Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Zapisy na bezpłatne aparaty słuchowe - Gorlice, ul. Sienkiewicza 36 - tel. 18 353 82 66/ 501 700 244
Reklama Sklep z artykułami elektrycznymi: oświetlenie LED, kable i przewody, gniazda i łączniki, rozdzielnice, telewizja przemysłowa, alarmy, aparatura modułowa. Hurtownia. Znakomita jakość w najlepszej cenie! ;)
ReklamaZapraszamy do zakupów u wiodącego sprzedawcy rowerów elektrycznych - Iwo Bike w Gorlicach
Reklama
Reklama Zapraszamy na zakupy do Delikatesów Szubryt w Gorlicach przy ul. Kościuszki, sprawdź najnowsze promocje 7-20 lipca 2025
Reklama Siatki i systemy JDS Ogrodzeniowe, kompletne ogrodzenia panelowe / bramy, furtki - automatyka / ogrodzenia frontowe / siatki leśne ogrodzeniowe. Darmowa wycena dostosowana do Twoich potrzeb! Siedliska 33, Bobowa, tel. 512 304 238 / 797 754 538
Reklama Skansen Archeologiczny Karpacka Troja w Trzcinicy zarasza na spotkania z cyklu Od Troi po Bałtyk, 13 lipca 2025 - Miecze - znak władzy i wojny, 27 lipca 2025 - Wojsko w czasach Bolesława Chrobrego
Reklama
Reklama Akademia Nauk Stosowanych w Nowym Sączu - REKRUTACJA OD 9 CZERWCA 2025

Sportowe stypendia po raz pierwszy

Podziel się
Oceń

Szczypiornistka Kinga Janik, biegacz Szymon Kulka, zapaśnik Krystian Szymczyk oraz alpejczyk Wiktor Apola zostali pierwszymi stypendystami sportowymi Powiatu Gorlickiego. Wybrano ich spośród 19 zgłoszonych kandydatów. Kryterium decydującym były wyniki osiągnięte przez zawodnika w międzynarodowym i krajowym współzawodnictwie sportowym.



Uroczyste wręczenie stypendiów miało miejsce podczas XXIV sesji Rady Powiatu Gorlickiego. Gratulacje składali przewodniczący Rady Marek Bugno i starosta Karol Górski. Osobiście odebrał je Wiktor Apola, a w imieniu Kingi Janik i Krystiana Szymczyka stypendia odebrali rodzice sportowców.

- Córka akurat dzisiaj gra ważny mecz i nie mogła przyjechać do Gorlic. Gry w piłkę ręczną uczyła się w Szkole Podstawowej w Wilczyskach. Teraz gra w Nowym Sączu w MKS-ie Olimpia Beskid. Te pieniądze przydadzą się dla niej i bardzo dziękuje za takie wsparcie. Teraz ma dużo obowiązków, bo czeka ją matura – powiedziała nam pani Janik, mama Kingi.

Wiktora Apolę z Sękowej, naszego alpejczyka, również czeka matura w tym roku.

- Jakoś udaje się pogodzić naukę ze sportem. Chociaż teraz gnębią mnie choroby i jeszcze nie zaliczyłem żadnego startu. Moje najbliższe starty to udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży. Może uda się powtórzyć sukces sprzed dwóch lat – powiedział nam nasz alpejczyk.

Szymon Kulka akurat przebywa na zgrupowaniu kadry narodowej i nie mógł przybyć na sesję, ale stypendium dotrze do jego rąk.

A oto sylwetki stypendystów sportowych.

Szymon Kulka ma 23 lata. Mieszka w Ropie, jest funkcjonariusze KPP Gorlice. Jego największe sukcesy z 2016 roku to m.in. 16 miejsce w ME w Półmaratonie w Amsterdamie, 1 m w Mistrzostwach Polski Mężczyzn w Półmaratonie, 1 m w Otwartych Mistrzostwach Polski w biegu na 5 km w Warszawie,1 m w Mistrzostwach Polski Mężczyzn w biegu na 10 km. To także złoty medalista Mistrzostw Europy w Biegach Przełajowych w Budapeszcie w 2012 roku i wielokrotny mistrz Polski na różnych dystansach, a także mistrz Polski służb mundurowych i Policji

Krystian Szymczyk ma 21 lat. Jest zapaśnikiem i wychowankiem GZKS Gorlice. Pochodzi z Moszczenicy, a reprezentuje Radomskie Centrum Szkolenia Zapaśniczego „Olimpijczyk”. Jego największe sportowe osiągnięcia w 2016 roku to brązowy medal w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w zapasach w stylu klasycznym w kategorii wagowej 59 kg. W 2012 roku wywalczył brązowy medal w Mistrzostwach Polski Kadetów, a w 2013 roku srebrny medal w Mistrzostwach Polski Juniorów.

