Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Wakacje.pl - Salon Gorlice, ul. Sienkiewicza 2, tel. 514 298 136
ReklamaZnajdź swój wymarzony rower w IwoBike
Reklama Zapraszamy na zakupy do Delikatesów Szubryt w Gorlicach przy ul. Kościuszki
ReklamaHydrotech - skład budowlany, stacja diagnostyczna, mechanika pojazdowa, wulkanizacja - Siedliska 116, tel. 513 184 054 | Kwiaciarnia Gabi - dekoracje kościołów, dekoracje samochodów ślubnych, dekoracje sal weselnych, bukiety ślubne i okolicznościowe - ul. Węgierska 5, Bobowa, tel. 510 199 110

Nie wykorzystały 6 piłek setowych. To nie mogło skończyć się dobrze

Podziel się
Oceń

KS Volley Gorlice przegrał na wyjeździe z MKS Ryglice 1:3. Spotkanie, które miało być dla gorliczanek przepustką do czołowej czwórki tabeli, zakończyło się niespodziewanie w czwartym secie.
zdjęcie przedstawia siatkarki pod siatką
Gorliczanki wybrały się na mecz do Ryglic.

Autor: ilustracyjne/halogorlice.info

 

MKS Ryglice - KS Volley Gorlice 3:1 (25:20, 21:25, 25:17, 29:27)

Od początku rywalizacji widać było dużą stawkę tego spotkania. Obie drużyny walczą bowiem o czwarte miejsce w tabeli 1. ligi małopolskiej seniorek, które gwarantuje udział w dalszej fazie rozgrywek. Pierwszego seta lepiej rozpoczęły gospodynie i ostatecznie wygrały go 25:20.

W drugiej partii Volley Gorlice zaprezentował się znacznie lepiej. Dobra gra blokiem i skuteczna zagrywka pozwoliły odskoczyć na kilka punktów przewagi. Gorliczanki utrzymały koncentrację do końca, zwyciężając 25:21 i doprowadzając do remisu 1:1.

Trzeci set należał do siatkarek z Ryglic, które wróciły na prowadzenie po pewnym zwycięstwie 25:17. Czwarta partia przyniosła jednak ogromne emocje i zwrot akcji, o którym długo będzie się mówić w siatkarskich kręgach. Volley prowadził już 24:18 i był o krok od tie-breaka. Wystarczył jeden skuteczny atak, by przedłużyć mecz i zachować szanse na końcowy triumf.

Niestety, w decydujących momentach gorliczanki straciły pewność siebie. Zawodniczki MKS-u zdobyły sześć punktów z rzędu, doprowadzając do wyrównania 24:24, a po zaciętej końcówce wygrały 29:27. Tym samym zamknęły mecz wynikiem 3:1, pozostawiając rywalki w ogromnym rozczarowaniu.

Porażka w Ryglicach mocno komplikuje sytuację KS Volley Gorlice w tabeli. Zespół traci teraz dystans do rywalek, które zajmują czwarte – ostatnie premiowane awansem – miejsce w grupie. Do końca rundy zasadniczej pozostało jeszcze kilka spotkań, ale każdy kolejny mecz będzie miał kluczowe znaczenie dla losów gorlickiej drużyny.


Tabela 1. ligi małopolskiej w siatkówce seniorek (eliminacje)
Lp.ZespółMeczePktSety +Sety -pkt +pkt -
1WTS SOLNA WIELICZKA512123369258
2UKS Jedynka Tarnów512134406311
3STS Sandecja Nowy Sącz4994309264
4MKS RYGLICE5998377372
5KS VOLLEY Gorlice55811407405
6LKS Czarnochowice53614362463
7SALOS Staniątki51215254411

Źródło info: MZPS

 


Napisz komentarz

Komentarze

ReklamaAQUAPLAST - rynny, pokrycia dachowe
Reklama Nowe mieszkania na sprzedaż, Osiedle "Szklane Tarasy" - Gorlice, ul. Kapuścińskiego
AKTUALNOŚCI
Reklama
POPULARNE
drzwi sali sądowej Niepokojące nagranie nastolatki z gminy Łużna postawiło policję na równe nogi. Została zatrzymana Niepokojące materiały dotyczące jednej ze szkół podstawowych w gminie Łużna pojawiły się w mediach społecznościowych. Sprawa została zgłoszona gorlickiej policji, a funkcjonariusze z Bobowej ustalili osobę odpowiedzialną za publikację. Okazała się nią 11-letnia uczennica. Zebrane materiały mają trafić do sądu rodzinnego. Data dodania artykułu: 22.10.2026 16:23Liczba komentarzy artykułu: 2Liczba pozytywnych reakcji użytkowników do artykułu: 5 Policyjny radiowóz 16-latka zatrzymana za opublikowanie filmu w sieci. Przestroga także dla uczniów z Gorlic Jedno nagranie opublikowane w mediach społecznościowych może wywołać poważne konsekwencje. Przekonała się o tym 16-letnia mieszkanka powiatu krakowskiego, która zamieściła w sieci materiał sugerujący zagrożenie dla uczniów jednej ze szkół. Data dodania artykułu: 16.10.2026 10:40Liczba pozytywnych reakcji użytkowników do artykułu: 4 policjant zabezpieczający teraz akcji Nowy Sącz. Mężczyzna z nożem miał iść w kierunku policjantów. Został postrzelony [AKTUALIZACJA] Niebezpieczny incydent w Nowym Sączu. Dziś (11 października) rano na ul. Lwowskiej doszło do interwencji policji, podczas której padły strzały. Według pierwszych doniesień mężczyzna trzymający nóż miał zbliżać się do funkcjonariuszy. Zdarzenie wywołało duże poruszenie wśród mieszkańców, a ulica została zablokowana. Data dodania artykułu: 11.10.2026 12:16Liczba komentarzy artykułu: 2Liczba pozytywnych reakcji użytkowników do artykułu: 4
Reklama

Temperatura: 13°C Miasto: Gorlice

Ciśnienie: 1009 hPa
Wiatr: 25 km/h

Reklama
Reklama Nowe mieszkania na sprzedaż - Szklane Tarasy, Gorlice, ul. Kapuścińskiego