info - autor: Jakub Kędzior
Uaktywniło się osuwisko na DK28 w miejscowości Szymbark | halogorlice.info - autor: Jakub Kędzior Uaktywniło się osuwisko na DK28 w miejscowości Szymbark | halogorlice.info - autor: Jakub Kędzior Uaktywniło się osuwisko na DK28 w miejscowości Szymbark | halogorlice.info - autor: Jakub Kędzior Uaktywniło się osuwisko na DK28 w miejscowości Szymbark | halogorlice.info - autor: Jakub KędziorŹródło info: własne/Radio Kraków
Napisz komentarz
Komentarze
Thu
12.10.2025 19:12
Czyli do Sącza Voyager bedzue jeździł 2 godz heh
Felczer
12.10.2025 09:45
Zastosować pale Larsena plus cement.
lukmas
12.10.2025 13:18
Gdyby to było takie łatwe to każde osuwisko można by w ten sposób stabilizować.
vox
11.10.2025 20:07
To już lepiej jechać przez Bystrą Szalową i Stróże.
Napisz komentarz
Komentarze