Kinga Janik ma 18 lat. To szczypiornistka występująca w kadrze Polski Juniorek. Pochodzi z Wilczysk. Tutaj uczyła się szczypiorniczego rzemiosła pod okiem Zbigniewa Ligęzy, nauczyciela wychowania fizycznego, a obecnie reprezentuje MKS Olimpia Beskid Nowy Sącz. W 2015 roku wywalczyła 2. miejsce na Mistrzostwach Polski Juniorek Młodszych. O jej wielkim talencie sportowym i o pracowitości może świadczyć fakt, że do UKS w Nowym Sączu trafiła już w V klasie. Wielokrotnie podczas rozgrywek ogólnopolskich i międzynarodowych uzyskiwała tytuł króla strzelców i najskuteczniejszego zawodnika.

Wiktor Apola ma 18 lat. Uprawia narciarstwo alpejskie. Pochodzi z Sękowej, a reprezentuje Klub Narciarski Magura P&P w Gorlicach. W 2016 roku wywalczył m.in.: 4. miejsce w slalomie gigancie podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Czarnej Górze. W 2014 roku jako pierwszy w historii gorlickiego narciarstwa zdobył złoty medal i tytuł Mistrza Polski w slalomie gigancie w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Zimowych. Obecnie jest w klasie maturalnej w SMS Zakopane.

Powiązane galerie zdjęć:


Napisz komentarz

Komentarze

ReklamaAQUAPLAST - rynny, pokrycia dachowe
ReklamaNowe mieszkania na sprzedaż, Osiedle "Szklane Tarasy" - Gorlice, ul. Kapuścińskiego
AKTUALNOŚCI
ReklamaZnajdujemy się w Jankowej k. młyna, w budynku stacji PKP. Z nami Wybudujesz ,Wykończysz, Wyremontujesz. Największy wybór materiałów budowlanych w regionie. Kontakt: 18 479 14 13 / 692 700 673
Reklama
ReklamaOglądaj wyścig kolarki Tour de Pologne między 4 a 10 sierpnia 2025
POPULARNE
Zdjęcie przedstawiające brudną, górską rzekę. Co się dzieje z naszą rzeką? Dno Ropy staje się podwodną pustynią Ekosystem Perły Beskidu Niskiego - naszej Ropy, jest poważnie zagrożony. Naturalny bieg rzeki, zmieniony trzydzieści lat temu budową zapory w Klimkówce, jest wrażliwy na wszelkie zmiany wynikające z gospodarowania wodą. W obecnych okolicznościach brak wody w jeziorze nie jest, niestety, problemem wyłącznie turystycznym. Rzeka niesie osady zaległe na dnie od lat, będąc jednocześnie źródłem wody pitnej dla Miasta.Data dodania artykułu: 28.06.2025 12:06Liczba komentarzy artykułu: 12Liczba pozytywnych reakcji użytkowników do artykułu: 13zdjęcie przedstawia policyjne radiowozy, obok portret mężczyzny Poszukiwany 57-letni mieszkaniec Starej Wsi został odnaleziony. Jest oficjalne potwierdzenie policji Akcja policji w miejscowości Stara Wieś została zakończona. Dziś (1 lipca) około godz. 20.30 doszło do odnalezienia 57-letniego Tadeusza Dudy, który od kilku dni ukrywał się w lasach Beskidu Wyspowego.Data dodania artykułu: 01.07.2025 21:10Liczba pozytywnych reakcji użytkowników do artykułu: 8Jak odetkać ucho? – 8 skutecznych sposobów na zatkane ucho Jak odetkać ucho? – 8 skutecznych sposobów na zatkane ucho Właśnie wróciłeś z basenu lub obudziłeś się po spaniu na boku i nagle coś jest nie tak. Nie słyszysz dobrze w jednym uchu i czujesz, że coś zablokowało się w środku. Zadajesz sobie pytanie – jak odetkać ucho? Zatkane ucho to zmora nie tylko dzieci, ale również wielu dorosłych. Poznaj 8 skutecznych sposobów na jego odetkanie.Data dodania artykułu: 08.07.2025 12:17Liczba pozytywnych reakcji użytkowników do artykułu: 6
Reklama
intensywne opady deszczu

Temperatura: 17°C Miasto: Gorlice

Ciśnienie: 1008 hPa
Wiatr: 22 km/h

Reklama
Reklama Nowe mieszkania na sprzedaż - Szklane Tarasy, Gorlice, ul. Kapuścińskiego